Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihočeský fotbal

Hrou Roudného jsem byl překvapen, říká trenér Schweiggersu Vladimír Primus

středa, 22. února 2017, 17:27

Divizní Roudné v neděli poměřilo síly mezinárodně. Na umělce TCM na Složišti se utkalo s rakouským USC Schweiggers. Podzimní lídr Gebietsligy se musel první půli bránit lavinovým útokům malšanů, ale po přestávce vystrčil růžky, nastřílel tři góly a bral nečekané vítězství 3:0. V týmu Schweiggersu občas zazní i čeština. Trenér Vladimír Primus z Č. Budějovic bezvadně ovládá němčinu a již delší dobu působí u našich jižních sousedů. K ruce má tři české krajánky.

Konečný výsledek jste asi ani vy sám nečekal, že?

Výsledek byl opravdu nad očekávání. Musím ale přiznat, že rozhodně nezrcadlí průběh zápasu.

Co jste říkal na hru Roudného?

Jen to nejlepší! Byl jsem překvapen jeho hrou. První poločas nám v poli prakticky nedovolilo jakkoliv kombinovat a bylo jasně lepším celkem. Bezgólový stav o poločase byl jen díky tomu, že nedokázalo proměnit hezky vypracované brankové příležitosti. Musím říct, že v tuto chvíli nadstandardně zachytal i náš brankář a znemožnil v několika situacích Roudnému skórovat.

Každopádně jste musel své svěřence po utkání v kabině pochválit.

Abych řekl pravdu, po utkání žádné chválení neprobíhalo. Výsledek je sice hezký, ale v tuto chvíli není až tak důležitý. Spíše jsem měl radost, že nám po dlouhém zranění a pauze odehráli dva hráči celé utkání a že se nikdo nezranil. Na umělé trávě hrozí nebezpečí zranění vždy mnohem více, než na trávě přírodní.

Jak se líbil Rakušanům areál na Složišti?

Areál je nádherný a já i hráči jsme byli moc rádi, že si na něm můžeme zahrát. Chtěl bych ještě jednou poděkovat za tuhle možnost.

Máte v týmu české krajánky. Jak se jim daří?

Hned při svém příchodu jsem si do USC Schweiggers přivedl zkušené hráče Vláďu Bálka a Standu Nohýnka. Za tu dobu oba prokázali svou kvalitu a výrazným způsobem pomohli klubu k prozatím dobrým výsledkům. Koneckonců, pokud by jejich výkon nebyl přínosem, klub by s nimi okamžitě rozvázal spolupráci. V tomto přestupním období přišel do mužstva ještě mladý hráč Jakub Křiváček z SK Dynamo Č. Budějovice. Je u nás teprve pár týdnů a navíc onemocněl, takže na jeho výraznější aktivní zapojení teprve čekáme. Osobně věřím, že typologicky bude tím správným hráčem, kterého mužstvo potřebuje.

Zima už pomalu končí a fotbalové jaro je za dveřmi. Jak se těšíte?

Příliš nějakým velkým emocím v tomto směru nepodléhám. Zimní příprava ještě několik týdnů potrvá a pak se uvidí. Jaro je vždy těžší. Mužstva na konci tabulky nakoupí z obavy hrozby sestupu kvalitní hráče a stejně podobným způsobem, ale z opačného důvodu reagují kluby v popředí.

V tabulce Gebietsligy jste první, tlačí vás vedení klubu k postupu?

První místo je hezké, ale je potřeba říct, že je dílem i velkého štěstí, které jsme v zápasech měli. Jedná se zatím jen o dílčí úspěch a do konce sezony může být všechno úplně jinak. V naší skupině je hned několik velmi kvalitních celků, které jsou spolufavority na vítěze. Snažím se držet hráče mimo jakékoliv spekulace o konečném umístění. Nejprve je potřeba minimálně výsledkově zopakovat minulý půlrok a to je velmi těžký úkol. S vedením klubu se na toto téma vůbec nebavím. Se současným počtem získaných bodů nikam postupovat nemůžeme, nejprve je musíme znásobit. Já se věnuji pouze tomu, aby to znásobení bylo, pokud možno, co největší.

Za hranicemi trénujete v kuse už delší dobu. Nestýská se vám?

Jsem spokojený, navíc se nám prozatím výsledkově dařilo, takže potřebu jakékoliv změny v současné době nepociťuji. Ale ve fotbale se vše může změnit během krátké doby.

Malše Roudné - USC Schweiggers 0:3

Malše Roudné - USC Schweiggers 0:3

pondělí, 20. února 2017, 19:02Roudné nevyužilo na Složišti v prvním poločase řadu šancí a rakouský soupeř z Gebietsligy nečekaně...

Napsal(a) Michal Průcha | Foto Ján Honza

Kam dál?

Když střelcům vládne gólman. Nejsilnější jsme ve standardkách, tvrdí bernartický kouč VašíčekKdyž střelcům vládne gólman. Nejsilnější jsme ve standardkách, tvrdí bernartický kouč Vašíček

Když střelcům vládne gólman. Nejsilnější jsme ve standardkách, tvrdí bernartický kouč Vašíček

neděle, 19. února 2017, 09:08Bernartice jsou po podzimu druhým mužstvem A skupiny krajské I. A třídy. Za prakticky nedostižnými...

Pokračovat v kvalitních výkonech, zní přání Petra Skály před startem Juniorské ligyPokračovat v kvalitních výkonech, zní přání Petra Skály před startem Juniorské ligy

Pokračovat v kvalitních výkonech, zní přání Petra Skály před startem Juniorské ligy

čtvrtek, 16. února 2017, 20:05Českobudějovická juniorka Dynama vstoupí jako první jihočeský celek do fotbalového jara. Svěřenci...

Ivan Cíferský: Návrat na Slovensko beru jako novou výzvuIvan Cíferský: Návrat na Slovensko beru jako novou výzvu

Ivan Cíferský: Návrat na Slovensko beru jako novou výzvu

úterý, 14. února 2017, 14:15Obránce Ivan Cíferský (28) opustil v zimní přestávce FC MAS Táborsko a vrátil se zpět na Slovensko....

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení