Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihočeský fotbal

Když střelcům vládne gólman. Nejsilnější jsme ve standardkách, tvrdí bernartický kouč Vašíček

neděle, 19. února 2017, 09:08

Bernartice jsou po podzimu druhým mužstvem A skupiny krajské I. A třídy. Za prakticky nedostižnými Dražicemi se soustředí na to, aby fanouškům stejně jako v loňské sezóně předváděly pohledný fotbal. S trenérem mužstva Petrem Vašíčkem se Jihočeský fotbal bavil třeba o tom, zda je pro oddíl reálné zahrát si v budoucnu nejvyšší krajskou soutěž, nebo proč je nejlepším současným střelcem týmu brankář Tomáš Fučík.

Po polovině soutěže ztrácíte na suverénní Dražice 10 bodů. Jde s tím ještě něco dělat?

Je to stejná situace jako v loňské sezóně, to jsme stíhali Protivín. Naším cílem je hrát svoji hru. A když se nám bude dařit, ztížit Dražicím postup. Pokud ale budou hrát tak, jako v podzimní části, asi postoupí.

Bernartice každopádně prožívají, podobně jako vloni, povedenou sezónu. Je v možnostech oddílu a silách současného kádru zahrát si v dohledné době i nejvyšší krajskou soutěž?

Kádr máme poměrně úzký. V létě bychom rádi do sestavy zapracovali dorostence, kteří hostují v Milevsku. Myslím si, že po nějakém posílení, by si kluci asi přebor chtěli zahrát. Má to ovšem několik ale. Nevíme třeba, co by s psychikou týmu udělalo, pokud by se zkraje nedařilo a přišly porážky. Stejně tak diváci v Bernarticích jsou zvyklí, že tým vítězí. Až ta situace nastane, budeme ji řešit

Kvalitní porovnání vás čeká v přípravě. Čekají vás utkání s krajskými mužstvy – Osekem (1:4), Katovicemi a Planou. Co si od těchto přípravných zápasů slibujete?

V zimě budeme pracovat na úpravě rozehrávky, takže to bude kvalitní prověrka. Už druhý rok nemáme problém se sháněním soupeřů v přípravě. I to je výsledek naší práce. Hlavní penzum práce nás čeká na soustředění v Třeboni, kam jedeme čtrnáct dní před startem soutěže.

Jak vůbec zatím probíhá zimní příprava?

Trénujeme od 18. ledna třikrát týdně. Ve středu jedna skupina v Praze s P. Schorníkem a druhá v Bernarticích se mnou. V pátek a v sobotu trénujeme v Bernarticích. Zatím je účast převážně dobrá. Trochu nás mrzí, že z béčka trénuje jen pár hráčů.

Představte ve stručnosti současný kádr Bernartic.

Z mužstva odešel J. Paseka, jinak jsme zůstali pohromadě. Osa týmu je daná - brankář Tomáš Fučík, trojice stoperů Mrkáček, Trantina a Novák, středopolaři Kloboučník, Ťupa a Kukrál. V útoku máme Rakovana s Vítem Fučíkem. Standardní situace většinou zahrává Kovář. Ale všichni hráči v kádru odvádí na hřišti výborné výkony. Naší největší předností je to, že spolu hrajeme velmi dlouho a víc hráčů může hrát na různých postech.

Nejlepším podzimním střelcem mužstva je díky proměněným penaltám brankář Tomáš Fučík, což je určitě rarita. Není to také trochu špatná vizitka vaší ofenzivy?

Nemyslím si. Na podzim měl Rakovan potíže se zraněním, proto to vypadá, že forvardi góly nedávají. Ale útočné duo Vít Fučík a Rakovan dalo 7 gólů, stoperská dvojice Novák, Trantina zase 5 branek. Naše síla je ve standardních situacích, takže hodně gólů dávají stopeři.

Na co se na jaře nejvíc těšíte?

Na to že se nám bude dařit a potěšíme fanoušky v Bernarticích.

Napsal(a) Martin Wipplinger | Foto Zdeněk Formánek

Kam dál?

Pokračovat v kvalitních výkonech, zní přání Petra Skály před startem Juniorské ligyPokračovat v kvalitních výkonech, zní přání Petra Skály před startem Juniorské ligy

Pokračovat v kvalitních výkonech, zní přání Petra Skály před startem Juniorské ligy

čtvrtek, 16. února 2017, 20:05Českobudějovická juniorka Dynama vstoupí jako první jihočeský celek do fotbalového jara. Svěřenci...

Petr Holota pomýšlí s Chýnovem na klidný střed tabulkyPetr Holota pomýšlí s Chýnovem na klidný střed tabulky

Petr Holota pomýšlí s Chýnovem na klidný střed tabulky

středa, 15. února 2017, 20:37V plné přípravě na jarní část sezony jsou už také svěřenci Petra Holoty (51), bývalého hráče Slavie...

Ivan Cíferský: Návrat na Slovensko beru jako novou výzvuIvan Cíferský: Návrat na Slovensko beru jako novou výzvu

Ivan Cíferský: Návrat na Slovensko beru jako novou výzvu

úterý, 14. února 2017, 14:15Obránce Ivan Cíferský (28) opustil v zimní přestávce FC MAS Táborsko a vrátil se zpět na Slovensko....

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení