Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihočeský fotbal

Táborsko bude hostit kanadskou Ottawu

čtvrtek, 18. května 2017, 10:06

Obrovskou příležitost poměřit síly se zahraničním soupeřem budou mít mládežníci FC MAS Táborsko. Fotbalový klub Cobras Ottawa z hlavního města Kanady vyráží na mezinárodní turnaj do Loučovic. V přípravě na turnaj u Lipna sehraje přátelské utkání s táborskými staršími žáky. Mezinárodní utkání bude hostit hlavní stadion klubu na Soukeníku v Sezimově Ústí v pondělí 22. 5. a výkop utkání je stanoven na 17 hodinu.

Kanadský tým z Ottawy trénuje Jihočech Vladan Vršecký (29), který se za „velkou louži“ vydal před třemi roky, kdy ukončil brankářské angažmá v třetiligovém Písku. V zemi javorového listu působí u mládežnických družstev od února 2014. Přípravu s Táborskem samozřejmě přivítal. „Těší nás, že se můžeme utkat se silným soupeřem a adaptovat se před turnajem na kvalitní soupeře, kteří nás čekají,“ uvedl rodák ze Strakonic.

Trenér domácího výběru Josef Holub k utkání řekl: „Jsme moc rádi, že nás kanadský celek oslovil. Jednání probíhala už od února a minulý týden se podařila dotáhnout do konkrétní podoby. Náš klub se snaží v posledním roce vyhledávat mezinárodní konfrontaci, aby se kluci postupně přibližovali k fotbalové špičce. Věřím, že takováto konfrontace naše hráče opět posílí. Zároveň je to velká událost pro celou fotbalovou rodinu našeho táborského regionu a tímto bych rád pozval na utkání všechny příznivce, aby zhlédli atraktivní utkání.“

Pondělní utkání na Soukeníku bude řídit trio mladých rozhodčích Matyáš Stuchlík, Matěj Říha a Lukáš Moudrý.

Napsal(a) Kateřina Betáková

Kam dál?

Druhým finalistou poháru je Nová Včelnice. Lom sahal po vyrovnáníDruhým finalistou poháru je Nová Včelnice. Lom sahal po vyrovnání

Druhým finalistou poháru je Nová Včelnice. Lom sahal po vyrovnání

středa, 17. května 2017, 21:42Středa měla dát odpověď na to, kdo bude ve finále krajského kola Českého poháru soupeřem SK Planá,...

Čížová uspěla v Jankově, ale v závěru měla namáleČížová uspěla v Jankově, ale v závěru měla namále

Čížová uspěla v Jankově, ale v závěru měla namále

středa, 17. května 2017, 20:18Dohrávku 23. kola divize skupiny A si v jankovské Precis aréně vzaly na starost jihočeské kluby z...

Ohlasy, fakta a nejlepší hráči v 25. kole KPOhlasy, fakta a nejlepší hráči v 25. kole KP

Ohlasy, fakta a nejlepší hráči v 25. kole KP

středa, 17. května 2017, 17:25Ohlasy 25. kola se věnují třeba sobotnímu duelu Ševětína a Plané, dvou zklamaných týmů, které se s...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení