Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Jihočeský fotbal

Jihočeský kraj zvýšil dotace pro sportovní činnost dětí a mládeže

úterý, 29. ledna 2019, 20:49

O krajské dotace za 89 milionů si mohou zájemci začít žádat od 25. února. Nejvíce peněz si mezi sebou rozdělí mladí sportovci. Konkrétně 33,5 milionu.

Zhruba 89 milionů korun. Takovou částku pro další vlnu letošních dotačních programů se rozhodli krajští radní uvolnit na svém posledním zasedání ve čtvrtek 24. ledna. Programy byly vyhlášeny o den později.

Zájemci o dotace se mohou začít hlásit od pondělí 25. února do pátku 8. března do 12 hodin. Potvrdil to náměstek hejtmanky Pavel Hroch s tím, že největší sumu si mezi sebou rozdělí mladí sportovci. „V rámci programu Podpora sportovní činnosti dětí a mládeže ve výkonnostním sportu to konkrétně činí 33,5 milionu korun,“ upřesnil náměstek hejtmanky.

Hroch namátkou jmenoval i další dotační tituly, jako například podporu nových oborů na vysokých školách ve výši 4 miliony, pětimilionovou neinvestiční dotaci pro dobrovolné hasiče či podporu vzdělávání lékařů ve výši 750 tisíc korun. „Novinkou pak je pětimilionová dotace na podporu filmových pobídek,“ uzavřel náměstek hejtmanky.

Leták se všemi krajskými dotačními programy na rok 2019 je pro zájemce k dispozici na recepci Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích (hlavní budova) nebo na odkazu na krajském webu.

Tisková zpráva | Foto Jan Škrle

Kam dál?

O víkendu startuje Zimní liga na Hluboké. Nováčky jsou Kaplice a ČkyněO víkendu startuje Zimní liga na Hluboké. Nováčky jsou Kaplice a Čkyně

O víkendu startuje Zimní liga na Hluboké. Nováčky jsou Kaplice a Čkyně

úterý, 29. ledna 2019, 20:18O víkendu se roztočí kola v pořadí jedenáctého ročníku Hlubocké zimní ligy. Poprvé je mezi desítkou...

V úterý čeká novou tribunu na Hluboké poslední testV úterý čeká novou tribunu na Hluboké poslední test

V úterý čeká novou tribunu na Hluboké poslední test

pondělí, 28. ledna 2019, 16:05Myšlenka vybudovat v areálu Hluboké novou tribunu se zrodila v hlavě Karla Váchy staršího už před...

Blatná na úvod přípravy podlehla NepomukuBlatná na úvod přípravy podlehla Nepomuku

Blatná na úvod přípravy podlehla Nepomuku

sobota, 26. ledna 2019, 19:16TJ Blatná, devátý tým po podzimní části krajského přeboru, vstoupila do zimní přípravy sobotním...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení