Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Jihočeský fotbal

U12 Dynama doma přivítala další kolo Boujami ligy

středa, 21. listopadu 2018, 15:13

Osm týmů z celé republiky, osm turnajů systémem každý s každým, to je Boujami liga. Projekt vymyšlený trenérem z FK Ústí nad Labem zavítal v neděli 18. listopadu do Českých Budějovic.

Tuto mrazivou, ale slunečnou neděli patřilo Složiště žákovským a přípravkovým kategoriím. Zatímco ve vytápěné přetlakové hale s umělou trávou třetí generace rozehráli prckové ročníku 2011 svými zápasy úvodní kolo Zimní Wolf Ligy, na venkovní umělce hostili kluci z U12 čtvrté kolo Boujami ligy. Osm týmů z celé republiky, zde odehrálo sedm těžkých zápasů systémem každý s každým, každý zápas 25 minut. Našim klukům se poměrně dařilo, ze sedmi zápasů 5x vyhráli a 2x prohráli.

A co je Boujami liga? Na začátku byla myšlenka ústeckého trenéra kategorie U12 Jirky Strnada, jak vytížit svůj tým v období, kdy se nehrají soutěže FAČR (v tomto případě Česká liga mladších žáků), tak aby kluci odehráli spoustu kvalitních utkání s podobně stejně kvalitními soupeři, a týmy aby byly z důvodu meziregionální porovnání konkurence z různých krajů Čech a Moravy. Jirka využil svých kontaktů mezi trenéry, se kterými se potkává na různých turnajích typu Ondrášovka Cup apod., oslovil sedm dalších týmů, vymyslel koncept dlouhodobé soutěže – kdy se všech osm týmů sejde jednou za měsíc na hřišti některého z nich (pokaždé jinde a všichni se vystřídají), kde se odehraje celodenní turnaj systémem každý s každým. Pořádající tým je povinen zajistit hrací plochy, rozhodčí a poskytnout všem týmům kvalitní zázemí, dále pak rodiče pořádajícího týmu se postarají o celodenní pohoštění pro hráče všech týmů. U soutěže se vede dlouhodobá tabulka, píší se střelci gólů. Po odehrání všech osmi turnajů proběhne závěrečné vyhlášení týmů a střelců. Další kolo Boujami Ligy se koná za měsíc v Šumperku.

V Akademii jsme s tímto systémem velmi spokojeni, hrajeme takto i dlouhodobou soutěž podobného formátu pro mladší kategorie nazvanou Miniliga, kterou založili pro změnu liberečtí trenéři. Pro naše týmy je to kvalitní zápasové vytížení s podobně kvalitními soupeři, kluci odehrají těžká utkání, máme porovnání s konkurencí z ostatních krajů České Republiky.

Výsledky z nedělního kola na Složišti:

SKD - FK Mladá Boleslav 1:0
SKD - 1. FK Pří­bram 2:1
SKD - FK Šumperk 1:4
SKD - FK Ústí nad Labem 1:4
SKD - FC Viktoria Plzeňˆ 2:1
SKD - FK Kolín 3:2
SKD - Footbal Talent Academy 2:0

Napsal(a) Dan Mikulička/Akademie SK Dynamo ČB | Foto SK Dynamo Akademie

Kam dál?

Na závěr podzimu přišla pro Jankov třetí prohra po soběNa závěr podzimu přišla pro Jankov třetí prohra po sobě

Na závěr podzimu přišla pro Jankov třetí prohra po sobě

úterý, 20. listopadu 2018, 18:11Exdivizní Jankov během podzimní části deset zápasů v řadě neprohrál a vypadalo to na celkem slušný...

Čimelice zakončily podzim výhrou v DražicíchČimelice zakončily podzim výhrou v Dražicích

Čimelice zakončily podzim výhrou v Dražicích

úterý, 20. listopadu 2018, 10:11Čimeličtí fotbalisté zavítali v posledním podzimním kole krajského přeboru do Dražic. Domácí jsou...

VIDEO: Trenéři hodnotili utkání Písku a ZápVIDEO: Trenéři hodnotili utkání Písku a Záp

VIDEO: Trenéři hodnotili utkání Písku a Záp

pondělí, 19. listopadu 2018, 12:37Po posledním podzimním utkání Fortuna ČFL byl prostor na hodnocení nejen samotného střetnutí, ale...

© 2011 - 2020 TRIMA NEWS, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení