Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihočeský fotbal

Vítězný pohár z Moucha Cupu si odvezly Prachatice

čtvrtek, 2. února 2017, 18:50

Posledním ze série turnajů pořádaným Paroh teamem byl pro kategorii mladších žáků. Osmička přihlášených týmů byla rozdělena dvou čtyřčlenných skupin. Všechna utkání se hrála na 2 x 10 minut. Základní část určila, které celky si to rozdají v tzv. křížovém semifinále. Celky z třetích a čtvrtých míst sehrály zápasy o 5. až 8. místo. Poražení z těchto duelů pak hrály o konečné sedmé místo, vítězové o páté, poražení semifinalisté o třetí a vítězové semifinále si to rozdali o celkový triumf na turnaji. Představily se tři týmy z krajského přeboru, dva celky z oblastních I. A tříd a tři zástupci hrající okresní přebor Českobudějovicka.

skupina A

Skupinou A prošly bez zaváhání domácí spartakovci. Postupně porazili Ševětín, Lišov i Vodňany. S druhým místem se počítalo podle papírových předpokladů pro Vodňanské, ale chyba lávky. Překvapili mladší žáci Lišova, kteří ve vzájemném duelu porazili Vodňany nejtěsnějším poměrem 1:0. Vodňany góly nedostávaly, ale bohužel pro ně ani nedávaly.  Se skórem 2:2 skončily až třetí. Čtvrtí skončili v základní skupině A mladší žáci Ševětína, kteří sice nezískali ani bod, ale bylo patrné, že zápas od zápasu se zlepšují.

Kaplice - Ševětín        6:2, Muška 2, Goretkiová, S. Románek, Gahír, Koubek – Kuneš, Petřík

Vodňany - Lišov        0:1, Novotný

Kaplice - Lišov           5:0, Goretkiová, S. Románek 2, Muška

Vodňany - Ševětín     2:0, Šuba 2

Kaplice - Vodňany     1:0, Gahír

Lišov - Ševětín           2:0, Candra, J. Fiktus

1.         FK Spartak Kaplice    3          0          0          12:2     9

2.         SK Lišov        2          0          1          3:5       6

3.         FK Vodňany  1          0          2          2:2       3

4.         SK Ševětín     0          0          3          2:10     0

skupina B

Favoritem béčkové skupiny byly Prachatice. Tři zápasy, tři výhry a impozantní skóre 13:0. To hovoří za vše. Krumlovský Slavoj také potvrdil svou krajskou příslušnost, když do semifinále postoupily z druhé příčky, i když nutno říci, že na povinnou výhru nad Jankovem se nadřeli více, než si před zápasem mysleli. Vítěznou branku vstřelila Sára Traplová až minutu před koncem. Jankovští nakonec skončili ve skupině až čtvrtí, když těsně 1:2 podlehli Dobré Vodě, když se dvakrát do černého trefil Ondřej Valenta.

Prachatice - Jankov    3:0, Kuzma, Graf, Tůma

Č. Krumlov - D. Voda 5:0, Pavelka 2, Traplová, Matějček, Kubát

Prachatice - D. Voda  8:0, Střihavka 3, Podlaha 2, Kuzma, Toušek, Graf

Č. Krumlov - Jankov  3:1, Traplová 2, Matějček – Návara

Prachatice - Č. Krumlov 2:0, Kuzma, Graf

D. Voda – Jankov 2:1, Valenta 2 – F. Kümmel

1.         FK Tatran Prachatice 3          0          0          13:0     9

2.         FK Slavoj Český Krumlov     2          0          1          8:3       6

3.         SK Dobrá Voda         1          0          2          2:14     3

4.         SK Jankov      0          0          3          2:8       0

zápasy o umístění

V prvním zápase o konečné umístění se střetl Ševětín s Dobrou Vodou. První poločas vyhrála Dobrá Voda zásluhou gólu Filipa Záveského. V první minutě druhé půle vyrovnal David Petřík. Netrvalo však dlouho a Dobrá Voda opět vedla. Z gólu se radoval Daniel Papežík. Ševětínští ovšem ukázali příkladnou bojovnost, když minutu před koncem vyrovnal na 2:2 René Stoklasa. Na řadu přišly penalty. Tři série nerozhodly. Penaltové drama se rozhodlo až v sérii osmé. René Stoklasa se trefil, naopak Ondřej Valenta zaváhal. Ševětín šel do boje o páté místo, Dobrá Voda o sedmé.

Vodňany se poté střetly s Jankovem a byly favority. Jenomže Jankovští znovu prokázali, že mají hráče velice šikovné, ač většina ještě patří věkově do starší přípravky. Po prvním poločase vedl Jankov, když se o jediný přesný zásah postaral Lukáš Pfützner. Po změně stran už se ovšem v koncovce prosazovali pouze Vodňanští. O obrat se dvěma góly postaral Filip Lácha a minutu před koncem pečetil výhru svého týmu kapitán Daniel Šuba.

V prvním semifinále bylo na programu okresní derby. Kaplický Spartak se střetl s krumlovským Slavojem. Bez branek se hrálo pouze do třetí minuty. O úvodní gól se postarala Albína Goretkiová. Když se v šesté minutě trefil z úhlu na přední tyč do šibenice Vít Beránek, vedli Spartakovci již o dvě branky a v poslední minutě vedení Kaplice navýšil dalším přesným zásahem Martin Koubek. V poločase druhém se patičkou prosadil před brankářem Vít Beránek. Přesvědčivá výhra o čtyři branky poslal do finále kaplické Spartakovce.

Ani v druhém utkání o postup do finále se nečekalo na gól dlouho. Favorizované Prachatice se ujaly vedení už ve druhé minutě, když otevřel skóre přesnou trefou Josef Střihavka. Další průběh první půle byl ale poměrně vyrovnaný. Lišovští hráli srdnatě, svou kůži nehodlali prodat lacino. Po obrátce se ale přece jenom projevila větší kvalita na straně mladších žáků Tatranu. Prachatičtí zvítězili 5:1 a čekal je boj o celkový triumf.

Boj o konečné sedmé místo byl reprízou zápasu ze základní skupiny. V ní Dobrá Voda zdolala Jankov 2:1. Ale nevstoupíš dvakrát do téže řeky, říká se. V páté minutě poslal Jankovské do vedení Lukáš Návara a v poslední minutě první půle zdvojnásobil jejich náskok Lukáš Pfützner. Dobrá Voda ve druhé půli zásluhou svého střelce Ondřeje Valenty snížila na rozdíl jediné branky, ale Jankovští si svou výhru již vzít nenechali a jejich početná fanouškovská základna mohla slavit sedmé místo.

I týmy, které hrály o páté místo, se střetly již v základní skupině. V první minutě poslal Ševětín do vedení René Stoklasa. O vyrovnání se v polovině prvního poločasu postaral trefou z přímého kopu kapitán Daniel Šuba. O přestávce byli ale spokojenější Ševětínští. Minutu před pauzou se trefil znovu René Stoklasa. Vodňany se nevzdaly a dvě minuty koncem vyrovnal na 2:2 Filip Lácha. Na řadu znovu přišly penalty. První dvě „pecky“ Ševětína zneškodnil gólman Daniel. Jenomže dva Vodňanští střelci branku netrefili. V třetí sérii se trefil Petřík i Štohanzl. Následně se trefil i René Stoklasa. Kořán neuspěl a páté místo obsadil Ševětín.

V zápase o třetí místo favorizovaný krumlovský Slavoj šel brzy do vedení. Soupeřova brankáře překonal Matěj Matějček. Lišovští, ale bojovali. Výsledek byl otevřené až do samotného konce, a to i přesto, že na začátku druhé půle jejich vedení navýšil druhým gólem znovu Matěj Matějček. I přes sympatický a nadšený výkon nakonec Lišovští obsadili konečné čtvrté místo. Bronz obsadil krumlovský Slavoj, a dal tak zapomenout na sobotní matný výkon starších žáků.

Finále bylo tím nejlepším vyvrcholením celého turnaje. Střetly se dva týmy, které v turnaji podávaly nejlepší výkony. Domácí byli od počátku střetnutí aktivnějším týmem, ale v cestě jim stál výborně chytající Matyáš Osvald. V šesté minutě se naopak z čista jasna dostali do vedení Prachatičtí. Spartakovci byli za neustálého povzbuzování svých fanoušků i nadále lepším aktivnějším týmem. Na přelomu první a druhé půle navíc hráli dvouminutovou přesilovku, ale gólman Osvald své vyloučení několika zákroky odčinil. Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Kapličtí byli zakousnutí do svého soupeře, měli šance, ale gól ne a ne dát. Až dvě minuty před koncem se po rychle rozehraném rohu přesně trefil Patrik Muška. Bohužel další gól se jim již nepodařilo vstřelit. O vítězi se muselo rozhodnout v penaltovém rozstřelu. V něm byli nakonec šťastnější Prachatičtí a mohli oslavit celkový triumf na třetím ročníku Moucha Cupu.

o 5. – 8. místo

Ševětín - D. Voda      3:2 p., Petřík, Stoklasa – Záveský, Papežík

Vodňany - Jankov      3:1, Lácha 2, Šuba – Pfützner

Semifinále

Kaplice - Č. Krumlov 4:0, Beránek 2, Koubek, Goretkiová

Prachatice - Lišov       5:1, Střihavka 2, Graf, Kuzma, Toušek – Nárovec

o 7. místo

D. Voda - Jankov       1:2, Valenta - Návara, Pfützner

o 5. místo

Ševětín - Vodňany     3:2 p., Stoklasa 2 – Šuba, Lácha

o 3. místo

Č. Krumlov - Lišov    2:0, Matějček 2

Finále

Kaplice - Prachatice   1:2 p., Muška – Toušek

Při závěrečném vyhlášení konečných výsledků pořadatelé nejprve ocenili individuální výkony. Nejlepším střelcem turnaje se stal Josef Střihavka hájící barvy vítězného Tatranu Prachatice. Na prvenství mu stačilo vstřelit pouze pět branek. Nejlepším gólmanem pořadatelé vyhodnotili Matyáše Osvalda, který nastupoval mezi třemi tyčemi rovněž v dresu vítězného celku. Při vyhodnocení nejlepšího hráče turnaje padla volba na Jana Gahíra, který dotáhl svými výkony kaplický Spartak až do finále.  Prokázal své nesporné fotbalové kvality a cena mu patří právem.

Pořadatelé dále touto cestou děkují všem sponzorům, bez kterých by se nemohl premiérový ročník turnaje uspořádat. Zvláště pak generálnímu sponzorovi Romanu Muškovi a jeho firmě Mouchatrans. Ještě jednou velké díky od pořadatelů. Poděkování si zaslouží i rozhodčí. Všechny zápasy odřídila trojice Václav Kuchař, Jan Říha a František Říha mladší.

Nejlepší střelci

5 – Střihavka (Prachatice), 4 – Muška, Goretkiová (Kaplice), Matějček (Č. Krumlov), Šuba (Vodňany), Graf, Kuzma (Prachatice)

Konečné pořadí a sestavy

1. FK Tatran Prachatice: Matyáš Osvald, Adam Břicháček, Sebastian Graf, Filip Toušek, Josef Střihavka, Daniel Kuzma Vít Podlaha, Tomáš Tůma.

2. FK Spartak Kaplice: Tomáš Dvořák, Daniel Linhart, Sebastian Románek, Martin Koubek, Vít Beránek, Jan Gahír, Patrik Muška, Albína Goretkiová.

3. FK Slavoj Český Krumlov: Jaroslav Jelínek, Zbyněk Fousek, Filip Lach, Jakub Baláž, Jakub Pavelka, Václav Kubát, Matěj Matějček, Sára Traplová.

4. SK Lišov: Ondřej Tušl, Štěpán Candra, Filip Špaček, Marek Pučejdl, Jan Novotný, Tadeáš Nárovec, Martin Fiktus, Jakub Fiktus, Martin Šimek, Jan Hlaváč.

5. SK Ševětín: Filip Hájek, David Mašek, David Petřík, Adam Kuneš, Jan Nyguen, René Stoklasa, David Maňas, Tomáš Suchan, Adam Zídek, Josef Beznoska.

6. FK Vodňany: Jakub Štohanzl, Daniel Šuba, Zdeněk Kořán, Jan Kůs, Radek Kieweg, Václav Vokáč, Filip Lácha, Václav Šoul.

7. SK Jankov: Miroslav Mádl, Matěj Zach, Šimon Hauner, Vojtěch Zach, Lukáš Pfützner, Lukáš Návara, Miroslav Chromý, František Kümmel, Jan Kümmel.

8. SK Dobrá Voda: Filip Záveský, Adam Beredzas, Daniel Papežík, David Novák, Ondřej Valenta, Štěpán Urbanec, Simon Dubský.

Napsal(a) Libor Granec

2.misto FK Spartak Kaplice3.misto FK Slavoj Cesky Krumlovnejlepší brankář Matyáš Osvald - Prachaticenejlepší hráč Jan Gahír - Kaplicenejlepší střelec Josef Střihavka - Prachatice

Kam dál?

Daniel Souček z Táborska je v reprezentaci U19Daniel Souček z Táborska je v reprezentaci U19

Daniel Souček z Táborska je v reprezentaci U19

čtvrtek, 2. února 2017, 10:50Obounohý krajní záložník či obránce Daniel Souček, který aktuálně figuruje v kádru druholigového FC...

Přípravka Volenic udržela prvenství. Tadeáš Pelc nastřílel 24 gólůPřípravka Volenic udržela prvenství. Tadeáš Pelc nastřílel 24 gólů

Přípravka Volenic udržela prvenství. Tadeáš Pelc nastřílel 24 gólů

čtvrtek, 2. února 2017, 08:33Závěrečný hrací den halového turnaje Ekonomických služeb – BH kategorie přípravek byl dramatický...

Mektec Cup starších žáků vyhrály po penaltovém rozstřelu Čtyři DvoryMektec Cup starších žáků vyhrály po penaltovém rozstřelu Čtyři Dvory

Mektec Cup starších žáků vyhrály po penaltovém rozstřelu Čtyři Dvory

středa, 1. února 2017, 20:30Poslední lednovou sobotu se v Kaplici konal již třetí ročník turnaje pro kategorii starších žáků....

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení