Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihočeský fotbal

Starší dorost Písku zahájil zimní přípravu

čtvrtek, 5. ledna 2017, 10:55

Písecká devatenáctka nebude mít v jarní části České ligy dorostu jednoduchou pozici. Z posledního místa tabulky se bude snažit prokousat do vyšších pater, k čemuž by měla přispět i důkladná zimní příprava, kterou tým zahájil ve čtvrtek 5. ledna odpoledne.

V realizačním týmu FC Písek U19 došlo na přelomu roku k významné změně. Na pozici hlavního trenéra staršího dorostu vystřídal dosavadního kormidelníka Jindřicha Dejmala před zahájením druhé poloviny sezony staronový lodivod devatenáctky Rostislav Grossmann, kterého hráčům představil místopředseda klubu Jaroslav Hrdlička. V roli asistenta zůstává Vlastimil Klusoň.

Na mladé písecké fotbalisty čeká složitý úkol, a tak je před startem první tréninkové jednotky přípravy přišli kromě realizačního týmu povzbudit také trenér třetiligového A-týmu mužů Ondřej Prášil, vedoucí sportovního centra mládeže Jaroslav Polášek, hlavní trenér mládeže Karel Syrovátka a člen výkonného výboru Miroslav Grobár.

"Postavení v tabulce všichni dobře známe. Jsme přesvědčení, že neodpovídá tomu, co jste schopní hrát. Víme, že vaše fotbalová kvalita je výš. Věřím, že má slova se projeví během jarní sezony i na výsledcích. Nepřejeme vám nic jiného, než aby se vám dařilo a vyhýbala se vám zranění. Nevěšte hlavy. Postavte se k tomu čelem a zapracujte, příprava bude jistě náročná. Věřím, že až se tady potkáme příště, bude naše postavení v tabulce mnohem lepší," ujal se úvodního Jaroslav Hrdlička.

Miroslav Grobár ve své řeči vyzdvihl důležitost následujícího půlroku: "Za svou kariéru si nepamatuji, že by přípravu dorostu zahajovalo tolik členů výboru a dalších kompetentních osob. Vidíte, že nikdo nebere aktuální situaci na lehkou váhu, a že všichni víme, o co hrajeme." Přidal se i Jaroslav Polášek: "Dnešním dnem začíná mobilizace. Věřím, že se všichni podepíšeme pod tím, že dorost U19 bude další třešničkou na dortu po celku mužů," podtrhl vedoucí SCM předchozí slova.

"Když jsem tady začínal, byli jsme s deseti body předposlední v tabulce a zvládli jsme to. Vy jste nyní v podobné situaci, ale i vy ji můžete zvládnout," připomněl hráčům devatenáctky záchranářskou misi A-týmu ze sezony 2014/2015 Ondřej Prášil. Hodně štěstí popřál kabině také Karel Syrovátka.

Po oficiálním úvodu si již za zavřenými dveřmi vzal slovo nový trenér Rostislav Grossmann, který následně krátce po půl páté doprovodil své svěřence k prvnímu tréninku na umělé trávě.

Napsal(a) FC Písek

Kam dál?

Dynamo zahájilo přípravu na jaro. Hlásili se tři novicovéDynamo zahájilo přípravu na jaro. Hlásili se tři novicové

Dynamo zahájilo přípravu na jaro. Hlásili se tři novicové

úterý, 3. ledna 2017, 10:27Druholigoví fotbalisté SK Dynamo České Budějovice zahájili přípravu na jarní část Fotbalové národní...

Hlubocká zimní liga nabídne atraktivní složeníHlubocká zimní liga nabídne atraktivní složení

Hlubocká zimní liga nabídne atraktivní složení

neděle, 11. prosince 2016, 21:11Na devátém ročníku populárního a největšího zimního turnaje v kraji bude startovat znovu deset...

FC MAS Táborsko vyhrál první ročník E.ON Beach Junior Cupu. Na písku si vybojoval zavádění reprezentantůFC MAS Táborsko vyhrál první ročník E.ON Beach Junior Cupu. Na písku si vybojoval zavádění reprezentantů

FC MAS Táborsko vyhrál první ročník E.ON Beach Junior Cupu. Na písku si vybojoval zavádění reprezentantů

neděle, 4. prosince 2016, 18:29Devítiletí fotbalisté se v sobotu 3. prosince utkali v Praze o historicky první titul šampiona...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení