Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Jihočeský fotbal

Hynkův memoriál starých gard se stal kořistí Mladého

neděle, 25. června 2017, 21:58

Sotva fotbalová sezona 2016/2017 skončila, nadešla doba letních turnajů. Na Budějovicku uspořádala SK Slavia ČB poslední červnovou sobotu 61. ročník vzpomínkového turnaje veteránů na dlouholetého jednatele klubu a Jihočeské footballové župy Antonína Hynka. První ročník memoriálu proběhl už v roce 1952, rok po Hynkově úmrtí zákeřnou nemocí.

V prvním střetnutí staří páni Slavie jasně přehráli Akru a již do přestávky zadělali na hladkou výhru. Ve druhém střetnutí bylo favoritem Roudné. Poločas s Mladým to potvrzovalo, ale vyrovnávací gól s malšany otřásl a nakonec inkasovali podruhé.

O třetí místo Roudné opět dominovalo první půli, ale po přestávce nechalo Akru snížit na rozdíl jediného gólu a sahala po vyrovnání, ale M. Horčička napálil penaltu do tyče, z brejku střílel do břevna Šauer. „Byli jsme mužstvem prvních poločasů,“ smál se roudenský Jiří Vopelka.

V repríze loňského finále, které vyhrála na penalty Slavia, bylo tentokrát úspěšnější Mladé. Sešívaní stačili jen korigovat z penalt Ždiarským. „Výborný turnaj. Děkuji za příjemné setkaní a fér boje,“ vzkázal Miroslav Fríd z domácího týmu. A o to především šlo. Zahrát si, zavzpomínat a popovídat se známými a kamarády.

Jiří Beneš v síni slávy

Před zahájením turnaje byl jako desátý v pořadí uveden mezi klubové legendy Slavie ČB 65letý Jiří Beneš. Odchovanec klubu začínal v tehdejším Tatranu Č. Budějovice v šesti letech. Děda na hřišti u Malého jezu správcoval a bydlel, takže tu trávil veškerý volný čas. Už jako dorostenec debutoval za muže (na snímku), vojnu si odkroutil u budějovických pohraničníků a kopačky obouval v Hraničáři. Do Koh-i-nooru se vrátil v době, kdy působil v I. B třídě. Řadu sezon byl kapitánem, na rok si odskočil do Roudného a s aktivní činností končil ve 34 letech. Válel za starou gardu, pak se dal ve Slavii na trénování. Začínal u přípravky, vedl béčko mužů a v letech 1999 – 2003 s Liborem Kollarem A-tým.

Výsledky turnaje

Slavia ČB – Akra ČB 6:1 (4:0)
Góly: Ždiarský 2, Bez, Turek, Fríd, Mendlík – Škuthan.

SK Mladé – Malše Roudné 2:1 (0:1)
Góly: Chromý, Havlíček – Šolc.

O 3. místo: Malše Roudné – Akra ČB 4:2 (2:0)
Góly: Otepka 2, Štojdl, Mertl – Blichal, Chmátal.

Finále: SK Mladé – Slavia ČB 3:2 (2:0)
Góly: Havlíček 2, Kuchař – Ždiarský 2.

Nejlepší brankář: Posířil (Akra)
Nejlepší střelec: Ždiarský (Slavia) se 4góly
Nejlepší hráč: Chromý (Mladé)


SK Mladé – 1. místo

Zleva stojí vedoucí mužstva Fried, Kolář, Hnilička, Havlíček, Fleischmann, Kočvara, Svoboda, Souček. Dole klečí Chlumecký, Kuchař, Pekárek, Chromý, Scheicher, Pletka.


SK Slavia ČB – 2. místo

Zleva stojí Staněk se synem Ivánkem, Ždiarský, Blažek, Kulovaný, Bez, Štěch, Jarolím, Dvořák. Dole klečí Hojdar, Mendlík, Kladenský, Šafrata, J. Novotný, Turek, Pečenka, Fríd.


Malše Roudné – 3. místo

Zleva stojí Šolc, Vačlena, Vopelka, Přibyl, Nohava, Martiš, Štojdl. Dole klečí Váša, Frühbauer, Vogl, Ladislav, Boháč, Mertl, Otepka.


Akra ČB – 4. místo

Zleva stojí Flosman, Zich, Šauer, Mařík, Frolík, Chmátal, Blichal, Pier. Dole klečí O. Horčička ml., J. Propš, Škuthan, Posířil, Klement, M. Horčička, Vařil.


61. ročník Memoriálu Antonína Hynka

61. ročník Memoriálu Antonína Hynka

neděle, 25. června 2017, 17:40Českobudějovická Slavia uspořádala již 61. ročník turnaje veteránů nad 35 let, který za účasti...

Napsal(a) Michal Průcha | Foto Miloslav Kusbach

Kam dál?

Slávisté měli sraz ve Strakonicích, dorazily i mistrovské pohárySlávisté měli sraz ve Strakonicích, dorazily i mistrovské poháry

Slávisté měli sraz ve Strakonicích, dorazily i mistrovské poháry

neděle, 25. června 2017, 18:34Stadion na strakonickém Sídlišti patřil v sobotu sedmnáctému setkání odboček Odboru přátel SK...

Turnaj v Sezimově Ústí vyhrálo TáborskoTurnaj v Sezimově Ústí vyhrálo Táborsko

Turnaj v Sezimově Ústí vyhrálo Táborsko

neděle, 25. června 2017, 10:48V sobotu uspořádal sezimoústecký Sokol první ročník turnaje O pohár města Sezimova Ústí za účasti...

Krajský fotbal zná složení sezony 2017/18Krajský fotbal zná složení sezony 2017/18

Krajský fotbal zná složení sezony 2017/18

sobota, 24. června 2017, 11:45Sezona skončila, nastalo fotbalové volno a přípravy na tu nadcházející. STK Jč.KFS po schválení...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení