Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihočeský fotbal

DG303 triumfovalo ve Vodňanské lize počtvrté v řadě

středa, 22. února 2017, 15:55

Poslední kolo Vodňanské ligy 2016/2017 přineslo nejen přímé souboje o nejvyšší příčky, ale shodou okolností také o všechna zbývající místa mimo nejlepší čtyřku. Sezonu nakonec zachránili Oranjes, kteří proti nováčkovi Seš-losti vybojovali 5. místo. Z poslední příčky utekla 4 vteřiny před závěrečnou sirénou Sokolská louka a odsunula na ní 5 Samyc. Kapři prohráli s Vodňanskou drůbeží a tím bylo rozhodnuto o pořadí na 5. - 10. místě. Třetí příčku pak pro sebe urval Chill, který rozstřílel Mexico a ve finále potvrdilo nadvládu z posledních let DG303. S Otroky si poradilo také ve finálové odvetě a na vodňanské palubovce kraluje už čtvrtým rokem v řadě.

O umístění (5. – 10. místo)

Seš-lost – Oranjes 2:4 (0:2)

Branky: Marek, Moudrý – Polanský M. 3, Kouba. ŽK: Želízko, Novák P. – Zlatohlávek, Polanský O., Madar.

Seš-lost: Dušek - Marek, Moudrý, Želízko, Novák P, Hoffman, Hubáček, Koloušek.

Oranjes: Polanský O. - Dohnal, Kouba, Zlatohlávek, Polanský M., Petřík, Hoffmann, Madar, Novák K.

Přímý souboj o 5. místo byl započat v pozvolném tempu a převážně se hrálo uprostřed palubovky. Postupem času se však do lepších příležitostí dostávali Oranjes, ale dokázali z nich vytěžit jen dvě branky. V závěru prvního poločasu začali být nebezpeční i Seš-lost, ale bez efektu. Do druhé půle ovšem vstoupil nováček výborně a rychle se mu podařilo vyrovnat. V této fázi hry nad soupeřem i mírně dominovali, avšak skóre se navýšilo po rychlém brejku na druhé straně. To mladíky trochu znervóznělo a inkasovali znovu. Závěr zápasu si již Oranjes pohlídali a vystřídali Seš-lost na 5. místě, o které je mohla připravit pouze výhra Kaprů.

5 Samyc – Sokolská louka 4:5 (3:3)

Branky: Andres Dan. 2, Šulc S., Roučka – Machnyk 2, Kapusta R., Faktor, Brůžek Jin. ŽK: Roučka (5 Samyc).

5 Samyc: Plojhar - Šulc S., Roučka, Tesař J., Andres Dan, Šulc J., Kopecký

Sok. louka: Babický - Brůžek Jin., Faktor, Kapusta M., Machnyk, Liška M., Kapusta R., Mach, Schánělec

Vzájemný zápas o předposlední flek začaly lépe Samyce, které poslal do vedení sváteční střelec Roučka. Moc času neuběhlo a Sokolíci vyrovnali. Avšak Samyce byly stále nebezpečnější a vedení opět dokázaly strhnout ve svůj prospěch. Na to ale soupeř našel velice rychlou odpověď. Do poločasu se tato situace opakovala ještě jednou a do pauzy se tak odcházelo za nerozhodnutého stavu. Druhý poločas byl velmi vyrovnaný a oba brankáři drželi týmy ve hře. Čas se už blížil k závěrečné siréně a výsledek byl stále nerozhodný, což hrálo do karet Samycím. Ale hraje se až do posledních vteřin a závěrečný pokus Sokolíků o překonání brankáře vyšel po tečované střele 4 vteřiny před koncem. Sokolská Louka tak poskočila na předposlední místo a bohužel díky smolnému konci zbylo poslední místo na tým 5 Samyc.

FC Kapr – Vodňanská drůbež 3:6 (0:1)

Branky: Kašpar, Štěch, Konvička – Vlášek 2, Urban 2, Šácha, Valenta. ŽK: Konvička (FC Kapr).

FC Kapr: Tondr - Kašpar, Štěch, Valta, Staněk T., Calta, Turek P., Brůžek Jak., Konvička.

Vod. drůbež: Novák P. - Šácha, Urban, Rokůsek, Valenta, Vlášek, Tesař V.

Kapři se na svého protivníka vrhli s velkou vervou a vytvořili si herní převahu. Jejich největší slabinou bylo proměňování šancí. Na druhé straně to ale bylo podobné. Do vedení se dostala Drůbež a do pauzy se skóre díky impotenci střelců již nezměnilo. Druhý poločas ovládali na palubovce převážně Kapři, avšak z protiútoků dostávali velmi laciné branky a sami se na ty svoje velmi nadřeli. Závěr patřil již Drůbeži a ta si výsledek pohlídala. Kapři zakončili tedy letošní sezónu na osmém a Vodňanská Drůbež na sedmém místě.

Design Elektro FINAL4

O 3. místo

FC Mexico – Chill 4:9 (1:4)

Branky: Žurek J. 2, Kochma O., Šimčík – Rusín 3, Malík 3, Benedikt O., Benedikt L., vlastní (Žurek J.). ŽK: Žurek R. – Janda, Benedikt O., Benedikt L., Bače.

FC Mexico: Turek M. - Žurek R., Mottl, Kochma O., Žurek J., Kochma M., Šimčík.

Chill: Janda - Benedikt O., Rusín, Malík, Bače, Špatný, Benedikt L.

První zápas skončil vítězstvím Mexica o tři branky, a proto bylo stále vše ještě otevřené. Chill udělal změnu na postu brankáře a byl to poměrně výborný tah, protože Janda předváděl výborné zákroky. Utkání se hrálo velmi otevřeně s mnoha tvrdými souboji. Zápas byl velmi vyrovnaný, ale závěr poločasu patřil Chillu, kterému se podařilo stáhnout manko z prvního zápasu. V druhém poločase byli vice na koni mladíci z Chillu a jejich chuť po vítězství byla velká. Postupně navyšovali skóre a pár minut před koncem již měli velký náskok. Mexico se však nevzdávalo a během chvilky vstřelilo rychlé tři branky a stále více dostávalo Chill do tlaku. Závěr si ale Chill pohlídal a po siréně se tak mohl začít radovat ze třetího místa. Bohužel pro Mexico zbylo jen bramborové umístění.

Finále

DG303 – Otroci ohnivé vody 6:3 (3:1)

Branky: Vorel J. 2, Kukla, Hornát, Vorel Z., Bečvář – Benhák 3. ŽK: Kukla (DG303).

DG303: Hanus - Sládek, Hájek, Bakula, Bečvář, Kukla, Volmut, Vorel J., Hornát, Vorel Z.

Otroci: Kříž P. - Sobolík, Benhák, Staněk M., Radouch.

Otroků se na odvetný zápas sešlo opravdu málo a čekalo je nejdůležitější utkání bez možnosti střídat. Hra byla velmi vyrovnaná, ale DG hrálo v klidu svojí hru. Na bránu Otroků šlo opravdu mnoho střel, ale v kase cukroval brankář Kříž, který držel svůj tým ve hře o solidní výsledek. DG ale opět prokázalo velkou zkušenost z důležitých zápasů a žádné drama nepřipustilo. Otrokům se tedy nepodařilo ani na další pokus připravit DG303 o mistrovský pohár a opět z toho byla druhá příčka. DG303 zvedlo nad hlavu pohár již počtvrté v řadě.

Utkání řídili rozhodčí Lukáš Říha a Petr Šafránek.

Napsal(a) Michal Koutský | Foto Vladimír Petřík

Kam dál?

Prvenství na Regent Cupu zaslouženě patří Dolnímu BukovskuPrvenství na Regent Cupu zaslouženě patří Dolnímu Bukovsku

Prvenství na Regent Cupu zaslouženě patří Dolnímu Bukovsku

úterý, 21. února 2017, 22:23Umělý trávník ve Staré Hlíně patřil poslední čtyři víkendy devátému ročníku zimního turnaje. Regent...

HZL: V desetigólové přestřelce promrhaly Netolice vedení 5:1. Boršov dokázal vyrovnat!HZL: V desetigólové přestřelce promrhaly Netolice vedení 5:1. Boršov dokázal vyrovnat!

HZL: V desetigólové přestřelce promrhaly Netolice vedení 5:1. Boršov dokázal vyrovnat!

neděle, 19. února 2017, 19:22V jediném nedělním střetnutí Hlubocké zimní ligy se zrodila málo vídaná přestřelka. Loňský...

HZL: Dorost SKP si poradil s Novou Vsí, domácí Hluboká bere s Krumlovem bodHZL: Dorost SKP si poradil s Novou Vsí, domácí Hluboká bere s Krumlovem bod

HZL: Dorost SKP si poradil s Novou Vsí, domácí Hluboká bere s Krumlovem bod

sobota, 18. února 2017, 15:28Sobotní program Hlubocké zimní ligy narušila chřipková epidemie fotbalistů Čimelic, kteří tak...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení