Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihočeský fotbal

Šedesátileté Žabovřesky zvou na Lukáše Vaculíka, Zdeňka Trošku a Patrika Ježka

čtvrtek, 24. srpna 2017, 09:01

Fotbal v Žabovřeskách na Českobudějovicku oslaví 60. výročí založení klubu. Na sobotu 26. srpna připravuje celodenní show.

Hlavním hřebem bude od 13 hod. exhibiční utkání Sokola Žabovřesky s florbalovým týmem FBC Štíři ČB. Domácí jedenáctku bude koučovat režisér Zdeněk Troška, nastoupí herec Lukáš Vaculík, dnes již bývalý fotbalista Patrik Ježek (40), který si v Rakousku získal velké renomé, z HC Motor ČB přislíbili účast generální manažer Stanislav Bednařík a marketingový ředitel Tomáš Kučera (střelec SK Sedlec).

Oslavy mají bohatý doprovodný program – E.ON Rodinný fotbálek, penaltový rozstřel pro diváky, dražba dresů AC Sparta Praha a HC Motor ČB, slosovatelné vstupenky o ceny a vystoupení kapely Crash. Známé osobnosti budou rozdávat autogramy. Sobotní oslavy v Žabovřeskách začínají od 12,30 hod. „Věříme, že si k nám fanoušci najdou na celodenní akci cestu a společně důstojně oslavíme klubové výročí,“ poznamenal předseda Sokola Žabovřesky Martin Vašíček.

Z historie

Nejúspěšnější roky zažil klub s žábou ve znaku mezi roky 2003 - 2009, kdy úzce spolupracoval s SK Jankov a jako jeho rezerva se mu povedlo během tří let postoupit ze III. třídy až do krajské B třídy. V té době také oblékal dres Žabovřesk exligista Ivan Valachovič, který hájil v I. lize barvy Dynama ČB, Drnovic a Příbrami.

V roce 2010 se Sokol osamostatnil (spolupráce v oblasti mládeže pokračuje) a začínal v nejnižší okresní soutěži. V současné době je účastníkem III. třídy. Duší klubu byl od založení Jaroslav Houška, dlouholetý funkcionář, na jehož počest se od roku 2013 hraje každé léto memoriál.

Napsal(a) Michal Průcha

Kam dál?

Dynamo hrálo s pražskou Olympií bez branekDynamo hrálo s pražskou Olympií bez branek

Dynamo hrálo s pražskou Olympií bez branek

středa, 23. srpna 2017, 20:56Na Strahově uhráli hráči SK Dynamo České Budějovice s nováčkem bod za remízu 0:0. Šance byly k...

Vimperk zahájil první polovinu sezony porážkou s VodňanyVimperk zahájil první polovinu sezony porážkou s Vodňany

Vimperk zahájil první polovinu sezony porážkou s Vodňany

středa, 23. srpna 2017, 13:21Vimperk hostil v první střetnutí podzimní části A skupiny I. A třídy Vodňany. Šumavan byl mírným...

Na Křemelce úřadovali přihrávající Tomáš Kostka a zakončující Jan ZušťákNa Křemelce úřadovali přihrávající Tomáš Kostka a zakončující Jan Zušťák

Na Křemelce úřadovali přihrávající Tomáš Kostka a zakončující Jan Zušťák

středa, 23. srpna 2017, 11:00V prvním utkání ve vyšší soutěži přivítali hráči Junioru osmý celek z minulé sezony Lokomotivu ČB....

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení