Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihočeský fotbal

Ideální jedenáctka KP: Půltucet nováčků a skvělý Fajfrlík v brance

čtvrtek, 16. března 2017, 12:23

Šest nových jmen se poprvé objevuje v ideální jedenáctce 16. kola krajského přeboru. Prim drží útočníci Michal Požárek (Katovice) a Martin Dvořák (Soběslav), kteří si vysloužili nominaci již popáté.

Mezi třemi tyčemi se při startu jara zablýsklo několik gólmanů. Jednatřicetiletý Michal Fajfrlík už v přípravě prokazoval, že bude pro Planou velkou posilou. A potvrdil to i s favorizovaným J. Hradcem. Naposledy chytal loni na jaře v Čimelicích, kam dojížděl z Prahy, a vážně se zranil v Jankově. Nejen chycenými penaltami zazářila také brankářská dvojice Lukáš Novotný (Ševětín) a Jakub Skála (Třeboň).

V obranné řadě se to jen hemží novými jmény. Martin Nýdl se osvědčil na kraji olešnické obrany v remízovém derby s Hlubokou. Kapitán poslední Plané Daniel Fořt se mohl těšit z povzbuzujícího zisku bodu do dalších záchranářských bojů. David Pichlík poprvé chyběl v sestavě píseckého béčka a zápas s lídrem Soběslaví sledoval ze střídačky z pozice asistenta trenéra. Výborně ho zastoupil s kapitánskou páskou na levém rukávu mladičký Dominik Uhlík.

Ondřej Prášil opět řídil ofenzivu Protivína na umělce Hluboké s Třeboní a druhým gólem pečetil vítězství 2:0. Michal Brůžek, kapitán Želče, nejprve proměnil s Rudolfovem penaltu a pak zaskočeného soupeře dorazil pohotovou střelou, která po půl hodině znamenala stav 3:0. Brůžkovi dobře sekundoval Jan Švec. Po dlouhodobém zranění se úspěšně vrátil do hradecké základní sestavy záložník Ondřej Černoch. Kvalitní výkon a vůbec první zápas v této sezoně ozdobil vyrovnávacím gólem.

Místo v útoku si pronajali vyhlášení a obávaní střelci. Mladíček Michal Požárek zařídil dvěma zásahy výhru Katovic nad Čimelicemi a naše redakce ho zvolila za Muže 16. kola. Martin Dvořák potrestal chybu písecké obrany a poslal vedoucí Soběslav do vedení. Víc než na bod to ale nestačilo. 


Ideální sestava 16. kola KP podle Jihočeského fotbalu

Michal Fajfrlík (Planá/1)

Martin Nýdl (Olešník/1), Daniel Fořt (Planá/1), Dominik Uhlík (Písek B/2), Zdeněk Sváta (Ševětín/1)

Ondřej Prášil (Protivín/3), Michal Brůžek (Želeč/4), Ondřej Černoch (J. Hradec/1), Jan Švec (Želeč/1)

Michal Požárek (Katovice/5), Martin Dvořák (Soběslav/5)

Napsal(a) Redakce | Foto Jan Škrle

Kam dál?

Dvacetiletý záložník Filip Vaněk se uvedl v Písku nahrávkami na důležité gólyDvacetiletý záložník Filip Vaněk se uvedl v Písku nahrávkami na důležité góly

Dvacetiletý záložník Filip Vaněk se uvedl v Písku nahrávkami na důležité góly

středa, 15. března 2017, 13:29Třetiligový A-tým FC Písek vstoupil do jarní části mistrovské sezony šťastným domácím vítězstvím...

Fotbalové jaro se blíží. Jaká byla zimní příprava týnské Olympie?Fotbalové jaro se blíží. Jaká byla zimní příprava týnské Olympie?

Fotbalové jaro se blíží. Jaká byla zimní příprava týnské Olympie?

středa, 15. března 2017, 12:17Období náročné zimní přípravy se blíží ke konci a všichni týnští příznivci už s velkým očekáváním...

Ohlasy, fakta a nejlepší hráči v 16. kole KPOhlasy, fakta a nejlepší hráči v 16. kole KP

Ohlasy, fakta a nejlepší hráči v 16. kole KP

středa, 15. března 2017, 09:12První jarní kolo KP přineslo body týmům ohroženým sestupem. Poslední Planá obrala J. Hradec,...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení