Jihočeský fotbal

Vstup do soutěže strakonickému Junioru vyšel

středa, 22. srpna 2018, 12:00

První podzimní kolo nového ročníku bylo ve znamení derby, kdy strakonický Junior na domácím stadionu přivítal Vodňany. Strakoňákům se vydařil samotný vstup do zápasu a převahu si drželi až do konce.

Od začátku byli domácí hodně iniciativní a soupeře dostali pod tlak. Ještě neskončila první minuta, když Bálek z vápna vypustil střelu k tyči, brankář Vaverka ji s námahou vyrazil do strany. Nabíhající Boukalík balon vrátil před branku a Zušťák hlavou otevřel skóre - 1:0.

V 15. minutě se opět skóre měnilo, když si Bálek ve středu hřiště převzal balon, navedl si ho do prostoru křídla a přesným centrem našel nabíhajícího Mášku, který opět hlavou dává na 2:0.

O tři minuty později zahrával trestný kop V. Šrámek. Na centr si naběhl Zušťák a trefil nohy golmana. V 19. minutě hosté poslali Vodňanští míč za obranu, kam si naběhl Šteier, zpracoval si balon na prsa a pohodlně skóroval 2:1. Do poločasu už se fotbal odehrával jen mezi vápny.

Druhý poločas byl na brankové příležitosti chudý. Hosté branku Junioru neohrozili, a ten měl světlou chvilku okolo 60. min. V 64. minutě střelu Mášky s námahou vyrazil Vaverka na roh a o minutu později po sklepnutí balonu Zušťákem na vápno vypustil Kočí jedovku, která skončila těsně vedle tyče. Tři body znamenají dobrý vstup do nové sezony.

FK Junior Strakonice - FK Vodňany 2:1 (2:1)

Branky: 1. Zušťák, 15. Máška – 19. Šteier. Rohy: 5:4. Střely na branku: 4:2.

Junior Strakonice: Lízal – Gašpar Patrik, Němeček, Kostka M.,Kočí – Boukalík (88 Gašpar Filip), M. Šrámek, Bálek (90. Ouška), V. Šrámek, Máška (89. Beran) – Zušťák (85. Juhaňák). Připraven byl ještě náhradní gólman V. Reiser.

Napsal(a) Jiří Cibulka | Foto Jan Škrle

Nosiči vody v akci.Trma vrma.Utkání bylo zajímavé.Vodňanský gólman měl plné rukavice práce.Zajímavých situací bylo hodně.Zmarněná šance Vodňan.

Kam dál?

Nebojácný nováček Lišov prokázal v Chýnově své kvalityNebojácný nováček Lišov prokázal v Chýnově své kvality

Nebojácný nováček Lišov prokázal v Chýnově své kvality

středa, 22. srpna 2018, 07:47Hostující hráči, včetně svých funkcionářů, přijeli do Chýnova ve slušivém jednotném modrobílém...

První start nováčků rozhodl novoveský HolýPrvní start nováčků rozhodl novoveský Holý

První start nováčků rozhodl novoveský Holý

středa, 22. srpna 2018, 07:28Hned úvodní kolo I. A třídy nabídlo souboj premiérových nováčků mezi FC ALKO Semice a TJ Nová Ves.

Dynamo postoupilo v poháru přes Jindřichův HradecDynamo postoupilo v poháru přes Jindřichův Hradec

Dynamo postoupilo v poháru přes Jindřichův Hradec

úterý, 21. srpna 2018, 20:54Do dalšího kola MOL Cupu postoupilo českobudějovické Dynamo po výhře na hřišti divizního...