Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Jihočeský fotbal

Soběslav hodlá v cestě za záchranou zvýšit hlad po gólech

pátek, 9. března 2018, 18:18

Fotbal v Soběslavi se v posledních letech zařadil mezi špičku kraje, letos si poprvé zvyká na celostátní soutěž. Podzimní vystoupení završil sérií porážek a umístěním na 14. příčce. Na jaře musí přidat, aby setrval v divizi i příští sezonu. „Bude záležet na každém bodíku,“ ví moc dobře kouč Spartaku Radek Hajič.

Nováček začal s prvními tréninky již v prvním lednovém týdnu. Připravoval se v domácích podmínkách a na herní soustředění se vydal do Ústí nad Orlicí. „Zimní přípravu jsme začali standardně. Proběhla vcelku podle plánu a musím říct, že jsem byl hodně spokojený s tréninkovou morálkou. V pořádku proběhlo i soustředění. Na to těžké jaro jsme připraveni,“ je oprávněně spokojený Hajič.

Spartakovci podstoupili přes zimu sedm přátelských zápasů, povzbuzením byly výhry nad třetiligovým Ústím nad Orlicí (3:2) a přeborovým lídrem Želčí (5:2). Ve vítězné generálce s Olešníkem padaly branky až po přestávce (4:1). „Co se týká herního projevu, zlepšil se Suchan. Možná mu psychicky pomohly i jisté výkony Bouchala, který nastupoval před ním. Stejně tak se do formy dostali i Hromada, Vaněk, Nohava. Ten dostal na hřišti víc volnosti. Ale abych nevyzvedl jenom je, zlepšení bylo vidět i na ostatních. A věřím, že se na jaře znovu ukážou i naši střelci. Mám z našich kluků dobrý pocit, makali všichni."

K úspěšnému tažení za záchranou mají pomoct zimní posily. Ze Slovenska přišel útočník Erik Uličný, který tu má práci. Po dlouhých letech v Rakousku se vrátil někdejší odchovanec Petr Bouchal. Hostování prodloužil Filip Vaněk, jenž byl krátce na testech v Táborsku. O slovo se hlásí teprve 16letý mladíček Václav Wimmer. Kabinu kvůli pracovnímu vytížení na čas opustili Robert Fischer a Lukáš Neruda.

Divize je náročnou soutěží, v níž se trestá každá chyba a neproměněná šance. O tom se Soběslavští přesvědčili ve druhé půlce podzimu, kdy prohráli šestkrát po sobě. Teď by rádi znovu nastartovali vítěznou šňůru. „My teď musíme chytit začátek. A to nebude snadné. Sice hrajeme dvě utkání doma, i když ten první bude na umělce v Třeboni a soupeřem bude třetí Březová. Ještě že už za ni nenastoupí Pavel Horváth. To je další velké jméno, které zvýší divizní atraktivitu a přivede víc diváků,“ naráží na příchod Horvátha, který je trenérem Sokolova ve 2. lize.

Cíl Soběslavi je jasný, minimální rozdíly v tabulce napovídají, že se bude rozhodovat do posledního kola (loni se v něm udrželi Č. Krumlov s Jankovem). „Soutěž je hodně vyrovnaná a sestupové starosti má tak osm až deset týmů. Bude záležet na každém bodíku. Musíme zvýšit hlad po gólech, který nás v posledních podzimních zápasech opustil,“ věří v dobrý konec trenér Radek Hajič.

FK SPARTAK SOBĚSLAV PŘED JAREM 2018


ZMĚNY V KÁDRU

Přišli: Erik Uličný (FK Soľ, Slovensko), Václav Wimmer (z hostování v Dynamu ČB), Filip Vaněk (prodloužení host. z Dynama ČB), Petr Bouchal (SC Koller Nondorf, Rakousko)
Odešli: Robert Fischer a Lukáš Neruda (oba přerušení činnosti)


SOUPISKA

Brankáři: Martin Kuník, Jan Hnilička

Obránci: Jan Boháč, Lukáš Podráský, Karel Chotovinský, Michal Hromada, Jan Suchan, David Maršík, Filip Vaněk

Záložníci: Milan Mazouch, Tomáš Mazouch, Vojtěch Žalda, Petr Janoušek, Pavel Nohava, Petr Bouchal, Václav Wimmer

Útočníci: Martin Dvořák, Jiří Šmídmajer, Erik Uličný


REALIZAČNÍ TÝM

Trenér: Radek Hajič. Asistent trenéra: Vladimír Hanzal. Trenér brankářů: Marek Nývlt. Vedoucí mužstva: Michal Lemberka. Kustod: Stanislav Štosek.

Napsal(a) Milan Šíma, Michal Průcha | Foto FK Spartak Soběslav

Kam dál?

Roudné přivedlo zajímavé posily. Přáním je umístění do šestého místaRoudné přivedlo zajímavé posily. Přáním je umístění do šestého místa

Roudné přivedlo zajímavé posily. Přáním je umístění do šestého místa

pátek, 9. března 2018, 12:43Malšané skončili po první půlce divize A z jihočeských zástupců nejlépe a aby to platilo i v...

Víkendová pozvánka: Trojlístek Jihočechů má odloženo, finále na HlubokéVíkendová pozvánka: Trojlístek Jihočechů má odloženo, finále na Hluboké

Víkendová pozvánka: Trojlístek Jihočechů má odloženo, finále na Hluboké

pátek, 9. března 2018, 09:56O týden si prodlouží zimní přestávku celky Čížové, Jankova a Č. Krumlova. Jejich mistrovská utkání...

Chtěl bych, aby starší hráči šli příkladem a ti mladší vedle nich rostli, říká Jaroslav PolášekChtěl bych, aby starší hráči šli příkladem a ti mladší vedle nich rostli, říká Jaroslav Polášek

Chtěl bych, aby starší hráči šli příkladem a ti mladší vedle nich rostli, říká Jaroslav Polášek

pátek, 9. března 2018, 09:05Ze zimního spánku se o víkendu probudí také dorostenecké soutěže. Posunem dosavadního trenéra...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení