Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Jihočeský fotbal

Nový kouč Jankova Petr Kadlec: Nejdu do neznámého prostředí

pondělí, 11. prosince 2017, 21:24

Vedení divizního SK Jankov nezahálelo a po dobrovolném a hlavně nečekaném odchodu trenéra Iva Čecha už sehnalo jeho nástupce. V sobotu jím byl jmenován třicetiletý Petr Kadlec. Bývalý hráč Jankova, Roudného a Olešníka naposledy působil u sedmnáctky Dynama ČB, kde byl asistentem trenéra Jaromíra Plocka. „Nad případnou nabídkou z jiného klubu bych vůbec neuvažoval,“ tvrdí, že by jinak tréninkové centrum na Složišti neopustil.

Jak dlouho jste se nad nabídkou Jankova rozmýšlel?
Vzhledem k tomu, že mě nabídka Jankova překvapila a nečekal jsem ji, tak rozhodování bylo vcelku složité a veškeré pro a proti jsem zvažoval asi osm dní.

Velkou roli asi sehrála skutečnost, že to v Jankově dobře znáte a řadu hráčů jste trénoval.
To jednoznačně a upřímně, nad případnou nabídkou z jiného klubu bych vůbec neuvažoval. Je pravda, že řadu hráčů z jankovské kabiny jsem trénoval a s řadou i hrál. Dá se říct, že znám všechny lidi, co se okolo jankovského fotbalu pohybují. Doufám a věřím v to, že tato skutečnost bude pro mě spíš přínosem, než nějakým negativem, protože nakonec ten cíl je vždycky společný.

Úspěšně jste trénoval v České lize dorostence budějovického SKP. Prozraďte nám vaši trenérskou dráhu.
Trenérskou dráhu jsem zahájil v roce 2009 u žáčků v SKP Č. Budějovice. Měl jsem tehdy vleklé problémy s třísly a jak to tak u zraněných hráčů bývá, začnou trénovat. Po operaci třísel jsem opět začal hrát, ale trénování mě natolik bavilo, že jsem se ho dodnes nevzdal a postupně převážilo nad samotným hraním. Po třech sezónách u žákovských kategorií jsem se v SKP skokem přesunul k dorostenecké kategorii U19, která tehdy jako farma Dynama hrála Českou ligu dorostu. U této kategorie jsem byl dva roky a po zrušení této soutěže v SKP jsem se přesunul do Dynama, kde jsem se tři a půl roku pohyboval u kategorií U16 a U17 v nejvyšších dorosteneckých soutěžích. Z hlediska trénování mi po lize dorostu v SKP nejvíce dala zkušenost právě v Dynamu, kde jsem měl možnost sledovat a učit se od profesionálních trenérů a zároveň se podílet na rozvoji těch nejlepších hráčů z regionu.

Dlouhou dobu jste působil u mládeže. Jak se těšíte na svoji premiéru u mužů?
Těším se velice, ale zároveň si uvědomuji, že bude pro mne složité se co nejrychleji přeorientovat z mládežnického fotbalu na ten mužský. Jak jsem již ale zmiňoval, věřím, že v tomhle mi právě pomůže známé prostředí.

Po podzimu je Jankov devátý, ale jen dva body od předposledního místa. Na jaře bude opět bojovat o udržení. Cíl je tedy jasný.
Divizní tabulka je podzimu opravdu velice vyrovnaná a rozhodovat bude každý zápas hned od prvního jarního kola. Výchozí pozice pro Jankov po podzimu není špatná a cíl je, jak se ptáte, jasný. Udržení divizní příslušnosti pro další sezónu.

Kdy se poprvé sejdete s jankovským týmem a už máte naplánovanou zimní přípravu?
Zimní přípravu včetně přípravných utkání naplánoval se svým týmem trenér Čech a my se tohoto plánu budeme držet, i když nelze vyloučit nějaké kosmetické změny, které ale spíš budou vycházet například z nepříznivých klimatických podmínek. Již v tomto měsíci budou probíhat udržovací tréninky pod vedením instruktorek ve fitnessu. Příprava bude zahájena 15. ledna 2018 v Jankově.

Už se poohlížíte po posilách na jaro?
Co se týče posil, tak od vedení mám nějaké informace, že určití hráči jsou vytipovaní a nějaká jednání probíhají. Uvidíme, co se v průběhu zimní přípravy podaří dotáhnout do konce.

Napsal(a) Michal Průcha | Foto SK Dynamo ČB, archiv JF

Kam dál?

Výkony Protivína měly sestupnou tendenci. Na odchodu je MoravecVýkony Protivína měly sestupnou tendenci. Na odchodu je Moravec

Výkony Protivína měly sestupnou tendenci. Na odchodu je Moravec

pondělí, 11. prosince 2017, 18:58První polovina podzimu vyšla protivínským fotbalistům na jedničku. Televizní střetnutí s Hlubokou...

O vítězi Žižka podlahy Cupu rozhodl až penaltový rozstřel. PCO porazilo BombarďákyO vítězi Žižka podlahy Cupu rozhodl až penaltový rozstřel. PCO porazilo Bombarďáky

O vítězi Žižka podlahy Cupu rozhodl až penaltový rozstřel. PCO porazilo Bombarďáky

pondělí, 11. prosince 2017, 17:26Letos již pošestnácté se v předvánočním čase konal tradiční turnaj v sálové kopané, jehož...

Rostislav Grossmann: Chceme hrát doma na vítězstvíRostislav Grossmann: Chceme hrát doma na vítězství

Rostislav Grossmann: Chceme hrát doma na vítězství

neděle, 10. prosince 2017, 18:31Starší dorostenci FC Písek jsou po podzimní části České ligy dorostu na šestém místě se ziskem...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení