Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Jihočeský fotbal

Ivo Čech: Pro záchranu uděláme maximum

sobota, 17. prosince 2016, 14:55

Na předposledním místě tabulky divize A přezimují se ziskem pouhých dvanácti bodů fotbalisté SK Jankov. Nováček se musel vyrovnávat s novou situací, neboť z přeboru byl zvyklý většinu zápasů vyhrávat. Teď se to otočilo. Bez výrazného posílení se trápil v koncovce, platil za hrubé chyby a skvělé fanoušky potěšil jediným domácím vítězstvím. Tým trenéra Iva Čecha přesto věří, že se v náročné celostátní soutěži zachrání. „Uděláme pro to maximum,“ slíbil kormidelník Jankova. Zimní přípravu zahájí přibližně 20. ledna 2107.

Minulou sezonu jste byli zaslouženými šampiony kraje, v divizi jste se zatím nerozjeli podle představ. O kolik je celostátní soutěže náročnější?
Nevím, jak vyjádřit o kolik, ale rozdíl v náročnosti tam určitě je a to znatelný.

V divizi byl pro vás novinkou penaltový rozstřel po nerozhodném výsledku. Ze tří pokusů jste neuspěli ani jednou. Většina lidí se přiklání k tomu, že kopání pokutových kopů patří do pohárů a na pouťové turnaje. Jaký názor na ně máte vy?
Mně to úplně nevadí, sice jsme ani jednou neuspěli, ale začali jsme je na tréninku více zkoušet vlastně až v průběhu soutěže a ten poslední případ na Aritmě už to bylo mnohem lepší, než s Roudným či Ostrovem.

Vstup do divize jste měli impozantní. Za čtyři zápasy jste nasbírali osm bodů. Nenamlsali jste trochu? Těžší soupeři byli teprve na cestě.
O namlsání nemůže být řeč, alespoň u mě určitě ne. Já jsem upozorňoval, že těžší soupeři přijdou a také přišli.

Následovala černá šňůra deseti utkání bez vítězství a se ziskem jediného bodu. Herně to až tak špatné nebylo, proč se nedařilo bodovat?
Absolutně jsme nezvládali zápasy doma se soupeři ze středu tabulky a venku se soupeři z její první poloviny sice nehráli nejhůř, ale bodovali jen na Aritmě.

Na druhou stranu venku docela slušně fungovala defenziva, nedělal tolik hrubic jako v domácím prostředí.
Je pravda, že venku se nám hrálo lépe. Doma jsme sice chtěli, ale soupeři nás nekompromisně trestali i za sebemenší chyby. Tam taky vidím největší rozdíl a kvalita přechodu a zakončení u některých hráčů mě až překvapila. Právě tady jsme se svým soupeřům nevyrovnali a kvalitu na útočné polovině ukazovali jen velmi zřídka.

Citelné ztráty jste utrpěli především v domácích zápasech. Vaše skvělé fanoušky jste potěšili pouze v derniéře s Č. Krumlovem. Pět bodů v sedmi zápasech je hodně málo.
Jak jsem uvedl v předchozích odpovědích, je to málo a navíc to bylo se soupeři, kteří patří k tomu širšímu středu tabulky, o to více to mrzí.

Který zápas byste vybral za nejvydařenější a který se naopak vůbec nepovedl?
Určitě se nám nepovedly zápasy doma s Klatovy a Rokycany. Špatně jsme nehráli na Admiře, vyhráli doma s Krumlovem.

Koho můžete z vašeho mužstva pochválit za stabilně dobré výkony?
Každý hráč má lepší i slabší chvilky a je těžké to takhle hodnotit po postupu do vyšší soutěže a s tolika prohranými zápasy. Určitě mě nezklamali brankáři Hejníček s Pavelcem, své si odváděl na stoperu Lošek, v záloze Maršán a v útoku asi některé lidi překvapil Pořádek, který přišel z I. B třídy a pral se s tím celkem statečně. Ale opakuji a vy to dobře víte, že nerad takhle jmenuji. Mám to postavené na kolektivu a zastupitelnosti, prostě všichni ten půlrok pracovali, získávali zkušenosti a uvidíme, co nám to přinese dál.

Na novou soutěž jste si zvykali ve všech směrech. Jaký dojem na vás udělala její kvalita a celková úroveň?
Nejsem schopen posoudit úroveň a kvalitu ve srovnání s předchozími ročníky, ale s KP ano a to jsem ze svého pohledu vlastně zhodnotil. Shrnul bych to, mnohem více rychlosti, kvality, důrazu a agresivity.

Jak velkou roli přičítáte náročnému cestování?
Vůbec žádnou.

Nahoře i dole bude těsno. Co říkáte konečné tabulce po podzimní části. Překvapilo vás něco?
Asi ani ne, takhle nějak se to asi dalo čekat a myslím, že to i celkem odpovídá kvalitě, kterou soupeři předvedli v zápasech s námi.

Kdo patřil, podle vás, k největším osobnostem soutěže? Čím vás tito hráči zaujali?
V každém týmu jsou osobnosti, a pokud mají něco odkopáno ve vyšších soutěžích, tak je to na hřišti i vidět. Jmenovat by se jich dalo více, ale např. Ruda Otepka v Roudném, Geňo s Psohlavcem v K. Varech, Dort v Dobříši, ti všichni dokáží být svou kvalitou a řešením herních situací těmi rozdílovými.

Program přes zimu bude v Jankově tradiční?
Víceméně ano. Jedinou změnou je, že nehrajeme tentokrát turnaj na Hluboké.

Na co se hodláte zaměřit?
Času je tak akorát, abychom se mohli zaměřit na vše.

Máte v plánu posilovat?
Tak určitě, a pokud je to otázka na kádr, tak bychom samozřejmě rádi, v rámci našich možností, ale to jsme chtěli i v létě. Momentálně je pro mě priorita, aby se uzdravili marodi, konec sezony nedohráli Popelka s Pancířem, od konce listopadu jsou po operačních zákrocích Smékal, Fajtl a Bürger.

Asi se nepletu, když za úkol na jaro budete mít udržet divizi i pro příští rok.
Uděláme pro to maximum.

Napsal(a) Michal Průcha | Foto Petr Vlasák

Kam dál?

Jaroslav Vondrášek: Třetí místo nikdo nečekalJaroslav Vondrášek: Třetí místo nikdo nečekal

Jaroslav Vondrášek: Třetí místo nikdo nečekal

pátek, 16. prosince 2016, 20:38Olympie Týn nad Vltavou zásluhou deseti utkání bez porážky v řadě poskočila v tabulce na třetí...

Sedlec, překvapivý lídr I. B třídy: Prožíváme nejlepší období v historii klubuSedlec, překvapivý lídr I. B třídy: Prožíváme nejlepší období v historii klubu

Sedlec, překvapivý lídr I. B třídy: Prožíváme nejlepší období v historii klubu

pátek, 16. prosince 2016, 08:34V sezóně 2011/12 vybojovalo mužstvo SK Sedlec historický postup do kraje. Oddíl, který se třicet...

Půlmistr Soběslav si dává nejvyšší cílePůlmistr Soběslav si dává nejvyšší cíle

Půlmistr Soběslav si dává nejvyšší cíle

čtvrtek, 15. prosince 2016, 20:49Hráči soběslavského Spartaku překonali loňské umístění na třetí příčce krajského přeboru. V...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení