Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihočeský fotbal

Fanoušci Sparty a Slavie se utkají v Mazelově již potřicáté

pátek, 7. července 2017, 00:57

Obecní úřad a fotbaloví nadšenci Mazelova pořádají na místním fotbalovém hřišti v sobotu 8. července 2017 jubilejní 30. ročník utkání příznivců fotbalových klubů Sparty a Slavie.

Sportovní program zahájí v 16 hodin střetnutí starých gard, které se odehraje na malém hřišti (5 proti 5). V 17.30 je na programu výkop hlavního zápasu, po němž proběhne 17. ročník o Penaltového krále Mazelova. Připraveny jsou i další soutěže - sestřel si svůj dlabanec, o nejuřvanějšího fanouška či fanynku a nechybí ani slosovatelná tombola. Celou akci završí večerní Mazelovská sportovní zábava, která proběhne přímo na hřišti. K poslechu a tanci bude hrát rocková skupina VoToM Rock. Zváni jsou všichni příznivci sportu a dobré nálady.

Kořeny v Mazelově má bývalý hokejový reprezentant Luboš Rob starší, narodila se tu jeho matka. Podle posledních zpráv přijede i jeho syn Luboš a hrát bude i otec František. Hokejová dynastie se výrazně zapsala do historie českobudějovického hokeje. Organizátoři by rádi pozvali k slavnostnímu výkopu některého ze slavných hráčů pražských „S“ pocházejícího z jihočeského regionu.

Jak to všechno vzniklo?

Tradici založili v roce 1988 tři přátelé kulatého nesmyslu. Slávisté Jiří „Baďa“ Novotný, Jan Bartoš a sparťan Bohumil Lidral. Od zmiňovaného roku se pravidelně setkávají na této akci mazelovští rodáci a jejich rodiny.

V zápasech je pravidlem, že mohou hrát pouze místní rodáci, i když někdy se muselo jít v rodokmenech hodně hluboko… Několikrát nastoupili v obou týmech i hosté. Od roku 1992 se hrají zápasy starých gard, složené z místních legend. V roce 2000 přibyla soutěž o penaltového krále Mazelova, která si získala na velké popularitě a prestiži. Každým rokem zúčastnění vzpomínají na zesnulého kamaráda a spoluhráče Josefa Holického, velkého fanouška mazelovského sportu.

„Pevně věřím, že se tato tradice udrží v Mazelově i v dalších letech. Za sebe mohu slíbit, že pokud mi bude zdraví sloužit a budu mít podporu přátel a místního obecního úřadu, budou fotbalová setkání i nadále pokračovat,“ uvedl za organizátory Bohumil Lidral.

Napsal(a) Redakce

Kam dál?

Juniorka Dynama zahájila přípravu na novou sezonu. Cíl je vylepšení loňské poziceJuniorka Dynama zahájila přípravu na novou sezonu. Cíl je vylepšení loňské pozice

Juniorka Dynama zahájila přípravu na novou sezonu. Cíl je vylepšení loňské pozice

čtvrtek, 6. července 2017, 21:53První seznamovací trénink absolvovali hráči juniorského týmu SK Dynamo České Budějovice včera a od...

Vzpomínkový fotbalový turnaj ve Všetči ovládl tým BohunicVzpomínkový fotbalový turnaj ve Všetči ovládl tým Bohunic

Vzpomínkový fotbalový turnaj ve Všetči ovládl tým Bohunic

čtvrtek, 6. července 2017, 21:35Již po třiadvacáté v řadě zavzpomínali ve středu 5. července fotbalisté z Všetče a okolí na svého...

Z vítězství v turnaji se radovali hráči PalmyZ vítězství v turnaji se radovali hráči Palmy

Z vítězství v turnaji se radovali hráči Palmy

čtvrtek, 6. července 2017, 20:28Na výborně připraveném travnatém hřišti v Oslově, obci nedaleko Písku, která před několika dny...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení