Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihočeský fotbal

Rozumíme si, radíme se o všem, říká o spolupráci s Lengyelem Jiří Vlček

čtvrtek, 25. května 2017, 14:55

Legendární mládežnický trenér budějovického Dynama Jiří Vlček (68), jehož rukama prošlo několik slavných hráčů a jeho jméno nechybí ani v klubové síni slávy, je znovu ve fotbalovém kolotoči. Nedávno se stal oficiálně asistentem trenéra juniorky, kterou vede jeho někdejší svěřenec Roman Lengyel (38).

Na střídačce juniorky Dynama nestál Jiří Vlček v posledním střetnutí s Duklou Praha poprvé. „Už jsem v téhle roli absolvoval asi pět utkání. Už předtím jsem tam trochu pomáhal, a když Petr Skála přešel k áčku, tak jsem se stal oficiálním asistentem Romana Lengyela,“ vypráví známý kouč, který začínal s trénování u Malého jezu a výrazně se podílel na vybudování tréninkového centra na Složišti, kde byl také správcem.

V podzimní části působil u dorostu. „S Petrem Kadlecem jsem vedl sedmnáctku, ale po podzimu mě vystřídal Míra Plocek. Já jsem v té době fungoval jako pozorovatel u áčka. Jezdil jsem sledovat soupeře a potom jsem referoval o jejich slabinách a přednostech,“ vyzkoušel si další zajímavou funkci.

U juniorů je teď asistentem Romana Lengyela. „Romana znám samozřejmě dlouho, trénoval jsem ho jako dorostence. To tenkrát byla opravdu silná sestava. Kromě Romana Lengyela tam byli ještě Martin Vozábal, David Lafata, Jarda Drobný, Milan Vrzal, Tomáš Řehoř a další. Vybojovali jsme spolu titul mistra republiky v mladším dorostu. To bylo, tuším, v roce devadesát čtyři,“ vzpomíná na titul, který slavili na ostravských Bazalech.

S Lengyelem vytvořili sehranou dvojici. Oba oslaví příští rok kulaté narozeniny. „Rozumíme si, radíme se o všem. Roman má samozřejmě veliké předpoklady k tomu, aby v trenérské hierarchii postupoval nahoru. Jeho hráčské zkušenosti i lidské vlastnosti ho k tomu předurčují. V týmu máme asi šest kmenových hráčů, které podle potřeb doplňujeme o kluky z devatenáctky, eventuálně se u nás rozehrávají třeba po zranění hráči áčka. To je úkol juniorky, který se snažíme plnit. Už se začínají prosazovat třeba mladíci Petr Dolejšek nebo Matyáš Zachař. Je to pro ně škola,“ míní Jiří Vlček. „V pondělí dopoledne přivítáme Příbram, v plánu jsou samozřejmě všechny tři body,“ dodává k poslednímu střetnutí v končící sezoně.

Napsal(a) Milan Šíma | Foto Ladislav Lhota

Kam dál?

Sumář divize: Čížová jela na sto procent, derby vyznělo pro krumlovský SlavojSumář divize: Čížová jela na sto procent, derby vyznělo pro krumlovský Slavoj

Sumář divize: Čížová jela na sto procent, derby vyznělo pro krumlovský Slavoj

čtvrtek, 25. května 2017, 12:57Jak správně odhadl trenér první Čížové Zdeněk Staroba, Motorlet Praha, pronásledovatel lídra, do...

Mladší dorosty Táborska prohrály se SokolovemMladší dorosty Táborska prohrály se Sokolovem

Mladší dorosty Táborska prohrály se Sokolovem

čtvrtek, 25. května 2017, 09:30Dva zápasy absolvovala v minulém týdnu táborská devatenáctka. Získala v nich tři body za výhru s...

Dynamo ČB U17 přivezlo bod Mladé BoleslaviDynamo ČB U17 přivezlo bod Mladé Boleslavi

Dynamo ČB U17 přivezlo bod Mladé Boleslavi

čtvrtek, 25. května 2017, 08:34Mladší dorostenci Dynama ČB se v dalším střetnutí České ligy dorostu A představili v Mladé...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení