Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihočeský fotbal

Za střelecké impotence Lhenických k prohře v ovocnářském derby

středa, 26. dubna 2017, 22:54

Ač byli Lheničtí na jaře konečně v plné sestavě (až na Piláta a Suchého), přesto na bodový zisk nedosáhli. Známý výrok o „království za koně“ lze pro ně parafrázovat na „království za vstřelený gól“, neboť i v tomto utkání se potýkali se střeleckou koncovkou i ve velice výhodných gólových pozicích…

V samém úvodu utkání to byli Lheničtí, kteří po autovém vhazování Sury jako první vyslali Schönem střelu na soupeřovu branku, kterou Chelčičtí stačili zblokovat na roh. Ti hned poté odpověděli rychlým kontrem s centrem do šestnáctky a střeleckým zakončením, co jen těsně minulo lhenickou branku. Běžela 9. minuta, v níž domácí rozehráli rohový kop s pouze v tísni gólmanem Dvořákem vyboxovaným balónem a hned vzápětí znovu nacentrovaným „do ohně“, avšak již následně s přesnou gólovou Turkovou trefou (1:0).

A protože v dalším vývoji utkání jej oboustranně nikdo z hráčů nenásledoval, ač brankové možnosti k tomu vznikly, rozhodla právě ona jediná o chelčické nejtěsnější výhře. A tak se neujaly ani ty vyložené. V 15. minutě po rohovém kopu, kdy pálil těsně vedle branky lhenický Mahák, aby jej ve 20. minutě napodobil z rozehraného trestného kopu Prennerem spoluhráč Mar. Sedlák, ve 22. minutě to byl znovu Mahák, jehož dobře mířenou střelu skvěle vytěsnil gólman Novák na roh.

A Lheničtí i v dalším hracím čase předváděli, jak se vlekle potýkají se střeleckou koncovkou. Ve 29. minutě po úniku Maháka zakončoval ve výhodné pozici opět nepřesně Mar. Sedlák, aby obdobně s nepřesnou záměrnou dopadly i slibné „hlavičky“ nejprve Maháka po Prennerově trestňáku ve 30. minutě, následně i Tůmy po Beranově standarde ve 34. minutě. Do poločasové otáčky tak šli Chelčičtí s jednogólovým náskokem.

Hned po rozehrání poločasu druhého měli velkou možnost k navýšení svého vedení, když jejich „gólovka“ skončila přestřelením Dvořákovy branky. Lheničtí nezůstali pozadu a hned nato i oni pohrdli tutovkou v provedení Mar. Sedláka s vychýlenou muškou v samostatném úniku na gólmana Nováka po Beranově uličce. V 70. minutě opět Beran vyslal pro změnu Trojana, ale ten na Nováka v brance nevyzrál.

I v dalším průběhu utkání se hrálo nahoru dolů s nakopáváním míčů stran Chelčických za jejich kontroly hry, s čímž se Lheničtí viditelně potýkali. Až samotný závěr přinesl opět vzruch před oběma brankami. Nejprve to byli domácí, co mohli v 85. minutě pojistit bodový zisk z tohoto mače, velkou šanci k tomu promarnili. Lheničtí ji tak přežili a na samý konec ještě stačili před Novákem vytvořit pořádný závar, který ale vyrovnání nepřinesl. Z nejtěsnějšího vítězství v derby v rámci Chelčicko - Lhenického mikroregionu se tak radovali domácí, Chelčičtí.

FK Chelčice - SK Lhenice 1:0 (1:0)

Gól: 9. Turek. Sudí: Brom – Ambrožová, Šindelář.

Lhenice: Dvořák - Trojan (78. Starý) Kopf (K), Tůma, R. Sura -  P. Prenner (67. D. Lukač), Růžička, Beran, M.Mahák - Schön (61. Mrkvička), Mar. Sedlák. Trenér Zb. Novák.

Napsal(a) Jan Bumba | Foto Jan Klein

Kam dál?

Ohlasy, fakta a nejlepší hráči ve 22. kole KPOhlasy, fakta a nejlepší hráči ve 22. kole KP

Ohlasy, fakta a nejlepší hráči ve 22. kole KP

středa, 26. dubna 2017, 18:38Očekávaný zápas mezi Katovicemi a Soběslaví skončil po brankách dvou nejlepších střelců soutěže...

Obavy Dražic se nenaplnily. V Nové Vsi hladce vyhrályObavy Dražic se nenaplnily. V Nové Vsi hladce vyhrály

Obavy Dražic se nenaplnily. V Nové Vsi hladce vyhrály

středa, 26. dubna 2017, 18:12Novoveským se v jarní části nedaří, dosud neměli možnost slavit vítězství. A ani v zápase proti...

Stachy a Vlachovo Březí se podruhé rozešly bez gólůStachy a Vlachovo Březí se podruhé rozešly bez gólů

Stachy a Vlachovo Březí se podruhé rozešly bez gólů

středa, 26. dubna 2017, 14:08Oba týmy si zadarmo zrovna nic nedarují a zápasy tak bývají většinou hodně vyhecované. Tentokrát...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení