Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Jihočeský fotbal

Jedenácté Setkání legend ve Strunkovicích opět bavilo a přispělo na dobrou věc

čtvrtek, 20. června 2019, 22:30

Ve Strunkovicích má místní fotbalový klub za sebou nejen úspěšnou sezonu v I. B třídě, kde obsadil druhou příčku za postupujícími Sousedovicemi, ale i dobře organizačně zvládnutou exhibici. Již 11. ročník tzv. Setkání legend se dá zařadit mezi nejúspěšnější. I když to ráno nevypadalo, počasí se umoudřilo a bylo přímo ideální pro fotbal. Návštěva 600 diváků vytvořila nádhernou atmosféru, kterou ocenili i aktéři. Vynikající moderátor Z. Žemlička také přispěl ke spádu celé akce a vše šlapalo na minuty přesně.

V předzápase se utkali tradičně kombinovaný místní Blaník s hokejisty Motoru ČB a zápas se líbil a skončil zaslouženou remízou 5:5. „Motoráci“ představili několik nových posil a hráli v sestavě: Šimánek - Čížek, Kachyňa, Christov, Rýpar - Hrubec, P. Novák, Doležal, Endál - Veselý, Holec. Domácí si ve druhém poločase zadělali na náskok 5:2, ale pak se projevila lepší fyzická kondice hokejistů, kteří využili převahy, třemi góly vyrovnali a v poslední minutě nastřelili břevno. Předvedli se i fandové Motoru, kteří byli po celý zápas slyšet.

Pak přelétli nad hřištěm piloti z místního letiště a natěšeným dětem shodili plno laskomin. Následoval hlavní zápas staré gardy Blaníku proti mužstvu, které poskládala legenda Sparty Jan Berger. Ten přivezl např. reprezentačního trenéra J. Šilhavého, P. Radu, J. Novotného, R. Šírla, P. Divišovou, nastoupil i S. Hložek, V. Vydra, A. Panenka, K. Dobiaš, J. Větrovec a další.

Zápas přímo komentovali Karel Wágner a Luděk Sobota a na aktéry prozradili plno pikantností. Při nástupu zazpíval českou hymnu nezapomenutelně Vráťa Kříž - operní pěvec ND. Čestný výkop provedl Ivo Viktor, brankář mistrů Evropy 1976, společně s Heidi Janků a Adrianou Sobotovou.

Výsledek nebyl důležitý ale pro pořádek – utkání vyhráli reprezentanti ČR 4:3. O góly se postarali Vladimír Hruška, Jiří Novotný, Petra Divišová a Leon Petrů, za domácí dvakrát Radek Doubek a Jiří Kureš. Velkou show předvedl také rozhodčí Pavlín Jirků a bavil publikum až do konce.

„Jako doprovodnou akci jsme ve spolupráci s Arpidou uspořádali charitativní akci a přímo na stadionu bylo vybráno 13.092 Kč + 6,32 Euro. Celá akce je bohatě zdokumentována ve videích a fotografiích, které budeme postupně zveřejňovat. Uvažovali jsme, že letošní ročník bude poslední – ovšem již nyní se začíná uvažovat o 12. ročníku. No tak uvidíme, jak to dopadne,“ přemítal hlavní organizátor Miroslav Mottl.

Napsal(a) TZ Blaník Strunkovice | Foto Jan Škrle

V úvodním střetnutí domácího Blatníku s hokejisty Motoru padlo rovných deset gólů.Společný snímek aktérů zápas Strunkovice vs. Motor ČB.Při nástupu stojí Luděk Sobota s manželkou Adrianou, Heidi Janků, Ivo Viktor a Vladimír Hruška.Stará garda Strunkovic při slavnostním nástupu.Rada starších pohromadě. Zleva Karol Dobiaš, Antonín Panenka, Jan Berger a Jan Fiala.

Kam dál?

V Lomnici netruchlí. Jeden zápas nám náladu nezkazí, říká trenér RybákV Lomnici netruchlí. Jeden zápas nám náladu nezkazí, říká trenér Rybák

V Lomnici netruchlí. Jeden zápas nám náladu nezkazí, říká trenér Rybák

čtvrtek, 20. června 2019, 18:43O dramatické postupové zápletce ve skupině D I. B třídy se hovořilo po celých jižních Čechách....

Ohlasy, sestavy, fakta a nejlepší hráči ve 30. kole KPOhlasy, sestavy, fakta a nejlepší hráči ve 30. kole KP

Ohlasy, sestavy, fakta a nejlepší hráči ve 30. kole KP

středa, 19. června 2019, 22:09Sezóna krajského přeboru skončila. Poslední 30. kolo vyřešilo zbylé sestupové otazníky – k Roudnému...

Sumář divize: Hradec v derniéře uspěl, Soběslav excelovala a skončila sedmáSumář divize: Hradec v derniéře uspěl, Soběslav excelovala a skončila sedmá

Sumář divize: Hradec v derniéře uspěl, Soběslav excelovala a skončila sedmá

středa, 19. června 2019, 20:08Poslední kolo divize se výsledkově vyvedlo Jindřichovu Hradci, který se s divizí loučil vítězstvím....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení