Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Jihočeský fotbal

Tomáš Pilík: Z Honvédu Budapešť za bratrem Pavlem do Táborska

středa, 13. února 2019, 13:10

Jednou z mnoha nových tváří v táborském týmu je čerstvě Tomáš Pilík, který teď nastupuje po boku bratra Pavla. První ligu si zahrál již v necelých šestnácti letech, odehrál v ní 265 zápasů, vstřelil 24 gólů a připsal si 30 asistencí. Poslední půlrok odehrál na zahraničním angažmá v Maďarsku.

S fotbalem začal v týmu Sparta Luhy, odkud v průběhu mládeže zamířil do Marily Příbram. Za první tým Příbrami debutoval v sezoně 2004/05 ve věku 15 let a 343 dnů. Zpočátku nenastupoval pravidelně. Pomohlo mu k tomu až hostování v Ústí nad Labem, kde působil většinu sezony 2008/09. V roce 2010 odešel do Baníku Ostrava, kde se výrazněji neprosadil a po půl roce se vrátil zpět do svého mateřského klubu. V zimním přestupovém období ročníku 2015/16 hráči skončila smlouva a jednal se Zbrojovkou Brno, kde podle některých zdrojů již podepsal kontrakt, ale nakonec prodloužil smlouvu o dva a půl roku s Příbramí. V červnu 2017 se dohodl na smlouvě s FC Zbrojovka Brno. V létě 2018 se vydal na další angažmá do FC Honvéd Budapešť. Nyní přichází do Táborska na zkoušku jako volný hráč.

Tomáši, jak se zrodila možnost připojit se k týmu Táborska po vašem konci v Budapešti?
Jelikož jsem volný hráč a sháním angažmá, tak se mi ozval trenér Mikolanda, že by měl zájem, abych přijel. A tak jsem tady.

V týmu máte svého mladšího bratra Pavla. Ovlivnilo to nějak vaše rozhodnutí zkusit se porvat o místo v kádru FCT?
Ano, samozřejmě že ovlivnilo. O fotbale se spolu bavíme každý den, takže jsem měl od Pavla hodně informací a i podle toho jsem to zkusil.

V týmu jste zatím pár dní, už jste se zaklimatizoval v kabině?
Spoustu kluku neznám, ale s tím problém nemám a za krátký čas se určitě poznáme. Já nejsem konfliktní povaha, takže určitě nebude problém.

Jak byste zatím zhodnotil tréninky pod vedením Petra Mikolandy?
Zatím jsem v Táborsku první týden, tak je brzo na nějaké hodnocení. Ale tréninky jsou náročné, jelikož je to pořád příprava, tak to ani jinak nejde.

S kým jste si zatím nejvíc sedl v kabině?
Jak už jsem říkal. Nejsem konfliktní člověk a myslím si, že do party jsem snad zapadl dobře. Nemám problém pokecat s kýmkoliv. Je těžké konkrétně někoho jmenovat. Hrával jsem s Kubou Navrátilem, tak občas zavzpomínáme na staré časy.

Jak jste spokojený s tréninkovým zázemím a vybavením?
Co jsem měl možnost poznat, tak máme vše, co potřebujeme. Sice se třeba někam kousek dojíždí, ale dneska je to i ve větších klubech, takže za mě spokojenost a nevidím v tom problém.

Napsal(a) Karolína Kabíčková/FCT | Foto Karolína Kabíčková

Kam dál?

Soustředění předčilo očekávání, chválí si David HorejšSoustředění předčilo očekávání, chválí si David Horejš

Soustředění předčilo očekávání, chválí si David Horejš

středa, 13. února 2019, 12:12Toto se povedlo. Fotbalisté Dynama mají za sebou soustředění v chorvatském Medulinu, které předčilo...

Jankov tahal za kratší konec. Soběslav udeřila Vaňkem a KutneremJankov tahal za kratší konec. Soběslav udeřila Vaňkem a Kutnerem

Jankov tahal za kratší konec. Soběslav udeřila Vaňkem a Kutnerem

pondělí, 11. února 2019, 21:34Během osmi dnů absolvovali hráči Jankova tři zápasy a dvě tréninkové jednotky. Na závěr tohoto...

Vydařený nástup Blatné. Vodňanům nasázela první půli pět gólůVydařený nástup Blatné. Vodňanům nasázela první půli pět gólů

Vydařený nástup Blatné. Vodňanům nasázela první půli pět gólů

pondělí, 11. února 2019, 20:46Druhé přípravné střetnutí odehrála TJ Blatná na umělce ve Strakonicích proti Vodňanům. Do nedělní...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení