Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Jihočeský fotbal

Rozhodčí Jílek uzavřel kariéru v profesionálních soutěžích

středa, 9. ledna 2019, 21:35

Rozhodčí Jan Jílek už nezasáhne do jarní části domácích profesionálních soutěží. Zkušený sudí, který v elitní soutěži odřídil 209 zápasů, což jej řadí na třetí místo za Pavla Královce a Radka Příhodu, své rozhodnutí dnes oznámil Komisi rozhodčích a delegátů FAČR.

"Jde o zásadní krok, který jsem pečlivě v posledních dnech velmi zvažoval, ale dospěl jsem k němu naprosto svobodně a bez nátlaku. Se vší vážností jsem se však k dnešnímu dni rozhodl kariéru v profesionálních soutěžích FAČR ukončit. Přenechávám štafetu mladším a perspektivnějším," uvedl Jílek pro web www.fotbal.cz.

"Děkuji komisi rozhodčích za dosavadní důvěru k mé osobě, spolupráce jsem si vážil. Vážím si i toho, že jsem mohl osobně na hřišti potkat řadu skvělých hráčů, úspěšných trenérů a funkcionářů. Zároveň děkuji všem kolegům i lidem z fotbalového prostředí, s nimiž jsem se dlouho potkával, přeju jim vše nejlepší v osobním i profesním životě," řekl Jílek.

Pětačtyřicetiletého Jílka k ukončení kariéry v profesionálních soutěží mimo jiné přiměla i aktuální situace související s projektem Videorozhodčího na tuzemské scéně.

"Jelikož jsem i přes opakované žádosti - jak v loňské, tak letošní sezóně - směrem k Ligové fotbalové asociaci nedostal šanci být plnohodnotně zařazen do projektu VAR z důvodu nedostatku finančních prostředků a mé (ne)perspektivy, vyústilo to ve mně ve ztrátu další motivace. Zklamáním je tedy pro mě komunikace mezi komisí rozhodčích FAČR a LFA v projektu VAR, které vede k nerovnému postavení a vytěžování rozhodčích v I. lize. Tento stav mě nadále nenaplňuje, a proto volím cestu uvolnění místa rozhodčím mladším a perspektivnějším. V tomto ohledu má naše rozhodcovství značné rezervy," uvedl Jílek.

„Honza Jílek udělal pro český fotbal opravdu hodně a je to podobně jako Radek Příhoda velká persona, která si zaslouží naše poděkování. Podle reglementu UEFA má před sebou poslední půlrok kariéry a cením si toho, že chce dát příležitost mladší rozhodcovské generaci stejně jako faktu, že nám své rozhodnutí oznámil ještě před zahájením doškolení projektu VAR. Věřím, že své zkušenosti bude nejen v rámci Jihočeského kraje uplatňovat i v práci se svými potencionálními nástupci, kteří by v budoucnu mohli také řídit profesionální soutěže,“ dodal k rozhodnutí Jana Jílka předseda KR FAČR Jozef Chovanec.

Rozhodčí kariéru v nejvyšší domácí soutěži započal již v sezoně 2004/05, pak se zařadil k nejvytěžovanějším arbitrům i nejvýraznějším osobnostem domácí rozhodcovské scény.

Jílek bude dál působit jako předseda Jihočeského krajského fotbalového svazu a dál si jako jeden ze zásadních cílů klade práci s mladými rozhodčími a jejich výchovu. "Fotbalu budu chtít dál pomáhat ze své funkce, s kolegy uděláme maximum pro přípravu dalších talentů pro možné řízení profesionálních soutěží. V případě zájmu jsem rovněž připraven spolupracovat s komisi rozhodčích vedené p. Chovancem, a to na jakékoliv úrovni," dodal Jílek.

Foto Jan Škrle | Zdroj fotbal.cz

Kam dál?

Pražská Sparta na úvod přípravy nad síly DynamaPražská Sparta na úvod přípravy nad síly Dynama

Pražská Sparta na úvod přípravy nad síly Dynama

středa, 9. ledna 2019, 15:21Na úvod přípravy Dynamo prohrálo s pražskou Spartou 1:3, ale sehrálo s favoritem slušnou partii....

Přípravka Volenic obhájila prvenství. Veteráni Saharu jsou v čelePřípravka Volenic obhájila prvenství. Veteráni Saharu jsou v čele

Přípravka Volenic obhájila prvenství. Veteráni Saharu jsou v čele

středa, 9. ledna 2019, 12:09Fotbalový halový turnaj firmy Ekonomických služeb – BH (21. Ročník) se pomalu blíží do finále....

Okresní sálovka o body v novém roceOkresní sálovka o body v novém roce

Okresní sálovka o body v novém roce

středa, 9. ledna 2019, 10:25Okresní sálovka na Českobudějovicku pokračovala v novém roce dalšími turnaji. V Extralize se vrátil...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení