Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Jihočeský fotbal

Na hřišti Za řekou se chodilo na přebor jen rok

sobota, 21. července 2018, 16:35

Fotbalisté Sokola Sezimovo Ústí sestupují z elitní soutěže v kraji, kde vydržely jen rok. Získali 33 bodů, což by vloni i předloni stačilo k záchraně, ale po dvou letech opět postihl pád tři poslední družstva. K sestupu přispěly i další okolnosti, jak zmínil v rozhovoru místopředseda klubu Ladislav Šebek.

Láďo, jak hodnotíte premiérovou sezonu v KP a jaké jsou pocitu po sestupu zpátky do I. A třídy?
Bezprostředně po zápase jsme byli upřímně v šoku, jak se to všechno seběhlo proti nám. Za prvé jsme měli šanci být čtvrtí od konce, bohužel pro nás Dražice suverénně vyhrály nad oslabeným Olešníkem. Za druhé, situace v divizi se pro nás taky nevyvinula pozitivně. Co se týče hodnocení sezony, spadli jsme, tak úspěšná být nemůže!

Jaké jsou, podle vás, příčiny pádu do I. A třídy?
Příčiny? Jak jsem řekl, letos padaly tři týmy z KP a mezi nimi jsme byli i my. Ale neuhráli jsme potřebný počet bodů, aby nám to zajistilo záchranu!

Až do konce jste válčili o sestup s dalším táborským mužstvem, Dražicemi. Nebyla škoda, že zrovna dva týmy z okresu?
Netuším proč. Dražice jsou rády, že se zachránily, a my zklamaní, že nespadli.

Chybělo málo, pouhý bod.
Nevím, možná chybělo málo, ale spíš možná moc!

Jaké jsou cíle na příští rok? Okamžitý návrat zpátky do KP?
Chceme se pohybovat v horních patrech tabulky. Myslím, že to nebudeme mít jednoduché, bude to zase o něčem jiném. I. A třídu dobře známe, nikdo v klubu nemluví o okamžitém návratu. Myslím, že adeptů na postup tam bude víc.

Kdo bude pokračovat u týmu jako trenér, bude to stále Matěj Pěknice?
Určitě bude pokračovat Matěj Pěknice a já jsem rád!

Je někdo z hráčů, koho byste vyzvedl?
Nechci jmenovitě, já už jsem klukům poděkoval za celou sezonu. Myslím, že tomu všichni dali maximum, co mohli. Byli jsme v kraji nováčci a někdy jsme za ty naše chyby na hřišti nekompromisně platili. Doufám, že klukům ta sezona v KP něco dala, a ty zkušenosti si vezmou do příštího ročníku a nic v I. A třídě nepodcení. Nakonec ale musím vyzdvihnout jednoho hráče, a to Dominika Šmída, který i přes velké bolesti kolene sezonu dohrál a bojoval za tu naší záchranu s velkým sebeobětováním.

Došlo po sezoně na změny v kádru?
Od příštího ročníku už v našem kádru budou Jakub Škarda a Petr Sazma z Táborska. Jednáme ještě o příchodu maximálně jednoho hráče, ale uvidíme. Jinak budeme čekat na uzdravení Vojty Brůžka a Dominika Šmída, kteří jsou oba čerstvě po operaci kolena, a přeju jim brzké uzdravení. Co se týče odchodů, je zájem o Dominika Šmída, Davida Novotného a Václava Hoffmanna, ale nakonec zůstávají. Aleš Kutner dostal nabídku do divize a zvažuje ji, takže uvidíme.

Co vás čeká v letní přípravě?
Přípravu jsme začali 13. července. První přátelák jsme sehráli s FK Pelhřimov, který jsme prohráli 3:5, čeká nás turnaj ve Veselí, Pacov a na generálku máme nováčka I. A třídy Novou Ves.

Napsal(a) Josef Richter | Foto Sokol SÚ

Kam dál?

Sobotní dvojzápas v Písku nabídl sedmnáct branekSobotní dvojzápas v Písku nabídl sedmnáct branek

Sobotní dvojzápas v Písku nabídl sedmnáct branek

sobota, 21. července 2018, 16:25Stále ještě velmi široký kádr píseckého áčka čekala v sobotu 21. července dvojitá porce přípravy....

SOUTĚŽ: Dynamo zahajuje sezonu doma s Třincem. Cílem je vítězstvíSOUTĚŽ: Dynamo zahajuje sezonu doma s Třincem. Cílem je vítězství

SOUTĚŽ: Dynamo zahajuje sezonu doma s Třincem. Cílem je vítězství

pátek, 20. července 2018, 21:43Fotbalisté SK Dynamo České Budějovice zahajují novou sezonu Fortuna:Národní ligy zápasem s Třincem....

Víkend plný fotbalu. Fotbalohraní ve Vacově, vzpomínkový zápas na Marka FojtíkaVíkend plný fotbalu. Fotbalohraní ve Vacově, vzpomínkový zápas na Marka Fojtíka

Víkend plný fotbalu. Fotbalohraní ve Vacově, vzpomínkový zápas na Marka Fojtíka

pátek, 20. července 2018, 13:28V neděli vstoupí do nové sezony druholigové celky Dynama ČB a Táborska. Ostatní mužstva z kraje...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení