Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Jihočeský fotbal

V Suchém Vrbném věří v lepší jaro. Posilou Lokomotivy je Japonec Yu Koneko

středa, 3. ledna 2018, 16:18

Českobudějovická Lokomotiva si v letošním roce připomene 95. výročí od založení klubu, který tehdy vystupoval pod názvem SK Suché Vrbné. Za tu dobu zažili Vrbenští několik vzestupů a pádů. Dvakrát vyhráli krajský přebor (1964 a 1986), největším úspěchem byla jednoroční účast ve druhé lize, dále tři sezony v divizi. Dnes „Lokotka“ startuje v I. A třídě a využívá kvalitní práce s mládeží. Podzimní vystoupení a přezimování na 12. místě hodnotil předseda klubu Jiří Pečenka.

Jak jste spokojeni při pohledu na podzimní tabulku?
Na tabulku se nám nekouká vůbec dobře. Soutěž je nesmírně vyrovnaná a spokojenost s podzimem u nás tedy rozhodně nepanuje.

Co vás během podzimu nejvíc trápilo a naopak potěšilo?
Jako tradičně na podzim máme špatný vstup do soutěží, kdy začátkem soutěže dáváme horko těžko vůbec sestavu dohromady a to s ohledem na různé brigády či dovolené našich hráčů - studentů v zahraničí, kteří se vrací povětšinou kolem 4. – 5. kola. Co naopak potěšilo je větší zapojení našich loňských dorostenců do kategorie mužů. Někdy jsme nepředváděli úplně špatný fotbal, ale velkým problémem pro nás bylo vstřelit i z těch nejvyloženějších šancí branku. Naopak nás soupeři dokázali potrestat téměř za každou naši chybu

Vzpomeňte na nejvydařenější zápas a porážku, která nejvíc mrzela.
Nejvydařenější zápas bych vzpomenul asi zaslouženou výhru na horké půdě ve Vacově 3:1, po prohraném poločase. Mrzí v podstatě každá porážka, ale nejvíce asi ta v Bavorovicích, ve všech souvislostech, a pak zejména prohry doma s Týnem a ve Větřní, kdy jsme dokázali dohnat dvougólovou ztrátu, abychom v samém závěru vždy nakonec inkasovali a odešli ze hřiště bez bodů.

Kdo patřil mezi hlavní tahouny vašeho mužstva?
Tady je těžké jmenovat jednotlivce, snažíme se o týmový výkon, ale jestli už to musí být, tak určitě bych jmenoval hráče Nechuta, Kamiš, Sudek, Květoun a Roden, kteří tvořili kostru týmu.

Co říkáte tabulce po podzimní části a kvalitě soutěže? Komu dáváte největší šance v boji o postup?
Tabulka je nesmírně vyrovnaná a myslím, že každý může porazit každého. A největší šance? Tady jsou po stránce hráčské i funkcionářské hodně silné Bavorovice, které touží po postupu, a na záda jim budou dýchat Týn a Slavie.

Kdy se poprvé sejdete na tréninku a jak bude vypadat příprava na jaro?
Příprava na jaro bude u nás zahájena třetí týden v lednu a vsadíme na osvědčený loňský model, tj. spinning, terén, hala a později umělky. V plánu je i soustředění.

Na čem musíte přes zimu zapracovat?
Asi jako všichni a všude na fyzické kondici a v herní části pak na odstranění někdy až naivních chyb v obranné činnosti, za které jsme vždy draze zaplatili.

A jaké plány ohledně hráčských změn máte na zimu u vás?
Jsme klub, který dlouhodobě staví na vlastních odchovancích. Zatím nepředpokládáme žádné změny směrem ven, jen snad Květoun by část sezony měl trávit v zahraničí. Naopak počítáme s návratem dlouhodobě zraněného Marka Růžičky a nové akvizice až s dalekého Japonska, Yu Koneko, který se s námi již část podzimu připravoval.

S jakými plány půjdete do jarní části?
Cíl do jarních odvet je vlastně úplně jednoduchý, prostě mít lepší jaro než byl podzim.

Napsal(a) Michal Průcha | Foto Ján Honza

Štítky Lokomotiva, Č. Budějovice, Suché Vrbné, I. A třída

Kam dál?

Dražejovští opustili azyl v PracejovicíchDražejovští opustili azyl v Pracejovicích

Dražejovští opustili azyl v Pracejovicích

středa, 3. ledna 2018, 16:00Tradiční novoroční fotbálek byl v letošním roce pro Dražejovské specifický, po více než 30leté...

Rostislav Grossmann byl jmenován novým koučem FC PísekRostislav Grossmann byl jmenován novým koučem FC Písek

Rostislav Grossmann byl jmenován novým koučem FC Písek

úterý, 2. ledna 2018, 21:16K nečekané trenérské rošádě došlo ve třetím nejúspěšnějším klubu v Jihočeském kraji. Trenérské...

Ondřej Prášil se z Písku stěhuje do Hradce KrálovéOndřej Prášil se z Písku stěhuje do Hradce Králové

Ondřej Prášil se z Písku stěhuje do Hradce Králové

úterý, 2. ledna 2018, 20:45Ondřej Prášil (39) se posouvá o stupínek výš, do druhé ligy. Jeho trenérské schopnosti neunikly...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení