Velkolepé představení Mokrého baletu! První baráž o třetí ligu vyhrál o tři góly

čtvrtek, 8. června 2017, 10:31

V prvním barážovém utkání o postup do ČFL přivítaly ženy TJ Mokré fotbalistky ze Sázavy, které svou divizní skupinu už několikrát vyhrály, takže do zápasu vstupovaly jako zkušenější tým.

Pro hráčky z Mokrého byl nedělní zápas svátečním utkáním. Před skvělou kulisou, kterou se povedlo početné divácké návštěvě a bubeníkům v kotli připravit, vstoupily do zápasu s maximálním nasazením. Odměnou jim byly dvě branky kanonýrky Elišky Šturmové v 8. a 12. minutě. Šturmová ke konci poločasu zkompletovala hattrick (celkem dala letos 56 gólů!) a do kabin se šlo za stavu 3:0.

V úvodu druhého poločasu vstřelilo Mokré čtvrtou branku Jarolímkovou a o vítězství bylo v podstatě rozhodnuto. Hostující hráčky však nesložily zbraně a Kateřina Brokešová snížila v 66. minutě na konečných 4:1.

„Našim hráčkám po skvělém začátku postupně docházely síly a ve hře se objevilo více nepřesností. I tak se utkání hrálo stále ve vysokém tempu a hostující tým dokazoval, že je výborně fyzicky připraven. Skóre už se v závěru nezměnilo, přestože byly šance na obou stranách. Za nás nastřelila Tereza Koláčková tyč a střelu Diany Spergerové za už překonanou brankářkou vyhlavičkovala z brankové čáry obránkyně, na druhé straně musela zasahovat brankářka Anežka Zákostelecká při šancích Brokešové a Dvořákové. Vítězství našich hráček bylo zasloužené, přestože se Sázava představila jako výborně fyzicky připravený tým s vynikající Brokešovou ve středu hřiště, v obraně hrající Kopeckou a výborně chytala Lenka Beranová,“ řekl trenér Jiří Hrabánek.

Třetí liga? Zatím 50 na 50

V domácí obraně podaly vynikající výkon kapitánka Petra Minaříková, Lenka Eliášová a lvice Lenka Chaloupková jištěná stoperkou Lenkou Mačkovou. Jako vždy se neúnavně nabízela a rozehrávala akce Žaneta Rousková a samozřejmě střelkyně s talentem od boha Eliška Šturmová.

Mnoho fanoušků by zajímalo jak dál po vítězné baráži, a tak jsme otázku položily kapitánce Mokrého Petře Minaříkové. „Je to padesát na padesát. O možnosti postupu se budeme s děvčaty teprve domlouvat na páteční dokopné, a též rozhodne výsledek nedělního zápasu,“ odpovídá kapitánka.

TJ Mokré – SPS Sázava u Lanškrouna 4:1 (3:0)

Góly: 8., 12. a 43. Šturmová, 50. Jarolímková – 66. Brokešová. Rozhodčí: Krčín - Granec, Aibl. Diváků: 150.

TJ Mokré: Zákostelecká – Minaříková, Kroutlová, Šturmová, Chaloupková, Eliášová, Mačková, Rousková, Spergerová, Koláčková, Novotná, Zemanová, Jašková, Hrabánková.

SPS Sázava: Beranová – Juříková, Cinková, Kopecká, Zvárová, Kubeňková, Kollertová, Brokešová, Jílková, Dvořáková, Šindelářová, Salabová.