První gól daly borovanské fotbalistky, ale body odjely do Kaplice

úterý, 2. května 2017, 12:45

Špatné počasí minulých dnů nepustilo děvčata na travnatou hrací plochu. Utkání se tedy muselo odehrát na borovanské umělce. Kvalitě hry to nepřidalo. K vidění bylo mnoho osobních soubojů, tím zapříčiněná velká procentuální neúspěšnost přihrávek.

S umělkou se dříve sžily fotbalistky Calofrigu. Už v páté minutě se totiž měnilo skóre. Nedůslednost v kaplické obraně potrestala přesnou křížnou střelou k levé tyči Daniela Procházková – 1:0. Hostující hráčky se připomněly v minutě deváté. Stoklasová svou přihrávkou oslovila Bartoníčkovou, střelu po zemi Kunová kryla.

Poté se dlouhé minuty hrálo mezi oběma šestnáctkami bez větších příležitostí před jednou či druhou brankou. Ve 24. minutě se ke střele z úhlu odhodlala Vyslužilová, povedená střela se otřela o břevno kaplické svatyně. O minutu později bylo vyrovnáno. Rohový kop z pravé strany zahrávala Křivová a po zakončení Petry Suchanové se míč s přispěním bránících hráček dostal za brankovou čáru – 1:1.

Nedlouho poté si fotbalistky Calofrigu mohly vzít vedení zpět na svou stranu. Ve slibné příležitosti se ocitla Sýkorová, ale branku Spartaku svou střelou minula. Ve 28. minutě pak měla šanci na svých kopačkách Procházková, ránu však nasměrovala pouze do náruče připravené brankářky Klomfarové. O čtyři minuty později měly domácí hráčky výhodu trestného kopu. K jeho provedení se postavila Vyslužilová, Klomfarová zasahovat nemusela, jelikož míč proletěl vedle levé tyče.

A když borovanské fotbalistky své příležitosti nevyužily, postaraly se o změnu skóre Kapličandy. Pět minut před přestávkou zabojovala o míč na velkém vápně soupeřek Pálková, k míči se dostala Markéta Bartoníčková, která pohotovou střelou překvapila brankářku Kunovou – 1:2.

Po změně stran se na větší příležitost čekalo až do 57. minuty. V šanci se objevila hostující Važanová, ale v koncovce neuspěla. Na druhé straně pak měly možnost ohrozit branku domácí z přímého kopu. Střílela Vyslužilová, Klomfarová míč za svá záda nepustila. V 65. minutě se podařilo hráčkám Spartaku odskočit na rozdíl dvou branek. Křivová přihrávkou z pravé strany našla na středu nepokrytou nabíhající Helenu Praizlerovou, ta se dostala až před brankářku Kunovou a míč poslala mimo její dosah – 1:3.

Poté se dlouhé minuty na hřišti nic zásadního nedělo. Naproti tomu závěrečná desetiminutovka byla hodně zajímavá a dramatická. Nejprve Benedová přihrála míč do šance Procházkové. Ta sice dokázala udělat kličku brankářce Klomfarové, ale míč jí utekl do zámezí. Vzápětí se v gólové pozici objevila Benedová, střelu k pravé tyči stačila Klomfarová vyrazit, dorážku Procházkové pak nepustila za brankovou čáru skluzem bránící Vávrová.

V 83. minutě Bartoníčkovou přesnou křížnou přihrávkou nastartovala nabíhající Křivovou, ta pronikla do vápna, křížnou střelu zastavila tyč. Akce pokračovala. Pálková zpětnou přihrávkou našla znovu Křivovou, gólovou střelu vytáhla na rohový kop gólmanka Kunová. Po následném rohovém kopu pak hlavičkovala nad branku Bartoníčková.

Na druhé straně po akci domácích nastal před kaplickou svatyní velký závar. Nejblíže brance byla Benedová, ale její střelu nepustila do branky bránící Vocedálková. V 85. minutě zápasu pro změnu protiútok hostujícího týmu. Po akci Praizlerové a Stoklasové střílela z vápna Bartoníčková, míč skončil opět jen na pravé tyči.

Hned v následující minutě ovšem padlo definitivní rozhodnutí. Rohový kop zahrávala Křivová, v těsné blízkosti před brankou uplatnila svůj důraz Monika Pálková, která protlačila balon za brankovou čáru – 1:4. Čtvrtý inkasovaný gól rozhodl o vítězi.

Kapličandy byly ve využívání svých šancí efektivnější, a proto zcela po zásluze braly tři body. Pokud chtějí borovanská děvčata pomýšlet na bodové zisky, musejí zapracovat na vylepšení koncovky.

TJ Calofrig Borovany – FK Spartak Kaplice 1:4 (1:2)

Branky: 5. Procházková – 25. Suchanová, 40. Bartoníčková, 65. Praizlerová, 86. Pálková. Rozhodčí: Škuthan ml. Bez karet. Diváků: 20.

Borovany: Kunová – Fürstová, Kándlová, Tichá, Káplová, Procházková, Gubániová, Repaská, Vyslužilová, Sýkorová, Benedová. Střídaly Zemanová, Vitoušková, Pečmanová,

Kaplice: Klomfarová – Vocedálková, Vávrová, Hnízdilová, K. Jedličková, Stoklasová, Praizlerová, Bartoníčková, Tošilová, Křivová, Pálková. Střídaly Suchanová, Važanová.