Mabapa nestačila v Branicích na Kaplici

středa, 12. dubna 2017, 11:33

Hostující hráčky se také od samotného úvodu zápasu ujaly taktovky hry, hrálo se prakticky výhradně jen na polovině Mabapy. Taktika domácích byla jednoznačná. Bránit, bránit a ještě jednou bránit. Hostující hráčky si přesto dokázaly vytvořit řadu příležitostí, ale s koncovkou byly doslova na štíru. První poločas tak přes výraznou převahu hostujících fotbalistek skončil bezbrankovou remízou.

I po změně stran se domácím dařilo v čele s brankářkou Ročovskou odolávat a držet nerozhodný výsledek. Změnu přinesla až 64. minuta, kdy kaplické trápení v koncovce protrhla svým sedmým gólem v sezóně Monika Pálková – 0:1.

Kapličandy tak konečně začaly kráčet ke třem povinným bodům, které se jim podařilo až v závěrečné desetiminutovce dalšími dvěma přesnými trefami zvýraznit. Nejprve se prosadila v předchozím zápase absentující Markéta Bartoníčková a v poslední minutě dala definitivní podobu výsledku kaplická kapitánka Pavla Křivová – 0:3.

O nadcházejícím prodlouženém velikonočním víkendu mají fotbalistky Spartaku volno, na rozdíl od některých týmů, které dohrávají třinácté kolo. Kapličandy si na další zápas počkají do soboty 22. dubna, kdy doma budou hostit o poznání těžšího soupeře. Do Kaplice zavítá o čelo bojující Hrádek.

FK Mabapa – FK Spartak Kaplice 0:3 (0:0)

Branky: 64. Pálková, 81. Bartoníčková, 90. Křivová. Rozhodčí: Smrček – Landík, Rinth. ŽK: 1:0 (Pletková). Diváků: 75.

Mabapa: Ročovská – Pletková, Šlechtová, M. Tomanová, V. Tomanová, Grecmanová, Hlaváčková, Kodymová, Kováčová, Kubešová, Bardová.

Kaplice: Klomfarová – Vocedálková, Vávrová, Hnízdilová, Tošilová, Matoušková, Praizlerová, Bartoníčková, Stoklasová, Křivová, Pálková. Střídaly: Suchanová, K. Jedličková, Važanová.