Jihočeský fotbal

Borovany se držely na západě Čech celý poločas, ale neuspěly

pátek, 4. listopadu 2016, 22:26

Poslední říjnovou neděli zajížděly ženy Borovan ke svému poslednímu podzimnímu zápasu v divizi žen do západních Čech. Byl to zápas čtvrtého a pátého celku tabulky. Domácí hráčky Hrádku u Rokycan jej zvládly lépe, byly po většinu zápasu lepší. I když jim Jihočešky vítězství nedarovaly zadarmo, všechny body nakonec zůstaly domácím.

Západočešky začaly zápas náporem a už ve 3. minutě se ujaly vedení brankou Hurtové – 1:0. Nadále se snažily o kombinační hru, do zakončení se dostávaly hlavně aktivní Kupilíková a Hurtová, jejich šance nebo střely likvidovala hostující obrana nebo brankářka Tomšů.

Ve 22. minutě se domácí děvčata dočkala navýšení skóre po brance Kupilíkové – 2:0. Domácí obrana dobře hlídala hostující kapitánku Benedovou a Vyslužilovou, tak se do šance ve 25. minutě dostala po samostatné akci Gubániová. Leč domácí Andrlová její pokus na poslední chvíli zblokovala.

Ve 28. minutě neuspěla nadvakrát po sólu ani Benedová, byl z toho jen rohový kop. Ten rozehrála Kándlová, domácí hráčky však podnikly rychlý protiútok, Hurtová však samostatný únik zakončila střelou mimo branku.

Ve 39. minutě se hostům podařilo snížit. Benedová našla přihrávkou nabíhající Vyslužilovou, ta byla ve vápně faulována a sama nařízený pokutový kop proměnila – 2:1. Hned po rozehrání se Benedová dostala k míči, přesnou kolmicí našla opět rozběhnutou Vyslužilovou a její křížná střela znamenala vyrovnání na poločasových 2:2.

Druhý poločas začaly aktivněji opět fotbalistky Hrádku a už ve 48. minutě opět Kupilíková zvýšila na 3:2. Další pěkné branky se domácí diváci dočkali v 58. minutě, to se krásnou střelou do šibenice prezentovala Klímová – 4:2.

V 62. minutě střílela z dálky Přibylová, Tomšů vyrazila na rohový kop. V 65. minutě to zkoušela hostující Benedová po kombinaci s Vyslužilovou. Za dvě minuty si role obě vyměnily, byl z toho jen rohový kop. Z domácích hráček byly nejvíce aktivní i nadále Kupilíková a Hurtová, šance však zůstaly nevyužity.

V 82. minutě zkoušela Benedová lob přes brankářku Marešovou, ta se zaskočit nenechala. V 85. minutě zahrávala přímý kop z pětadvecti metrů Přibylová, míč šel těsně nad branku. V 90. minutě se o poslední střelu zápasu postarala Andrlová, byl z toho jen rohový kop a následně rozhodčí zápas ukončil. Domácí hráčky tak po zásluze získaly do tabulky tři body, hostující hráčky v zápase rozhodně nezklamaly.

TJ Hrádek – TJ Calofrig Borovany 4:2 (2:2)
Branky: Kupilíková 2, Hurtová, Klímová – Vyslužilová 2 (1 z pen.).

Hrádek: Marešová - Beranová, Hurtová, Plzáková, Jarošová, Kupilíková, Přibylová, Fuchsová, Truxová, Andrlová, Klímová, Šestáková, Moulisová, Kolářová, Inermanová.

Borovany: Tomšů - Kándlová, Benedová, Fürstová, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Pečmanová, Gubániová, Repaská, Sýkorová, Zemanová, Švarcová, Kunová.

Napsal(a) Václav Beneda

Kam dál?

Přímý souboj o podzimní titul vyhrály v Kaplici fotbalistky MokréhoPřímý souboj o podzimní titul vyhrály v Kaplici fotbalistky Mokrého

Přímý souboj o podzimní titul vyhrály v Kaplici fotbalistky Mokrého

čtvrtek, 3. listopadu 2016, 22:14V desátém kole divizní skupiny D hostila kaplická děvčata v souboji o první místo vedoucí celek...