Přímý souboj o podzimní titul vyhrály v Kaplici fotbalistky Mokrého

čtvrtek, 3. listopadu 2016, 22:14

V desátém kole divizní skupiny D hostila kaplická děvčata v souboji o první místo vedoucí celek tabulky z Mokrého. Ten v letošním soutěžním ročníku po posílení kádru bojuje zcela po právu o příčky nejvyšší. Hostující hráčky přesvědčivě zvítězily a vybojovaly si titul podzimních mistryň.

Bezbrankový stav tohoto šlágru vydržel pouhých pět minut. Zbytečná ztráta míče na polovině hřiště vyústila v první gól, bohužel v kaplické síti. Po této chybě se hráčky Mokrého dostaly do přečíslení Spergerová našla přesnou přihrávkou volnou nabíhající Terezu Koláčkovou, a ta samostatný nájezd zakončila gólem – 0:1.

V desáté minutě mohlo, a asi i mělo, být vyrovnáno. Rohový kop zahrávala z pravé strany Veronika Jedličková, polovysoký centr prolétl až na zadní tyč, kde byla nepokrytá Helena Praizlerová, ta ovšem míč nedokázala nasměrovat do odkryté svatyně hostů. Hra se odehrávala poté převážně mezi oběma šestnáctkami.

Ve dvacáté minutě zahrávaly trestný kop domácí hráčky. Míč poslala na branku kapitánka Křivová, gólmanka Zákostelecká míč vyrazila trochu neortodoxně koleny. Po půlhodině hry pro změnu zahrozily fotbalistky Mokrého. Ve vápně se k odraženému míči dostala Kolínová, z otočky mířila mimo branku. Nedlouho poté měla Kolínová o poznání lepší pozici, ale ve stoprocentní příležitosti gólmanku Klomfarovou překonat nedokázala. A následnou dorážku zastavila bránící Tošilová.

Poslední příležitost první půle měly Kapličandy. Bartoníčková poslal zleva centr do vápna na zadní tyč, zpoza bránící hráčky si na balon naběhla Matoušková, jenomže křížná střela se mezi tři tyče nevešla.

I po změně stran se bojovalo o každý metr hřiště. Početná divácká návštěva viděla řadu tvrdých, ale férových soubojů o míč. V 55. minutě pálila po zemi mimo branku Šturmová. Vzápětí na druhé straně Vocedálková přihrála míč Bartoníčkové, ta se dokázal ve vápně uvolnit, přízemní střelu Zákostelecká vyrazila s notnou dávkou štěstí

Kapličandy se tlačily do útočení, hrálo se častěji na polovině hostů, ale to byla voda na mlýn Mokrého, jehož hráčky se dostávaly do přečíslení do otevřené kaplické obrany. V 65. minutě se v šanci ocitla Šturmová, rozvlnila pouze boční síť. Čtvrthodinu před koncem pěkná akce domácích, z pravé strany poslal centr před branku Matoušková, hlavičkující V. Jedličková poslala míč do míst, kde byla připravená Zákostelecká.

Deset minut před koncem se hostující fotbalistky dostaly do dalšího rychlého kontru. Zprava se do vápna dostala Spergerová a po jejím centru hlavičkovala přesně k tyči Eliška Šturmová – 0:2. O chvíli později už to bylo o tři branky, když brankářka Klomfarová neudržela střelu Koláčkové, Diana Spergerová byla v pravý čas na pravém místě a dorazila míč do prázdné branky – 0:3. Definitivní podobu výsledku pak daly hostující hříčky čtyři minuty před konce, kdy se parádní křížnou střelou prezentovala Eliška Šturmová – 0:4.

Zápas tak nakonec skončil přesvědčivou výhrou Mokrého. Kapličandy o body bojovaly, měly nespočet rohových kopů, ale střelecky se prosadit nedokázaly, proto vyhrálo Mokré zaslouženě.

FK Spartak Kaplice – TJ Mokré 0:4 (0:1)
Branky: 80. a 86. Šturmová, 5. Koláčková, 83. Spergerová. Rozhodčí: Hladík – Urazil, Holub. ŽK: 1:1 (V. Jedličková – Jarolímková). Diváků: 77.

Kaplice: Klomfarová – Kováříková, Praizlerová, Tošilová, K. Jedličková, Matoušková, Vocedálková, Bartoníčková, V. Jedličková, Stoklasová, Křivová. Střídaly Pálková, Hnízdilová.

Mokré: Zákostelecká – Minaříková, Bartáčková, Eliášová, Chaloupková, Spergerová, Rousková, Vejdělková, Šturmová, Jarolímková, Koláčková. Střídaly Kroutlová, Snopková, Jašková, Zemanová, Kolínová.