Jihočeský fotbal

Spíše počítáme ztráty, pronáší po zimě trenér Velešína Milan Frnka

středa, 8. března 2017, 13:35

FC Velešín sklidil za odehranou první polovinu I. A třídy (sk. A) uznání. Už druhou sezonu nezná strachování o záchranu a užívá si pobyt v nejvyšších patrech tabulky. Svěřenci trenéra Milana Frnky, který si sám zahrál v pěti zápasech, skončili jen o skóre třetí a na jaře by rádi umístění udrželi. Ztrátou je odchod dvou nejlepších klubových střelců a tím i poloviny podzimních gólů.

Jak ve Velešíně hodnotíte zimní přípravu? Nejprve jste kvůli marodce museli zrušit zápas se Soběslaví, pak přišla porážka od oslabené Třeboně. Už se tým dává dohromady?

Přípravu jsme začali v polovině ledna lehkým výběhem. Scházeli jsme se dvakrát týdně, trénovali jsme v hale, popřípadě odehráli domluvený zápas. Příliš spokojený zatím být nemůžu, účast na trénincích je slabá. Na hráče se ale zlobit nemůžu, práce a vzdělání má přednost. Navíc nás trápila onemocnění, kvůli kterému jsme nemohli odehrát duel se Soběslaví. Pak následovala porážka 7:1 od Prachatic a 2:1 od Třeboně. O víkendu nás čeká Olešník, následně Týn a generálka s Lažištěm.

Jaký cíl si pro jaro dáváte. Troufnete si na souboj s Novou Včelnicí, nebo se soustředíte na souboj o druhé místo?

Před sezónou jsme si stanovili skromnější cíl, a to být do pátého místa. To je myslím reálné. Na zápas s Včelnicí se určitě těšíme. Půjdeme zápas od zápasu a uvidíme.

Jak je to s případnými posilami pro jaro?

Spíše počítáme ztráty, do Rakouska odešel Petr a na Nový Zéland Rozkošný. Posílit by nás měl pouze Tomáš Pomije z Týna, který vypadá na trénincích velice dobře a rychle mezi nás zapadl.

Po postupu do I. A třídy druhý rok bojujete o špici soutěže. Je pro klub reálné, aby si v dohledné době zahrál krajský přebor?

Nechci, aby to vypadalo, že se o postup neporveme, ale momentálně není kádr připravený na to hrát přebor. Ale bylo by to samozřejmě krásné, to určitě.

Popište aktuální kádr Velešína. Kdo je v něm lídrem?

Vyloženého lídra nemáme, což je bohužel realita. Ale na druhou stranu je tu víc hráčů, kteří společně tým tmelí dohromady.

Je letos úroveň vaší skupiny A třídy vzhledem k sestupu Veselí z kraje a účasti ambiciózní Včelnice vyšší?

I. A třída určitě svou kvalitu má, je hodně vyrovnaná, kde každý může porazit každého. Jak Nová Včelnice, tak Veselí jsou hodně silná mužstva a po právu jsou tam, kde jsou.

Napsal(a) Martin Wipplinger | Foto Zdeněk Formánek

Kam dál?

Adnan Džafič: První kola bývají nevyzpytatelná. Jsem rád, že jsme start zvládliAdnan Džafič: První kola bývají nevyzpytatelná. Jsem rád, že jsme start zvládli

Adnan Džafič: První kola bývají nevyzpytatelná. Jsem rád, že jsme start zvládli

pondělí, 6. března 2017, 21:16Trestný kop v první půli a penalta ve druhé. Záložník FC MAS Táborsko Adnan Džafič výrazně přispěl...

Plané se generálka na jaro nepovedlaPlané se generálka na jaro nepovedla

Plané se generálka na jaro nepovedla

pondělí, 6. března 2017, 08:53Ve třetím přípravném přátelském utkání se na umělce na Soukeníku střetli Bernartičtí s již třetím...

Jan Jílek: Věřím, že budeme v našem kraji pracovat koncepčně a společně pomáhat fotbaluJan Jílek: Věřím, že budeme v našem kraji pracovat koncepčně a společně pomáhat fotbalu

Jan Jílek: Věřím, že budeme v našem kraji pracovat koncepčně a společně pomáhat fotbalu

pátek, 3. března 2017, 19:40Náročné čtyři roky v předsednickém křesle Jihočeského KFS utekly jako voda. Jan Jílek v nich zažil...

© 2011 - 2017 TRIMA CB, s. r. o