Dynamo ČB U17 přivezlo bod Mladé Boleslavi

čtvrtek, 25. května 2017, 08:34

Mladší dorostenci Dynama ČB se v dalším střetnutí České ligy dorostu A představili v Mladé Boleslavi. Středočechům patřil první poločas, rychle se ujali vedení, ale Budějovičtí po přestávce rapidně přidali a Voglem vyrovnali na konečných 1:1.

„Bolka“ otevřela skóre již ve 4. minutě, kdy po individuální akci prostřelil brankáře Vávru Majer. „První poločas jsme neodehráli vůbec dobře. Nevyrovnali jsme se s agresivitou soupeře, nasazením. Gól jsme obdrželi po naší chybě v obraně. Mladá Boleslav byla v prvním poločase lepším týmem,“ uvedl k první půli trenér budějovické „sedmnáctky“ Jaromír Plocek.

Šest minut po přestávce nastřelili domácí tyč, ale pak už převzali otěže zápasu Jihočeši. „O přestávce jsme změnili rozestavění a udělali jsme změnu v taktice. Naše hra byla ve druhém poločase výborná, byli jsme lepším soupeřem. Vytvořili jsme si několik brankových příležitostí, které neskončily brankou. Z našeho tlaku vyústila hezká akce ze strany a po centru dával branku na zadní tyči Vogl,“ potěšilo Plocka výrazné zlepšené po změně stran.

Po osmdesáti minutách skončil zápas remízou a v penaltách o plusový bod rozhodla až patnáctá série ve prospěch domácích. „Remíza odpovídá dění na hřišti. Při penaltách jsme byli šťastnější. Musím uznat kvality soupeře, byl to jeden z nejlepších týmů, proti kterému jsme hráli,“ řekl na klubovém webu trenér boleslavských dorostenců Michal Kolčava.

Trenéra Dynama Jaromíra Plocka potěšil výkon, vrásky na čele mu přidělala rozrůstající se marodka. „Za druhý poločas jsme kluky pochválili, protože ho odehráli moc dobře. Jen nás mrzí zranění Vojty Faltýna, musel na operaci zlomeného nosu a sezona pro něj skončila. Přidal se k našim dlouhodobě zraněným hráčům Janáčkovi, Malechovi a Švejdovi, kteří už nezasáhnou do jarních bojů. Moc nás to mrzí a klukům přejeme brzké uzdravení.

Do konce sezony schází Plockovým svěřencům už jen tři zápasy. Již ve čtvrtek 25. května od 11 hod. hostí na Složišti Slovan Liberec. Následně cestují do Jablonce (4. 6.) a končí domácím střetnutím s posledním Meteorem Praha VIII (11. 6.).

FK Mladá Boleslav – SK Dynamo ČB 1:1 (1:0), penalty 9:8

Góly: 4. Majer – 66. Vogl.

Dynamo: Vávra – Faltýn, Grigera, Cepák, Ardamica – Martinec (15. Míka) – Ryneš, Kadlec, Šplíchal, Vogl (76. Kortiš) – Jiran.