Dorost Dynama ztratil vyhraný zápas. Ml. Boleslav mu vyfoukla dva body

sobota, 15. dubna 2017, 19:12

Přímou bitvu o záchranu v dorostenecké lize měli svěřenci trenéra Švantnera velice slibně rozehranou. Vedli dvacet minut před koncem 2:1, byli lepší, ale pak nepochopitelně povolili a dovolili Mladoboleslavským otočit skóre. Remízu zachraňoval Chylík, ale plusový bod po penaltách si odvezli Středočeši.

Budějovičtí začali zostra a už ve 2. minutě otevřel skóre po Chylíkově centru Lindák. Středočeši, kteří měli v tabulce o bod méně, vyrovnali za deset minut Husenským. Oba soupeři se střídali v útočení, ale stav se neměnil až do 54. minuty, kdy se opět radovali domácí. Brankář Mikulec stačil Tomkův pokus hlavou vytěsnit na roh a napodruhé už se kapitán Dynama radoval. Míč prošel šestnáctkou až k jeho kopačce a výstavní rána skončila v horním růžku.

Domácí byli na koni a vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy přidají pečetící třetí gól. Boleslav přežila tlak domácích bez úhony. Dynamo od 70. minuty přenechalo iniciativu soupeři a ten toho náležitě využil. Dvě okénka v budějovické obraně potrestal dokonalým obratem. V 72. minutě využil otevřeného středu obrany Daniel Novák a vyrovnal. Uběhlo jen pár minut a o slovo se přihlásil druhý ze tří Nováků na mladoboleslavské soupisce. Po dalším průniku z pravé strany propadl míč šestnáctkou až k úplně osamocenému Davidu Novákovi a svůj 15minutový pobyt na trávníku završil přesnou střelou.

Domácí hráči v závěrečných minutách zmobilizovaly všechny síly a dvě minuty před koncem zaslouženě vyrovnali. Po Kalouskově přihrávce skóroval Chylík a po čtyřminutovém nastavení se šlo na penalty. V nich zazářil budějovický brankář Matěj Luksch, který vystihl tři pokusy, ale co to bylo platné, když jeho spoluhráči proměnili ze šesti pokutových kopů jen dva! Za Mikulcova záda se trefili jen Kalousek s Tomkem, Řehoř dal vedle, Jáša bombou doprostřed a Chylíka s Rauscherem přečetl boleslavský gólman. Dvanáctou a rozhodující penaltu dal hostující Daniel Novák (viz. video). Ztracené dva body se pokusí Dynamo nahradit příště v Příbrami, kterou trénuje Pavel Tobiáš.

SK Dynamo ČB – FK Ml. Boleslav 3:3 (1:1), penalty 2:3

Góly: 2. Lindák, 54. Tomek, 88. Chylík – 12. Husenský, 72. Daniel Novák, 75. David Novák. Rozhodčí: Mudra – Macko, Peterka. ŽK: 0:3. Diváků: 100.

SK Dynamo: Luksch – Řehoř, Kočí, Jáša, Zachař (78. Rauscher) – Lindák (90. Štifter), Pařízek, Tomek, Chylík, Kalousek – Matoušek. Trenér Pavol Švantner.