Mezinárodní turnaj E.ON Euro Cup 2017 v Třeboni vyhrála zaslouženě Slavia Praha, SKP České Budějovice vybojoval skvělé třetí místo

úterý, 11. dubna 2017, 00:46

Vítězem dvoudenního mezinárodního fotbalového turnaje pro ročník 2007 E.ON Euro Cup 2017, který se jako každoročně uskutečnil v Třeboni, se stala bez jediného zaváhání SK Slavia Praha, která si ve finále s přehledem poradila se Spartakem Trnava. Ani při své třetí účasti na tomto nejlépe obsazeném turnaji se hráči SKP České Budějovice neztratili a po předchozích dvou druhých místech a výhře nad pražskými Bohemians 1905 vybojovali tentokráte bronzové medaile. Z ostatních jihočeských týmů se nejlépe umístil FC MAS Táborsko.

Výsledky:

Skupina A: 1. FC Spartak Trnava – Bohemians 3:0, - SKP ČB 2:0, - Žilina 2:1, - Brno 6:2, - Plzeň - 4:0, - Příbram 4:0, - Třeboň 5:0. 2. Bohemians Praha 1905 – SKP ČB 3:2 (Kršík, Brabenec), - Žilina 5:4, - Brno 9:4, - Plzeň - 4:1, - Příbram 4:4, - Třeboň 3:1 Trachtová. 3. SKP České Budějovice – Žilina 2:1 (Sosna, Brabenec), - Brno 4:4 (Kršík, Plch, Brabenec, Matoušek), - Plzeň 4:3 (Sosna 2, Kršík, Plch), - Příbram 6:0 (Brabenec 3, Plch 2, Kršík), - Třeboň 3:0 (Kortan, Růžička, Brabenec). 4. MŠK Žilina – Brno 8:0, - Plzeň 5:0, - Příbram 3:1, - Třeboň 5:0. 5. FC Sparta Brno – Plzeň 3:2, - Příbram 3:2, - Třeboň 6:2 (Trachtová 2). 6. FC Viktoria Plzeň – Příbram 7:1, - Třeboň 10:0. 7. 1.FK Příbram – Třeboň 4:1 (Madar). 8. TJ Jiskra Třeboň.

Skupina B: 1. SK Slavia Praha – AS Trenčín 5:2, - Hradec Králové 5:3, - Ústí nad Labem 6:1, - Inter Bratislava 6:0, -Vítkovice 5.2, - Táborsko 4:0, - Písek 11:0. 2. AS Trenčín – Hradec Králové 1:1, - Ústí nad Labem 2:1, - Inter Bratislava 1:2, -Vítkovice 3:1, - Táborsko 3:1 (Janda), - Písek 5:1 (vlastní). 3. FC Hradec Králové - Ústí nad Labem 4:1, - Inter Bratislava 3:1, - Vítkovice 3:2, - Táborsko 1:2 (Janda, Kolba), - Písek 2:0. 4. FK Ústí nad Labem – Inter Bratislava 2:1, -Vítkovice 3:0, - Táborsko 3:1 (Kolba), - Písek 4:0. 5. FK Inter Bratislava – Vítkovice 2:2, - Táborsko 2:1 (Sochůrek), - Písek 3:1 (Šimeček). 6. MFK Vítkovice – Táborsko 4:3 (Janda, Mikuláštík), - Písek 3:2 (Mazanec, Vaněček). 7. FC MAS Táborsko – Písek 7:1 (Sochůrek 2, Janda 2, Kolba, Voneš, Hamr - Ullrich. 8. FC Písek.

Skupina o 9. – 16. místo: Táborsko – Plzeň 3:6 (Sochůrek 2, Kolba), Příbram – Vítkovice 7:0, Brno – Písek 7:3 (Svoboda, Vaněček, Vierer), Inter Bratislava – Třeboň 2:1 (Madar). Čtvrtfinále: Slavia – Žilina 4:2, Hradec Králové – Bohemians 3:4, SKP ČB – Trenčín 4:3 (Sosna 2, Plch, Oppolzer), Trnava – Ústí 6:2. Skupina o 13. – 16. místo: Táborsko – Třeboň 3:1 (Kolba, Mikuláštík, Vavřinec – Jůza), Vítkovice – Písek 5:0. Skupina o 9. – 12. místo: Brno – Příbram 5:1, Plzeň – Inter Bratislava 3:3, pen 3:1. Skupina o 5. – 8. místo: Trenčín – Ústí 9:2, Žilina – Hradec Králové 3:2. Semifinále: Slavia – Bohemians 4:1, SKP ČB – Trnava 1:2 (Kršík).

O 15. místo: TJ Jiskra Třeboň – FC Písek 1:2 (Madar – Charvát, Vierer). O 13. místo: MFK Vítkovice – FC MAS Táborsko 2:3 (Janda 2, Kolba). O 11. místo: 1.FK Příbram – FK Inter Bratislava 1:2. O 9. místo: FC Sparta Brno – FC Viktoria Plzeň 4:9. O 7. místo: FK Ústí nad Labem – FC Hradec Králové 1:7. O 5. místo: AS Trenčín – MŠK Žilina 0:3. O 3. místo: Bohemians Praha 1905 – SKP České Budějovice 1:3 (Kršík 2, Brabenec). Finále: FC Spartak Trnava – SK Slavia Praha 1:5 (Farkaš – Naskos 2, Čížek, Sládek, Hrubý).

Nejlepším střelcem turnaje se stal s 13 góly Kryštof Čížek (SK Slavia Praha), nejlepším brankářem byl zvolen Viliam Labaj z Trnavy a titul nejlepšího hráče turnaje získal Jan Sládek z vítězného týmu SK Slavia Praha. Turnaj se vydařil nejen po sportovní, ale i společenské stránce, zúčastnilo se ho přes 180 hráčů a navštívilo ho za dva dny na 350 diváků.

SKP České Budějovice (na snímku) skončil na třetím místě. Zleva: Adam Sosna, Jindra Matoušek, Ondra Honzík, Kuba Wehrberger, Tobík Brabenec, trenér Václav Hrabík, Adam Malík, Matěj Kortan, Matěj Růžička, Dominik Plch, Tonda Profant, Vašek Oppolzer, Vladimír Kršík. Chybějí: Matěj Horčička a Jirka Gasseldorfer.

Hodnocení trenéra SKP ČB Václava Hrabíka: „Celou zimu jsme poctivě trénovali, máme v tomto ročníku 28 hráčů a velmi dobrou tréninkovou docházku. Více než soupeřů jsem se obával přechodu z tělocvičny, neboť to byl náš první jarní turnaj na trávě. Kluci to však zvládli skvěle, měli jsme daleko těžší základní skupinu (všechny 4 postupující týmy skončily celkově do pátého místa) a obsadili v ní třetí místo. Nevyšel nám pouze zápas s Bohemkou, který však kluci lajdácky odflákli. V nedělním čtvrtfinále s Trenčínem jsme dali čtyři krásné góly, smolně prohráli o gól semifinále s Trnavou, ale třetí místo už jsme si nenechali vzít. Kluci hráli skvěle, obrovsky nám pomáhají (a nejen nám) těžké zápasy v Minirepublice, neboť všech prvních šest týmů tuto soutěž hraje, proto se favorizovaný Hradec Králové či černý kůň turnaje z Ústí nad Labem umístily na 7. a 8. místě. Pochvalu zaslouží kromě hráčů i rodiče, kteří nám na turnaji vytvořili skvělé zázemí i velice bouřlivou atmosféru.“