Devatenáctka Písku veze dva body ze Sokolova

neděle, 26. března 2017, 18:27

Fotbalisté píseckého staršího dorostu U19 mají za sebou už pět jarních kol. V neděli před obědem se představili na hřišti Baníku Sokolov, který se stejně jako Jihočeši pohybuje ve spodní části tabulky ČLD.

Na podzim se ve vzájemném střetnutí u Otavy radovali Sokolovští, jež uštědřili celku tehdy ještě trenéra Jindřicha Dejmala porážku 0:3. Písečtí si v aktuální situaci však nemohou vybírat a musí pravidelně bodovat - zvláště pak se soupeři, kteří jsou jen těsně před nimi.

To nejpodstatnější se na západě Čech odehrálo krátce po poločasové přestávce, kdy šli nejprve domácí do vedení, ale dorostenci Písku zásluhou trefy Daniela Petříka vzápětí srovnali. Hosté museli dohrávat bez vyloučeného Michala Vitáka, který se po druhé žluté kartě poroučel do sprch pětadvacet minut před koncem, ale fatální následky to z pohledu píseckého FC nemělo. Týmy si rozdělily po bodu a rozhodovaly penalty.

Jihočeská devatenáctka trénovala pokutové kopy po každém přípravném utkání a trenérská dvojice Rostislav Grossmann - Vlastimil Klusoň zřejmě věděla proč. Z pěti jarních utkání došly až do rozstřelu hned čtyři. Tentokrát byli hosté úspěšní a připsali si bod navíc.

FK Baník Sokolov - FC Písek 1:1 (0:0), penalty 6:7

Góly: 52. Vaněk - 55. Petřík.

Rozhodčí: Mudra - Cvrk, Tůmová. ŽK: 4:3 (Samek, Vican, Stockner, Vaněk - Viták 2, Kulík). ČK: 0:1 (65. Viták). Diváků: 50.

Sokolov: Chára - Kořistka, Samek, Dubnička (76. Nguyen), Vican, Stockner, Vokáč, Body, Harcuba, Burda, Vaněk.

Písek: Hulínko - Viták, Klemš, Říha, Němeček, Kulík, Petřík (79. Dan), Sigmund, Jančura, Kasík (87. Řežábek), Blažek.