Dorost SKP bral první turnajovou výhru s Novou Vsí

úterý, 21. února 2017, 13:40

Ve čtvrtém kole Hlubocké zimní ligy se dorostenci českobudějovického SKP utkali s účastníkem I. A třídy mužů, týmem FK Nová Ves/Brloh.

Ačkoli to byli zkušenější hráči N. Vsi, kteří drželi v úvodu utkání míč na svých kopačkách, do první slibné situace se dostal po spolupráci Tomkem s Hüttnerem Marek, jenže trefil pouze dobře postaveného gólmana Poulu. V 7. minutě musel brankář SKP Komárek hodně daleko ven ze své brány a skluzem řešit ošemetnou situaci po dlouhém nákopu za českobudějovickou obranu. A opět to byli paradoxně domácí, kteří se po spolupráci Hüttnera s Markem dokázali prosadit, druhý jmenovaný v 10. minutě již zamířil přesněji a bylo to 1:0.

Domácí v 11. minutě po faulu na Tomka na hranici pokutového území dostali výhodu trestného kopu, první Hüttnerova střela skončila ve zdi, druhá již směřovala k pravé tyči, kam se musel hostující brankář pořádně natáhnout. Ve 20. minutě Nygmet hluboko z vlastní půle rozehrál trestný kop, našel volného M. Hüttnera, který téměř od poloviny hřiště postupoval sám na brankáře, jemuž střelou k pravé tyči nedal šanci, 2:0.

Ve 29. minutě hosté z trestného kopu pouze vyprášili rukavice domácího brankáře, vzápětí nebezpečnou přihrávku směřující za domácí obranu zlikvidoval Faktor, tečovaná střela ze 33. minuty skončila těsně vedle pravé tyče Komárkovy svatyně. Navýšit náskok mohli domácí ve 39. minutě, po Hüttnerově nabídce ve slibné pozici mířil Kočer pouze nad břevno.

Druhý poločas hosté z N. Vsi opět zahájili náporem, vytvořili si mírnou územní převahu a v pokutovém území nevěděli občas domácí hráči, kam dřív skočit. V 52. minutě se za hostující obranu dostal Tůma, jenže jeho příležitost překazil hostující brankář. Poté se hrál nezáživný fotbal od jednoho pokutového území ke druhému. Až v 60. minutě získali míč hosté, rychlou kombinační akcí se dostali před českobudějovickou branku a protože na umístěnou střelu T. Hüttnera k pravé tyči Komárek nedosáhl, bylo to 2:1.

Od této vstřelené branky se ještě více projevila zkušenost a herní vyzrálost soupeře, mladíci z SKP téměř vyklidili střed pole a zatáhli se do obranné ulity. Bylo jen otázkou času, kdy se hostujícím hráčům podaří vstřelit vyrovnávající gól. Nejblíže k tomu měli v 78. minutě, kdy střela jednoho z nich skončila naštěstí pouze v Komárkově náruči.

Nová Ves ve snaze dosáhnout vyrovnávací branky vysunula svou obrannou linii ještě více vpřed, toho využil v 80. minutě po Hüttnerově přihrávce Sypal, jenž po odvážné kličce brankáři střílel do prázdné brány, 3:1. A když čtyři minuty nato Nygmet vyslal dlouhou přihrávku na Tůmu, který v brejkové situaci nezaváhal, bylo to již 4:1.

Hosté ještě zahrozili v 87. minutě, kdy po centru z pravé strany se dostal k zakončení hlavou novoveský hráč, Komárek míč směřující pod břevno bravurně vytěsnil mimo brankovou konstrukci.

SKP ČB st. dorost – FK Nová Ves-Brloh 4:1 (2:0)

Branky: 10. Marek, 20. M. Hüttner, 80. Sypal, 84. Tůma – 60. T. Hüttner. Rozhodčí: Řehoř – Kroutl, Tauber. Bez karet. Diváků: 10.

SKP: Komárek – Hanus, Pučejdl, Nygmet, Faktor, Kočer, Tůma, Marek, Tomek, M. Hüttner, Michal. Střídali: Kostohryz, Kysela, Sypal, Cempírek.

Nová Ves: Poula – Smieško, Postl, Pouzar, Vlček, Anderle Jiří ml., Anderle Jiří st., Fischer, T. Hüttner, Klein, Ďurica. Střídal: Novák.