Jihočeský fotbal

Vítězství juniorky Dynama nad Vysočinou stanovily dva Švantnerovy góly v závěru

neděle, 20. listopadu 2016, 22:57

Utkáním 14. kola Juniorské ligy se mladíci Dynama na Složišti rozloučili pro letošní podzim s domácími fanoušky. Byl to vítězný epilog, přestože svěřenci trenéra Petra Skály v prvním poločase hráli špatně a zdálo se, že nenavážou na předchozí dobrý výkon v Brně (výsledek 1:1). Inkasovali krátce před přestávkou a zvedli se teprve v posledních dvaceti minutách. Po skvělém závěru a trefách Patrika Švantnera zaslouženě brali tři body.

Od počátku byli aktivnější hosté a mnoho nechybělo, aby jihlavský Pavel Svoboda po pěkné akci otevřel skóre již v 9. minutě. Domácí si vypracovali první nebezpečnou situaci v útoku až ve 24. minutě, kdy Patrik Švantner získal roh, ale ze standardky už nebylo nic. Naopak soupeř z Vysočiny na konci úvodní půlhodiny znovu zahrozil z trestného kopu, naštěstí pro domácí Patrik Fiala pálil vedle.

S přibývajícím časem se Jihočeši probírali z letargie a připravili si několik možností ke skórování. Jenže Filip Vaněk z trestného kopu trefil zeď a Jakub Hric zblízka hlavičkoval do náruče brankáře Jana Kotnoura. Ve chvílích, kdy se domácí rozjížděli, nastal pro ně kritický okamžik. Nejnebezpečnější hráč hostí Davit Sargsyan z levé strany poslal míč do pokutového území Dynama a jeho spoluhráč Pavel Svoboda pohotovou střelou zaznamenal vedoucí gól.

Rozhodlo nadšení a bojovnost
Po změně stran už chyběl na trávníku pendl z A-týmu Jan Hála, jehož pro svalové potíže nahradil Marek Smetana. Jihlavský Jan Záviška razantním nápřahem protáhl gólmana Nicolase Rotbauera, postupně však nabíral na obrátkách domácí tým. Budějovičtí mladíci – vydatně podporovaní z lavičky – vnášeli do hry potřebné emoce a stále častěji podnikali ofenzivní výpady. Centr Lukáše Bálka ale nenašel v šestnáctce adresáta, dalekonosná střela Michala Řezáče šla vedle a Filip Vaněk z trestného kopu znovu pálil jen do zdi.

Šanci měl i jihlavský Ladislav Kolčava, kterého posunul dopředu agilní Davit Sargsyan. Rozhodující momenty na sebe daly čekat do poslední desetiminutovky. Po akci Marka Smetany na pravé straně se dostal k míči v 81. minutě Patrik Švantner a nádherně se trefil do horní části soupeřovy branky.

Za dalších osm minut Michal Řezáč po trestném kopu zasáhl břevno, ale k malému vápnu přispěchal Patrik Švantner a nekompromisně uklidil míč podruhé do sítě. „Chtěli jsme potvrdit výkon z Brna, ale musím říct, že v první půli jsme hráli špatně. Nakonec rozhodlo nadšení, bojovnost a touha po vítězství. Oba naše góly byly krásné. Zasloužili jsme si vyhrát za ten závěr,“ projevil spokojenost trenér Petr Skála.

SK Dynamo Č. Budějovice – FC Vysočina Jihlava 2:1 (0:1)
Góly: 81. a 89. Švantner – 42. Svoboda. Rozhodčí: Váňa – Vodrážka, Pospíšil. ŽK: 2:1 (63. Frnoch, 82. Škoda – 88. Pěnkava). ČK: 0:1 (90. Pěnkava – druhá žlutá). Diváků: 90.

SK Dynamo: Rotbauer – Křiváček, Frnoch, Hric, Tomášek – Krejčí (58. Škoda), M. Řezáč, Hála (46. Smetana), Vaněk – Švantner, Bálek. Trenér Petr Skála.

Jihlava: Kotnour – Pěnkava, Vedral, Beseda, Fiala (88. Dujmović) - Kolčava, Vitásek – Záviška (83. Fikar), Šerý, Sargsyan - Svoboda (73. Lorenc). Trenér Jan Kameník.

Napsal(a) Ladislav Lhota

Budějovické juniorce se povedl dokonalý závěrečný obrat. Foto: Ladislav LhotaBudějovické juniorce se povedl dokonalý závěrečný obrat. Foto: Ladislav LhotaBudějovické juniorce se povedl dokonalý závěrečný obrat. Foto: Ladislav LhotaBudějovické juniorce se povedl dokonalý závěrečný obrat. Foto: Ladislav LhotaBudějovické juniorce se povedl dokonalý závěrečný obrat. Foto: Ladislav Lhota

Kam dál?

Ligový dorost Dynama přehrál Baník, ale zahazoval šanceLigový dorost Dynama přehrál Baník, ale zahazoval šance

Ligový dorost Dynama přehrál Baník, ale zahazoval šance

sobota, 19. listopadu 2016, 22:38Budějovičtí dorostenci hostili v domácí derniéře na Složišti Baník Ostrava, který trénuje Pavel...

Radoslav Houdek: Postřehy z praxe dokáží obohatit nejvícRadoslav Houdek: Postřehy z praxe dokáží obohatit nejvíc

Radoslav Houdek: Postřehy z praxe dokáží obohatit nejvíc

středa, 16. listopadu 2016, 22:52Trenéři píseckého fotbalového klubu na sobě neustále pracují, sledují nejnovější trendy, tréninkové...