Fotbalisté Oslova zažili v závěru duelu se Záhořím velký šok

středa, 23. srpna 2017, 09:05

O víkendu 19. - 20. srpna začal zápasy druhého kola nový ročník okresního přeboru Písecka.

Jarní duel minulého soutěžního ročníku obou těchto týmů skončil výhrou domácího Oslova 6:3 a všechno nasvědčovalo tomu, že i tentokrát se budou hosté vracet domů s prázdnou.

V brance Záhoří tentokrát nastoupil zkušený, již šestačtyřicetiletý gólman Michal Kápl, přesto zásluhou domácího střelce Josefa Picky, který zaznamenal hattrick, vedl Oslov po první půli 3:1. Jenomže nástup do druhé poloviny utkání patřil soupeři, který po deseti minutách hry snížil Vilímem na 3:2.  O deset minut později však Starý přesnou hlavičkou po standardní situaci zajistil domácím znovu dvoubrankové vedení - 4:2.

V té době nikdo netušil, k jakému obratu dojde ve vývoji zápasu v jeho poslední čtvrthodince. To nestárnoucí kanonýr hostí Radek Opava vstřelil tři góly v řadě (ten třetí v poslední minutě utkání) a zajistil tak mužstvu Záhoří nečekané vítězství a tři body. Zklamaní domácí hráči, kteří v průběhu střetnutí neproměnili hned několik tutových šancí, odcházeli ze hřiště se sklopenými hlavami...

SK Oslov – Sokol Záhoří 4:5 (3:1)

Branky: 5., 10. a 40. Picka, 65. Starý - 74., 82. a 90. Opava, 23. Jos. Plachý, 55. Vilím. Rozhodčí: Šika – Tanáč, J. Řezáč, 50 diváků.

SK Oslov: Průša - Opava, Peklo, Jos. Hubáček, Smetana - O. Novák, Charvát, Starý, Chochole - Zajíček, Picka. Střídali Němec a Fořt.

Záhoří: Mich. Kápl - R. Plachý, Jos. Plachý, Vepřovský, P. Kápl - Sochor, Ciboch, Kvěch, Volf - Polívka, Vilím. Střídali Kokrment, Opava, Pelikán a Filip.

Výsledky dalších zápasů 2. kola:

TJ Sokol Krč - TJ Albrechtice nad Vltavou 2:6 (1:3)
Branky: 36. Hošek, 52. Štumpfal - 10. a 32. Velek, 33. Kolář, 55. Pícha, 65. Klimeš, 87. Mauer. ŽK: 0:2, rozhodčí Grobár - Štemberk, Šejbl.

TJ Kostelec nad Vltavou - AFK Smetanova Lhota 2:4 (1:3)
Branky: 40. Pletka, 54. Urych - 16. Hrach, 43. Bartoň, 75. Vlk (pen.), 44. Bartoň. ŽK: 2:2, rozhodčí Jordán - Tanáč, Brodský.

TJ Sokol Bernartice B - FK Protivín B 3:1 (0:0)
Branky: 58. a 77. Kotšmíd, 78. Růžek - 68. Janeš. ŽK 1:1, rozhodčí Měchura - Čarek, Kalina.

TJ Hradiště B - FK IPD Kestřany B 0:2 (0:1)
Branky: 44. a 70. J. Voráček.  ŽK: 1:3, rozhodčí Koukol - Záhorský, Štiak.

TJ Borovany - TJ Blaník Milenovice 2:3 (2:2)
Branky: 2. Vlk, 5. Blažek - 16. Hančur, 28. Teringl (vlastní), 81. Myslivec. ŽK: 3:1, rozhodčí Záhorský - Štemberk, Měchura.

TJ Sokol Čížová B - TJ Králova Lhota 0:5 (0:2)
Branky: 30. a 65. Markvart, 44. a 51. Maštalíř, 58. Mašek. ŽK: 1:1, rozhodčí Štěrba - Matura, Čarek.