Oslavenec Vladimír Uher: Chceme vyhrát v Ševětíně a posvítit si na Soběslav

čtvrtek, 13. dubna 2017, 23:41

Třetí jarní hattrick má na svědomí katovický forvard Vladimír Uher. S Třeboní se mu povedl již v první části utkání. K pátečním 24. narozeninám si nadělil další dárek. Naší redakcí byl zvolen Mužem 20. kola krajského přeboru.

Lepší oslavu narozenin jste si asi nemohl přát, ne?

Nemohl, bylo to super, pak jsme poseděli a vyrazili za písničkou. Byl to pěkný večer.

Narozeniny, tři góly a Muž kola, na kolik vám to pokladník spočítal?

To zatím nevím, dozvím se to, až se bude organizovat dokopná. Doufám, že mi dá Cíba poslední studentskou slevu (smích).

Hattrick do poločasu, kdy se vám to naposledy v mistráku povedlo?

Do poločasu to bylo v dospělých poprvé, ale ještě za Osek se mi povedl jeden ve druhém poločase za 30 minut.

Popište nám, jak k těm trefám došlo a kdo vám u nich asistoval.

U první branky mi asistoval obránce soupeře, který minul odkop, trefil jsem míč z voleje kousek za vápnem a byl z toho, myslím, pěkný gól. Při druhé brance jsem dorážel míč do prázdné brány, když gólman pouze vyrazil Požiho střelu. Třetí branka byla z penalty, u té šel brankář na druhou stranu.

Třeboň přijela do Katovic po dlouhých dvaceti letech, ale moc vás nepotrápila. Jak byste ten zápas zhodnotil?

Přijeli oslabeni o své klíčové hráče, my jsme dali branku hned v první minutě zápasu a pak už to bylo v naší režii, ale nepřeceňujeme to.

Nechtělo se vám o přestávce střídat. Stav byl 4:0 a druhý poločas, stejně jako s Hradcem, se dohrával jen z povinnosti.

Počítal jsem s tím, že by to mohlo přijít, ale nestalo se. Trochu mě to štvalo jen vyklusávat bez míče, diváci se museli nudit. Nějaké šance se ještě objevily, ale spíše se jen opravdu dohrávalo.

Mluvili jsme spolu před startem jara a vaše přání se stávají skutečností. Soupeřům vracíte podzimní ztráty i s úroky, vy máte za pět zápasů už pět gólů. Takže spokojenost po všech stránkách?

Ano, přes zimu jsme tomu šli naproti a teď se nám to příznivě vracelo. Je třeba to ustát a pokračovat takhle dál.

Drží vás trenér Malý při zemi, abyste nelétali hlavama v oblacích?

Určitě, ale říkáme si to i sami, neblázníme.

Který z těch pěti zápasů byl nejtěžší?

Za mě ten v Želči, kde jsme výsledek otáčeli, ale všichni soupeři byli kvalitní a chtěli si to s námi rozdat, což pak fotbalu vždy prospěje.

V sobotu jedete do Ševětína. Cílem jsou další tři body?

Samozřejmě chceme vyhrát, ale nečeká nás vůbec nic jednoduchého. Domácí do toho půjdou naplno a budou bojovat.

Následně přijede do Katovic první Soběslav. To už můžete být v tabulce dokonce druzí a může to být pěkný šlágr s výbornou diváckou kulisou. Těšíte se?

Přesně takhle bychom to chtěli a těšíme se.