Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihočeský fotbal

Domácí ztráty nasměrovaly Dačice do boje o záchranu

úterý, 20. prosince 2016, 15:00

Centropen si během podzimu vedl se střídavými úspěchy, ale po neúspěšné závěrečné třetině - čtyřech porážkách a jedné domácí remíze s poslední Planou - se nebezpečně přiblížil sestupovým příčkám. Góly nejčastěji dodávali Martin Toman (11) s Robinem Štolbou (8). Na hřišti ani jednou nechyběli Petr Celý, Dominik Vacuška a Marek Šimánek. O hodnocení podzimní části jsme požádali předsedu klubu Milana Točíka.

Co na podzim v podání Dačic říkáte?
Nezačali jsme vůbec špatně a zprvu jsme si šli za cílem držet se v horní polovině tabulky. Bohužel nastala herní krize, ze které nás vysvobodil až konec podzimní části.

Na rozdíl od předchozích sezon se vám přestalo dařit na domácím trávníku, na němž jste vyhráli jen dvakrát ze sedmi zápasů.
To je jeden z důvodů, proč se u nás bude na jaře hrát o udržení nejvyšší krajské soutěže. Kouzlo domácího stadionu zmizelo a tím i přísun bodů.

V posledních dvou vystoupeních, derby s J. Hradcem a v Třeboni, jste utržili dvanáct gólů. Čím si tyhle zkraty vysvětlujete?
Na oba zápasy se kluci těšili, chtěli derby zvládnout, ale herní a výsledková krize je bohužel pronásledovala i v těchto zápasech. J. Hradec u nás ukázal velkou sílu a myslím si, že své podzimní postavení razantně vylepší. Proti Třeboni jsme nepředvedli nejhorší výkon. Soupeři se však podařilo využít naplno dne otevřených dveří v naší defenzivě.

Třinácté místo znamená neklidné jaro a boj o udržení.
Za poslední sezóny jsme si na to zvykli. Věřili jsme, že se nám to letos vyhne, ale bohužel. Věříme však v kvalitní zimní přípravu a úspěšný boj o záchranu.

Inkasovali jste 52 gólů. Obrana tedy moc pevná nebyla.
Jak říkáte. Se špatnou obrannou hrou jsme se potýkali po celý podzim. Na druhou stranu nemá asi žádný tým v soutěži tak jasno, v čem se razantně zlepšit do jarní části. (smích)

Který zápas byste vybral za nejvydařenější a který se naopak vůbec nepovedl?
Vydařené zápasy jsme odehráli proti Oseku a Písku, v obou případech jsme dokázali vstřelit pět branek. Venku jsme podali nejlepší výkon v Olešníku, kde jsme nastříleli sedm branek. Těch nepovedených bylo více. Hodně tristní jsou domácí vysoké prohry se Soběslaví a J. Hradcem, venku jsme nejvíce vyhořeli v Třeboni a Katovicích.

Koho můžete z vašeho mužstva pochválit za stabilní dobré výkony?
Stabilně nejvyrovnanější výkonnost měla nejspíš útočná dvojice Martin Toman – Robin Štolba, ze zálohy bych vyzdvihl Martina Janáka a i přes množství inkasovaných branek brankáře Tomáše Ferdana.

Jaký dojem na vás udělala kvalita a celková úroveň soutěže?
Kvalita soutěže šla rozhodně nahoru. Nové týmy z divize, ale i z A tříd úroveň soutěže pozvedly.

Nahoře i dole bude těsno. Co říkáte konečné tabulce po podzimní části. Překvapilo vás něco?
Nejvíce mě překvapilo postavení Čimelic. Utkání u nich jsme byli naprosto vyrovnaným soupeřem. Vzhledem k vysoké konkurenci v letošním krajském přeboru jsou Čimelice velkým překvapením. Na jaře mohou hrát v klidu a fotbal si užívat.

Kdo patřil, podle vás, k největším osobnostem soutěže? Čím vás tito hráči zaujali?
Já osobně zmíním jedno jméno – Martin Dvořák. Šikovný rychlík v dresu Soběslavi předváděl po celou půl sezonu vyrovnaně dobré výkony a je velkou zbraní vedoucího týmu.

Kdy vám skončí volno a jakou plánujete zimní přípravu?
S přípravou začínáme 14. ledna. Příprava bude probíhat v domácích podmínkách, k herní přípravě budeme využívat i okolní umělé povrchy a na začátku března nás čeká herní soustředění v Kamenici nad Lipou. V plánu máme i přátelské zápasy.

Máte v plánu posilovat?
Určitě, hledáme hráče, kteří by zvýšili konkurenci v obraně.

S jakým plánem půjdete do druhé poloviny soutěže?
Cíl zní zcela jasně. Chceme se zachránit a hrát na našem krásném stadionu krajský přebor i v následujícím roce.

Napsal(a) Michal Průcha

Kam dál?

Od založení Junioru mluvíme jen o postupech, říká strakonický Tomáš KostkaOd založení Junioru mluvíme jen o postupech, říká strakonický Tomáš Kostka

Od založení Junioru mluvíme jen o postupech, říká strakonický Tomáš Kostka

neděle, 18. prosince 2016, 11:17Mohou dokonat čtvrtý postup v řadě za sebou. Ve Strakonicích zase po letech chodí na krajský fotbal...

Ivo Čech: Pro záchranu uděláme maximumIvo Čech: Pro záchranu uděláme maximum

Ivo Čech: Pro záchranu uděláme maximum

sobota, 17. prosince 2016, 14:55Na předposledním místě tabulky divize A přezimují se ziskem pouhých dvanácti bodů fotbalisté SK...

Jaroslav Vondrášek: Třetí místo nikdo nečekalJaroslav Vondrášek: Třetí místo nikdo nečekal

Jaroslav Vondrášek: Třetí místo nikdo nečekal

pátek, 16. prosince 2016, 20:38Olympie Týn nad Vltavou zásluhou deseti utkání bez porážky v řadě poskočila v tabulce na třetí...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o