I. třídy: Dobrá Voda schytala debakl od Lokomotivy, Strakonice opět prohrály

neděle, 23. dubna 2017, 10:27

Okresní derby odvěkých rivalů vyhrál na hřišti Za řekou sezimoústecký Sokol, který si poradil s Chýnovem. Sousedské utkání se hrálo i na Dobré Vodě a patřilo hostující Lokomotivě ČB, která uštědřila domácím debakl 4:0 a míří za záchranou. N. Včelnice dokázala zvrátit nepříznivý vývoj zápasu s Nemanicemi. Na paty jí stále šlape Veselí, které zúročilo přesilovku v Plané dvě minuty před koncem. Čtyřmi góly se zaskvěl čtyřdvorský Pavel Janeček, ale ve Velešíně to stačilo jen na bod po přestřelce 4:4. V B třídě Čkyně vyloupila ve Volyni a Strakonice podruhé za sebou nezískaly ani bod.

V Dražicích už mohou pomalu dávat chladit šampaňské. Náskok lídra se po nedělní výhře v N. Vsi, která na jaře ještě nebodovala, rozrostl už na dvanáct bodů. Nahrála tomu remíza druhých Bernartic ve Vodňanech. „Domácí mladíci byli lepší první poločas, my jsme ve druhém přidali a zaslouženě vyrovnali,“ popsal vedoucí bernartického mužstva Jan Šerhant. Sezimoústecký Sokol zvládl duel s Chýnovem dvěma góly do přestávky a vrátil se na třetí příčku. Za záchranou jde Vimperk. Šumavan si poradil s Meteorem Tábor a zase o něco odskočil sestupovému pásmu. Poslední Hradiště nestačilo na rozjetý Vacov a okusilo první jarní porážku. Rezerva vzduchotechniků hladce porazila Týn, tři ze čtyř gólů zaznamenal Martin Málek.

Ve skupině B potvrdili dobrou jarní formu slávisté u poslední béčka Hradce. Třináct bodů v odvetách dělá ze sešívaných nejlepším tým jara. Neskutečná osmigólová přestřelka se odehrála mezi Velešínem a venku nevýraznými Čt. Dvory. Po deseti minutách se spustila gólová lavina a ve 23. minutě, tedy za pouhých 13 minut, byl stav 3:2 pro domácí! Hosté spoléhali na Pavla Janečka, který dal všechny čtyři góly. Poslední v 86. minutě.  Velké zklamání připravili svým fanouškům Dobrovodší. V derby se sousedy ze Suchého Vrbného totálně zklamali. „Podali jsme bezkrevný výkon a po druhém gólu bylo rozhodnuto,“ nepoznával některé hráče šéf D. Vody Zdeněk Frolík.

V B třídě (sk. A) potrápila Olešnice v derby první T. Sviny, ale na body nedosáhla. Spartakovci vyhráli zápas bohatý na góly 4:3 a pořád mají stoprocentní bilanci. Po čtyřech porážkách za sebou konečně zabraly Ledenice. Mladé mužstvo Sokola K. Újezd znovu ukázalo svou sílu a podruhé v řadě zvládlo smazat dvougólové manko. Po Frymburku se mu to podařilo v Dřítni. Nová Ves vyrovnávala v Kaplici až závěru kapitánem Boháčem na 2:2 a výsledek přivítali především její konkurenti.

Devět gólů v Malšicích

Béčko Vacova táhl za vítězstvím Gustav Bujok, který nastřílel hattrick Sousedovicím. Westře se nedaří a spolu s „peckáři“ ze Lhenic stále nevyhráli. Čkyně stvrdila druhé místo výhrou ve Volyni. Sedmé vítězství po sobě si připsal vedoucí Sedlec ve Strunkovicích. Vyrovnal se s absencí čtyř hráčů základní jedenáctky a čtyřikrát udeřil ze vzduchu po standardních situacích. Třetí Lažiště nezaváhalo v derby s posledním Záblatím a je stále třetí.

Nováček Putim zřejmě neřekl poslední slovo v boji o špici tabulky skupiny C. Třemi zásahy Jiřího Bicana zdolal první Strakonice, které podruhé za sebou nezískaly ani bod. Toho využily druhé Mirovice u poslední Štěkně a přiblížily se Junioru na pouhé dva body. Šestou venkovní remízu uhrál Sepekov v Oseku, kde místní béčko nenavázalo na předchozí výhru na Křemelce a muselo na konci dotahovat.

Respekt budí výsledky Lomnice (sk. D). Zatímco na podzim se trápila a skončila třetí od konce, na jaře je jako vyměněná. Všechny zápasy vyhrála a neinkasovala ani jeden gól (17:0)! Naopak poprvé klopýtl Lišov, který propadl první půli v Malšicích a nepříznivé skóre 1:5 stačil jen kosmeticky upravit. U domácích se blýskl třemi brankami David Neužil. Do hry o udržení se vrátila na podzim odepisovaná Řepeč, která připravila tápající Ml. Vožici čtvrtou jarní porážku.

VÝSLEDKY 18. KOLA I. TŘÍD

I. A třída, skupina A

Šumavan Vimperk - FK Meteor Tábor 4:1 (2:1), 2. Šimandl, 20. Vondrášek, 63. Blahout, 88. Vachta - 30. Varačka.

FK Vodňany - Sokol Bernartice 1:1 (1:0), 24. Varyš - 77. Novák.

TJ Blatná - FK Tatran Prachatice 1:1 (1:1), 32. Motyka (pen.) - 11. Škopek.

Sokol Sezimovo Ústí  - FC Chýnov 2:0 (2:0), 36. Bartáček, 41. Vilímek.

FK Nová Ves-Brloh - TJ Dražice 0:5 (0:3), 8. Kromka, 21. Horka, 42. a 51. Bareš, 61. J. Štecher (pen.).

TJ Hradiště - SK Vacov  0:3 (0:1), 44. Mls, 55. Ketzer, 57. Valta.

FC ZVVZ Milevsko B - FK Olympie Týn n/Vlt. 4:0 (1:0), 4., 46. a 77. M. Málek, 47. Skalický.

I. A třída, skupina B

TJ Nová Včelnice - SK Nemanice 2:1 (0:1), 70. Bednář, 77. Pacholík - 20. Benkovský.

SK Planá - Lokomotiva Veselí n/Luž. 0:1 (0:0), 88. Frejlach. ČK: 1:0 (80. Beran).

FK J. Hradec 1910 B - SK Slavia Č. Budějovice 1:3 (0:2), 75. Králíček - 14. Mizera, 28. P. Kindermann, 54. Wejskrab.

SK Dobrá Voda - Lokomotiva Č. Budějovice 0:4 (0:1), 7. Kocar, 51. Ayeb, 86. a 88. Choutka.

FC Velešín - SK Čtyři Dvory 4:4 (3:2), 10. Zatloukal, 15. a 21. Grznárik, 83. Rozkošný - 18., 23., 55. a 86. Janeček.

SK Větřní - Jiskra Nová Bystřice 2:1 (2:0), 9. Gutheis, 11. Peťule - 76. Jaroš.

Slavoj Hrdějovice - Malše Roudné B 1:0 (0:0), 68. Kotlas (pen.).

I. B třída, skupina A

Sokol Chvalšiny - Slavoj Ledenice 1:2 (1:1), 27. Sluka (pen.) - 39. Fencl, 53. Lamáček.

Vltavan Loučovice - FC Mariner Bavorovice 1:4 (0:2), 88. Toman - 15. Koutský (vl.), 29. a 85. R. Hanousek, 59. J. Hanousek.

Spartak Trhové Sviny - Sokol Olešnice 4:3 (1:2), 49. a 82. Kurali, 8. Brůha, 77. Kolář - 20. Hanzal, 31. Horelica, 88. Bahenský.

FC Šumava Frymburk - Jiskra Chlum u Třeboně 4:1 (2:1),  27. a 50. Flöring, 31. a 78. Rillich - 44. Bednář.

TJ Dříteň - Sokol Kamenný Újezd 2:2 (2:0), 2. a 34. Klimeš - 72. Sivák, 74. Mráz.

FK Dynamo Vyšší Brod - Sokol Suchdol nad Luž. 0:2 (0:1), 3. Kubašta, 60. Bednář.

FK Spartak Kaplice - TJ Nová Ves 2:2 (1:1), 32. Janura, 65. Lesňák - 23. Češka, 83. Boháč.

I. B třída, skupina B

Sokol Stachy - FC Vlachovo Březí   0:0

SK Vacov B - FC Westra Sousedovice 4:2 (2:0), 14. Pšenička, 23., 54. a 78. (pen.) G. Bujok - 60. Glazunov, 89. Rom.

Blaník Strunkovice - SK Sedlec 0:4 (0:1), 5. Bláha, 48. Staněk, 62. a 67. Tůma.

SK Slavoj Volyně - SK Čkyně 0:2 (0:1), 6. Kuneš, 86. Toman.

FK Chelčice - SK Lhenice 1:0 (1:0), 9. Turek.

SK Zliv - 1.FC Netolice 0:4 (0:1), 68. a 89. Vlášek, 2. Urban, 86. Rokůsek.

FK Lažiště - Sokol Záblatí 5:1 (3:1), 4. a 14. Sedláček, 23. Holub, 53. Linhart, 71. Volmut - 40. Kolafa.

I. B třída, skupina C

Sokol Sedlice - Sokol Bělčice 0:0

AFK Smetanova Lhota - TJ Božetice 1:3 (0:3), 67. Procházka - 7. a 24. Maťha, 32. Januš.

FC Alko Semice - TJ ZD Kestřany 2:0 (2:0), 21. Nousek, 24. Sádlo.

Sokol Putim - FK Junior Strakonice 4:2 (3:2), 6., 25. a 56. Bican, 38. Souhrada - 20. Kratochvíl, 44. Maršala.

1.FC Boston Kluky - FC Chyšky 5:3 (2:1), 33. V. Košatka, 43. Štěpán, 72. Nedvěd Michal, 74. Fučík, 76. Štěpán Miroslav - 3. Janda, 80. Vačlena, 89. V. Kosík.

Otavan Štěkeň - SK Mirovice 0:4 (0:1), 43. Krušina, 51. Vodňanský, 59. Převrátil, 80. Jelínek.

TJ Osek B - Sokol Sepekov 2:2 (1:0), 39. K. Hoch, 81. Krejčí - 57. a 69. Tupý.

I. B třída, skupina D

FK Řepeč-Opařany - Sokol Mladá Vožice 4:0 (1:0), 40. P. Koktan, 51. J. Štecher, 53. M. Koktan, 60. Fencl.

TJ Malšice - SK Lišov 6:3 (5:1), 20., 37. a 70. (pen.) Neužil, 22. Krám, 27. Čech, 32. Starý - 44. Kándl, 64. Werner, 78. Shýbal.

SK Ratibořské Hory - TJ Dolní Bukovsko 3:5 (3:3), 21. Kutiš, 38. P. Mareš, 43. Prokeš (pen.) - 5. Vlach, 16. Klika, 24. Malecha, 68. Kokeš, 76. Matoušek.

Sokol Kardašova Řečice - 1.FC Jistebnice 3:2 (1:1), 25. a 78. Klokner, 89. Bílek - 38. T. Maňák, 17. Podzimek.

Tatran Lomnice n/Luž. - Jiskra Třeboň B 3:0 (1:0), 43. a 73. Zákostelecký, 80. Hrubý.

FK Sokol Třebětice - TJ Sokol Lom 1:2 (0:2), 90. Chvátal - 21. Trantýr, 41. Balogh.

TJ Březnice - Sokol Slavonice 3:1 (2:0), 7. a 87. Kubíček, 38. Kníže - 85. Bodlák.