Cehnice lhenické vítězné tažení nezastavily

úterý, 24. října 2017, 08:30

Lheničtí pokračovali v sérii zápasů, v nichž v pěti ze šesti brali všechny body při skóre 24:3 a vyhoupli se již na třetí příčku tabulky. Tentokrát porazili Cehnice 2:0.

Domácí sehráli s Cehnicemi vyrovnanou první půli. Jen obtížně se bez většího pohybu a nápaditosti prosazovali přes důslednou, dobře organizovanou cehnickou obranu s urostlými beky, což jim ubíralo klidu na kopačkách a v nakopávání míčů se přizpůsobovali soupeři. Ten za pozorné defenzivy sázel jen na občasné útočné výpady, které stačily domácí zachycovat, a tak při poločasové otáčce byl na ukazateli stav 0:0.

Domácí lhenický tým vstoupil do 2. poločasu s viditelným větším nasazením, důrazem v osobních soubojích, zpřesněním kombinace a využíváním křídelních prostorů. Získával herně navrch a zaslouženě šel do vedení 1:0, aby vbrzku z penalty navýšil stav na 2:0. Za dvougólového náskoku se již více soustředil na jeho taktické hájení a spoléhal více na kontry v přečíslení, neboť Cehničtí, ve snaze o zkorigování pro ně nepříznivého stavu, byli útočnější, jejich obrana byla otevřenější. Další gólové příležitosti již nebyly využity, a tak průběžný stav 2:0 zůstal i výsledkem konečným.

Podstatné momenty zápasu

20.´- domácí se konečně dočkali nebezpečné přímé střely na gólmana Nováka, z kopačky Maháka však skončila těsně nad břevnem

21.´- po lhenickém presinku získal balón Prenner, vyslal Pořádka, ten byl zastaven faulem a trestný kop v provedení Ilieva stačil Novák vytěsnit

42.´- lhenickou vydařenou akci zakončil hlavou před brankou Iliev nepřesně

46.´- míč vybojoval Pořádek, předložil jej Mahákovi, který v gólové pozici zasáhl balón nepřesně

52.´- z rozehraného trestňáku našel Iliev Maháka, který ale z otočky do „černého“ nezamířil

57.´- po Ilievově akci a jím předloženém míči zleva před Novákovu branku to byl Trojan, kdo ho uklidil zblízka do sítě a poslal Lhenické do vedení (1:0)

65.´- Prenner vybídl k průniku do šestnáctky Trojana, který po uvolnění zprava byl v trestném území sražen a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Iliev (2:0)

75.´- další pohlednou nebezpečnou akci domácích po ose Beran-Prenner-Iliev zakončoval poslední jmenovaný, jeho záměr však gólman vystihl

83.´- gólovou příležitost ke snížení dvougólového rozdílu měli v úniku Cehničtí, jejich střelecké zakončení lhenická obrana ale zmařila

Václav Mareš, trenér Lhenic: „Před zápasem jsme se museli obejít bez dvou hráčů základní sestavy Tůmy a Balicy, který si hodinu před zápasem přivodil zranění na ruce tak vážné, že musel na operaci. Co se týče zápasu, Cehnice přijely s velice defenzivní taktikou a musím říci, že celý první poločas hrály přesně to, co potřebovaly. My jsme hráli špatně.  Neměli jsme žádný pohyb, nebyli jsme agresivní a především jsme se naprosto přizpůsobili hře hostů, kteří to jenom nakopávali. Druhý poločas už jsme to byli my. Začali jsme bojovat, hrát po stranách a hosté s tím najednou měli problémy. První branku jsme vstřelili po akci Romana Ilieva, který utekl po levé straně a David Trojan do prázdné branky dal na 1:0. Druhou branku jsme přidali o deset minut později, kdy se po pravé straně uvolnil David Trojan, byl sražen v pokutovém území a Roman Iliev z penalty dal na 2:0. Do konce zápasu jsme si vytvořili ještě nějaké příležitosti, ale hostující brankař Jiří Novák svůj tým podržel. Výborné utkání odehrál Dominik Kiš a David Trojan.“

SK Lhenice A – Sokol Cehnice 2:0 (0:0)

Branky: 57. Trojan, 65. Iliev (z pen.). Rozhodčí: Novotný - Pravda, Zloch.

Lhenice: Dvořák - Trojan (87. Lukač), Kopf, David Kiš, Dominik Kiš - Kolář (33. Sura), Beran, Prenner, Mahák - Iliev (84. Starý), Pořádek. Trenér Václav Mareš.