I. třídy: Dobrá Voda vydřela první bod v desíti, tucet gólů ve Velešíně

neděle, 10. září 2017, 20:38

AKTUALIZOVÁNO - Vodňany a Strakonice poprvé okusily hořkost porážky. Blatná řádila ve Velešíně, kde vyhrála po hokejovém výsledku 8:4. Šumavské derby Vacova s Prachaticemi skončilo smírně. Bez bodového zisku zůstává v I. B třídě ještě pět mužstev – Kaplice, Olešnice, Hradiště, Řepeč a D. Bukovsko. K nejvyššímu vítězství dokráčely Netolice, které smetly nováčka Zdíkov 9:0!

Vodňany nezopakovaly výkon z předchozího utkání a u Malého jezu přišly o vedení ve skupině A I. A třídy, které naopak získala Slavia. Sešívaní rozhodli po hodině hry, kdy za třináct minut nastříleli tři góly. Sedlec se rychle oklepal z debaklu ve Vodňanech a doma zaslouženě porazil Planou. Strakonice neudržely v Týně vedení po gólu Zušťáka a na údery Olympie už neodpověděly. Prohrály smolným „vlastencem“  Gondeka, který hlavičkoval po centru za záda jinak vynikajícího brankáře Reisera.

Smůla se drží českobudějovické Lokomotivy. „Měli jsme několik šancí, ale vázne nám koncovka. Sami pak po hloupých chybách inkasujeme,“ shrnul porážku s Vimperkem trenér Pavel Hanel. Třetí prohru v řadě připravila Velešínu Blatná. Prohrávala už v první minutě, ale do přestávky zadělala na vysoké vítězství. „Stálé náš trápí změny v sestavách a tím pádem i nesehranost,“ posteskl si velešínský kouč Miroslav Lenčéš. Bavorovice budou na domácím hřišti jen těžko k poražení. Prokázaly to i s Větřním, dařilo se střelci Smékalovi a v 70. minutě byl stav 4:0 pro Mariner.

Bernartice poprvé na čele

Obsazení se měnilo i na čele skupiny B. Doposud vedoucí Hrdějovice nedokázaly ve více než 50minutové přesilovce přidat pojistku k hubenému náskoku a srdnatě bojující D. Voda vyrovnala Lašákem v 88. minutě. Odčinil tak neproměněnou penaltu z první půle, po níž hosté takřka z protiútoku skórovali. „Nastoupili jsme bez pěti hráčů a bez náhradníků, protože zároveň hrálo i naše béčko. Když musel pro zranění odstoupit Jirák, dohrávali jsme v oslabení. I tak jsme měli řadu šancí, ale využili jsme až tu poslední. Za předvedený výkon jsme si bod zasloužili a snad kluky nakopne,“ uvedl dobrovodský předseda Zdeněk Frolík.

První místo patří po dnešku Bernarticím. „Pro nás je to historická událost,“ prohlásil vedoucí bernartického mužstva po zasloužené výhře s exkrajskou Planou a posunu na špici soutěže. V předchozích sezonách měli bernartičtí hráči smůlu na těžkou konkurenci. Nejprve jim stál v cestě Protivín, po něm vloni další suverén Dražice a postup jim vyfoukl i druhý Sokol S. Ústí. Zálusk na první místo si dělali i v Lomu, ale v derby s dobře hrajícím Chýnovem se museli spokojit jen s bodem. Nemanice dokázaly v oslabení jít u městského rivala podruhé do vedení, ale Čtyřdvorští srovnali hned za dvě minuty na konečných 2:2. Veselí přetlačilo hradeckou rezervu třemi góly v závěrečných deseti minutách a odsoudilo ji k pádu na poslední místo.

Exligista Gruber táhl Boršov

Nová Ves potvrzuje, že bude v I. B třídě (sk. A) patřit mezi vážné kandidáty postupu. S Frymburkem to neměla jednoduché, proměněná penalta kapitána Boháče dodala Pekárkovým svěřencům klid. Klikov se vytáhl v „Kameňáku“, kde nastoupil i s trenérem Michalem Rezkem v sestavě a připravil domácím hořkou porážku. První výhru slavil zásluhou 38leté opory Jana Grubera (v 1. lize Dynamo ČB a Příbram) nováček Boršov, který zdolal poslední Olešnici a poprvé využil novice Jaroslava Havlíčka ze Ševětína.

Pořádný výprask utržil Zdíkov v Netolicích. Za půl hodiny prohrál 0:4 a další góly mu domácí nasypali po 60. minutě. Nejpilnější byl autor hattricku Pavel Fux. Na vítězné vlně se drží dvojice Sousedovice – Čkyně. Westra jasně přestřílela Strunkovice - skóre vytáhla až na 6:1, Čkyně měla hodně práce v derby s béčkem Vacova, které udolala po hlavičce Kuty. Lažiště se 50 minut trápily s Chelčicemi, ale pak rozjely brankostroj třemi góly Jana Linharta a exvodňanského Jaroslava Volmuta. Stachy dosáhly první výhry v Cehnicích, kde uhájily čisté konto.

Hradiště bez bodů

Stoprocentní bilancí se může pochlubit také Sedlice, lídr skupiny C. Brankář Milan Vančát, střelec dvou gólů (rozhovor čtěte zde), udržel třetí nulu, střelecky se chytil Lávička, k němuž se přidali zkušený Běloušek s Dumským. V závěsu za Sedlicí se stále drží Chyšky s Putimí. Mirovice ztratily v Klukách, které už potřebovaly uspět. Na opačném konci stále tápe bezbodové Hradiště, loňský účastník A třídy vyšel znovu naprázdno v Bělčicích.

Po neúspěšném jaru se nadmíru daří Mladé Vožici. Góly Tomáše Písaříka dokázala zabodovat v Ratibořských Horách a prodloužila si svůj pobyt na prvním místě skupiny D. Zklamáním je postavení D. Bukovska. Potřetí prohrálo o jediný gól ve Slavonicích a stále zůstává bez bodů. Stejně je na tom i poslední Řepeč, která se v minulém ročníku zachránila skvělým jarním tažením. Na podzim ale opět zaostává. V domácím derby s Jistebnicí před 150 diváky rozhodla proměněná penalta v 60. minutě z kopačky hostujícího Jana Muže.

Výsledky 4. kola I. tříd

I. A třída, skupina A

FC Mariner Bavorovice - SK Větřní 4:2 (2:0)
Góly: 16. a 41. Smékal, 59. Štěpánek, 70. Blažek - 73. Gutheis (pen.), 87. Weinhard.

SK Sedlec - SK Planá 3:1 (1:0)
Góly: 24. Bláha, 52. Ambrož, 65. T. Kučera - 78. Špírek.

Lokomotiva Č. Budějovice - Šumavan Vimperk 1:3 (1:2)
Góly: 22. Kocar - 33. a 77. Chvosta, 37. Pospíchal. ČK: 1:0 (55. Nechuta). Foto zde

FK Olympie Týn n/Vlt. - FK Junior Strakonice 2:1 (0:0)
Góly: 64. Vařil, 66. Gondek (vlastní) - 49. Zušťák. Diváků: 170. Foto zde

SK Slavia Č. Budějovice - FK Vodňany 4:2 (1:0)
Góly: 3. a 74. P. Kindermann, 64. Sedláček, 77. Boček - 55. Varyš (pen.), 89. Kunc (pen.)

FC Velešín - TJ Blatná 4:8 (2:5)
Góly: 1. Papoušek, 34. Semerád (pen.), 73. a 80. Šálek - 7. a 47. Čadek, 9. a 52. Křivanec, 19. Petrášek, 22. Prokopec (pen.), 37. Machovský, 58. Míka.

SK Vacov - FK Tatran Prachatice 2:2 (1:0)
Góly: 12. a 88. Zitta - 46. Šandera, 80. Fischer (pen.). Foto zde

I. A třída, skupina B

SK Čtyři Dvory - SK Nemanice 2:2 (0:1)
Góly: 56. Raab, 72. Maruška - 9. Záveský, 70. Bašta. ČK: 0:1 (56. Benkovský).

SK Ševětín - FC ZVVZ Milevsko B 1:1 (0:0)
Góly: 74. Hindy - 69. Csanda.

Lokomotiva Veselí n/Luž. - FK J. Hradec 1910 B 3:0 (0:0)
Góly: 79. Kolář, 86. Mikeska, 88. Hejl.

FK Meteor Tábor - Spartak Trhové Sviny 3:2 (2:2)
Góly: 3. Scheufler, 45. Ebenhöh (vlastní), 59. Lorenc - 17. Macák, 43. Ebenhöh.

SK Dobrá Voda - Slavoj Hrdějovice 1:1 (0:1)
Góly: 87. Lašák (a nedal penaltu) - 34. Studnička. Diváků: 150. Foto: zde

FC Chýnov - TJ Sokol Lom 1:1 (1:0)
Góly: 4. Prášek - 51. Balogh. Diváků: 160.

Sokol Bernartice - Sokol Planá nad Lužnicí 3:1 (2:0)
Góly: 9. Suchan, 26. Rakovan, 51. Ťupa - 60. Novák (vlastní).

I. B třída, skupina A

TJ Nová Ves - FC Šumava Frymburk 3:0 (1:0)
Góly: 26. a 80. Procházka, 76. Boháč (pen.).

SK Zlatá Koruna - Vltavan Loučovice 1:1 (0:1)
Góly: 64. Homer - 18. Toman.

FK Boršov n.Vltavou - Sokol Olešnice 3:1 (1:1)
Góly: 4. a 63. (pen.) Gruber, 48. Řežáb - 20. Hanzal.

FK Nová Ves-Brloh - FK Spartak Kaplice 3:0 (1:0)
Góly: 40. a 54. (pen.) Švarc, 59. Ševčík.

Sokol Suchdol nad Luž. - Malše Roudné B 2:1 (1:1)
Góly: 44. M. Rácik (pen.), 74. Kamiš - 36. Budín.

Slavoj Ledenice - Sokol Chvalšiny 0:1 (0:0)
Gól: 57. Fic.

Sokol Kamenný Újezd - Blesk Klikov 1:4 (0:0)
Góly: 67. Fišer (pen.) - 63. Šafránek, 76. Lochman, 76. Jiráček, 90. Samborský (vlastní).

I. B třída, skupina B

Sokol Cehnice - Sokol Stachy 0:1 (0:1)
Gól: 25. Pek.

1.FC Netolice - Sokol Zdíkov 9:0 (4:0)
Góly: 14., 30. a 60. Fux, 18. a 31. Vlášek, 46. Reindl, 62. Samohejl, 71. Meindl, 78. Skála.

SK Lhenice - TJ Dříteň 1:3 (0:2)
Góly: 73. Pořádek (pen.) - 16. Klimeš, 25. Moudrý, 46. T. Kovařík. ČK: 0:1 (67. Klimeš). Foto zde

FC Westra Sousedovice - Blaník Strunkovice 6:3 (2:1)
Góly: 62. a 65. T. Glazunov, 3. Hrach, 21. M. Glazunov, 50. Marcinko, 53. F. Duba - 37. Klein (pen.), 72. Hrach (vlastní), 82. Němeček.

FK Lažiště - FK Chelčice 5:1 (1:1)
Góly: 51., 59. a 80. Linhart, 33. a 77. Volmut - 2. Šácha.

FC Vlachovo Březí - SK Slavoj Volyně 0:1 (0:0)
Gól: 59. Balun.

SK Čkyně - SK Vacov B 1:0 (1:0)
Gól: 38. Kuta. Foto zde

I. B třída, skupina C

FC Alko Semice - TJ Osek B 3:1 (0:0)
Góly: 61. P. Keclík, 65. Zborník (pen.), 88. J. Keclík - 90. Lízal.

TJ Podolí II - TJ Božetice 2:2 (0:0)
Góly: 56. Havelka, 68. Mařík - 61. a 76. Zeman.

1.FC Boston Kluky - SK Mirovice 5:2 (4:1)
Góly: 4. a 22. Štěpán, 10. J. Košatka, 42. Nedvěd, 62. V. Košatka - 45. Převrátil, 53. Peterka.

Sokol Bělčice - TJ Hradiště 3:2 (2:1)
Góly: 20. Páca, 24. Hanzlík, 79. Cibulka - 8. Lukáš Krameš (vlastní), 54. Blažek.

Sokol Sepekov - Sokol Putim 0:3 (0:2)
Góly: 8. a 13. Bican, 55. Šteier. Diváků: 160.

FC Chyšky - TJ ZD Kovářov 3:1 (2:1)
Góly: 8. Prášek, 36. Kosík, 62. Lívanec - 17. Holub Luboš ml.

Sokol Sedlice - FK IPD service Kestřany 4:0 (1:0)
Góly: 34. a 47. Lávička, 54. Běloušek, 68. Dumský.