Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihočeský fotbal

Spíše počítáme ztráty, pronáší po zimě trenér Velešína Milan Frnka

středa, 8. března 2017, 13:35

FC Velešín sklidil za odehranou první polovinu I. A třídy (sk. A) uznání. Už druhou sezonu nezná strachování o záchranu a užívá si pobyt v nejvyšších patrech tabulky. Svěřenci trenéra Milana Frnky, který si sám zahrál v pěti zápasech, skončili jen o skóre třetí a na jaře by rádi umístění udrželi. Ztrátou je odchod dvou nejlepších klubových střelců a tím i poloviny podzimních gólů.

Jak ve Velešíně hodnotíte zimní přípravu? Nejprve jste kvůli marodce museli zrušit zápas se Soběslaví, pak přišla porážka od oslabené Třeboně. Už se tým dává dohromady?

Přípravu jsme začali v polovině ledna lehkým výběhem. Scházeli jsme se dvakrát týdně, trénovali jsme v hale, popřípadě odehráli domluvený zápas. Příliš spokojený zatím být nemůžu, účast na trénincích je slabá. Na hráče se ale zlobit nemůžu, práce a vzdělání má přednost. Navíc nás trápila onemocnění, kvůli kterému jsme nemohli odehrát duel se Soběslaví. Pak následovala porážka 7:1 od Prachatic a 2:1 od Třeboně. O víkendu nás čeká Olešník, následně Týn a generálka s Lažištěm.

Jaký cíl si pro jaro dáváte. Troufnete si na souboj s Novou Včelnicí, nebo se soustředíte na souboj o druhé místo?

Před sezónou jsme si stanovili skromnější cíl, a to být do pátého místa. To je myslím reálné. Na zápas s Včelnicí se určitě těšíme. Půjdeme zápas od zápasu a uvidíme.

Jak je to s případnými posilami pro jaro?

Spíše počítáme ztráty, do Rakouska odešel Petr a na Nový Zéland Rozkošný. Posílit by nás měl pouze Tomáš Pomije z Týna, který vypadá na trénincích velice dobře a rychle mezi nás zapadl.

Po postupu do I. A třídy druhý rok bojujete o špici soutěže. Je pro klub reálné, aby si v dohledné době zahrál krajský přebor?

Nechci, aby to vypadalo, že se o postup neporveme, ale momentálně není kádr připravený na to hrát přebor. Ale bylo by to samozřejmě krásné, to určitě.

Popište aktuální kádr Velešína. Kdo je v něm lídrem?

Vyloženého lídra nemáme, což je bohužel realita. Ale na druhou stranu je tu víc hráčů, kteří společně tým tmelí dohromady.

Je letos úroveň vaší skupiny A třídy vzhledem k sestupu Veselí z kraje a účasti ambiciózní Včelnice vyšší?

I. A třída určitě svou kvalitu má, je hodně vyrovnaná, kde každý může porazit každého. Jak Nová Včelnice, tak Veselí jsou hodně silná mužstva a po právu jsou tam, kde jsou.

Napsal(a) Martin Wipplinger | Foto Zdeněk Formánek

Kam dál?

Trenér Dynama Geisler: Je to poprvé, co s týmem poletíme do zahraničíTrenér Dynama Geisler: Je to poprvé, co s týmem poletíme do zahraničí

Trenér Dynama Geisler: Je to poprvé, co s týmem poletíme do zahraničí

středa, 8. března 2017, 11:16Devítiletí hráči SK Dynamo České Budějovice vyhráli druhý ročník turnaje v plážové kopané E.ON...

Fotbalisté z Nové Vsi se pustí do práce s mládeží. Zvou děti na hřiště a do svého oddíluFotbalisté z Nové Vsi se pustí do práce s mládeží. Zvou děti na hřiště a do svého oddílu

Fotbalisté z Nové Vsi se pustí do práce s mládeží. Zvou děti na hřiště a do svého oddílu

úterý, 7. března 2017, 19:55Jarní část mistrovské sezony týmu dospělých fotbalistů TJ Nová Ves je za dveřmi. A ti se na další...

Čkyně i přes náročné soustředění zvládla zápas ve StrakonicíchČkyně i přes náročné soustředění zvládla zápas ve Strakonicích

Čkyně i přes náročné soustředění zvládla zápas ve Strakonicích

úterý, 7. března 2017, 19:22Z tradičního soustředění si Čkyně v sobotu odskočila poměřit síly na umělku do Strakonic s místním...

© 2011 - 2017 TRIMA CB, s. r. o