I. třídy: První polovina dojela do cíle. Podzim skončí příští víkend

neděle, 5. listopadu 2017, 22:39

AKTUALIZOVÁNO - Třináct podzimních víkendů je za námi. Tečku se podzimem 2017 má udělat předehrávka 14. kola nadcházející víkend. Favorité I. A třídy nezaváhali, ale v některých případech museli vyvinout enormní úsilí, aby si připsali tři body. V přímém souboji o třetí místo porazily Čtyři Dvory Chýnov. Čtyřmi góly se zaskvěl sepekovský kapitán Martin Tupý v Kestřanech, v neděli se k němu přidal kamenoújezdský Petr Fišer. Do střelecké listiny se zapsal i moderátor ČT Vlastimil Vlášek v dresu Kluk.

Po dvou bodových ztrátách vyhrála ve Větřní budějovická Slavia. Tři body v boji o špic jí zařídil střídající Bravenec. Vedoucí Bavorovice i bez distancovaného kanonýra Smékala zvládly derby s Loko ČB a stále drží jednobodový odstup od sešívaných. Třetí Týn podle očekávání porazil poslední Velešín a zvítězil již popáté v řadě.

Legendární útočník Dynama Ladislav Fujdiar dává góly i v padesáti. Ve Vacově odehrál první půli a krátce před koncem prvního dějství poslal Planou do vedení. Hosté si nakonec odvezli bod po remíze 2:2. Na obdobné skóre došlo i v dalších duelech. Mezi Blatnou s Vimperkem padly tři góly v rozmezí tří minut! Domácí dali oba v přesilovce. Sedlec po čtyřzápasovém bodovém půstu plichtil ve Strakonicích, Vodňany dokonale zvrátily utkání v Prachaticích, jimž nepomohly ani dvě Fischerovy branky.

Ve skupině B ztratily Nemanice domácí neporazitelnost. V předchozích pěti střetnutích inkasovaly pouhé tři góly, teď ale neuhlídaly ofenzivu Veselí. Lokomotiva tu umí, body si odsud odvezla i vloni. Bernartice vydřely na vítězství v Hrdějovicích, o němž rozhodl dorážkou Trantina. 42letý Petr Kolací byl žolíkem Lomu v T. Svinech. Naskočil do druhé půle a dvěma góly zpečetil bodový import.

Na dostřel postupové příčky se drží Čtyři Dvory. Pod trenérem Wohlgemuthem výrazně ožily. O třetí místo si to rozdaly s Chýnovem a vedení strhly na svou stranu proměněnou Janečkovou penaltou. Dělbou bodů skončil střet dvou loňských účastníků krajského přeboru. Planá uhrála v Ševětíně remízu. V záchranářské bitvě si polepšila D. Voda, vítězstvím nad Meteorem opustila předposlední místo. Na nečekaný výsledek došlo mezi rezervami Milevska a posledního Hradce.

Nová Ves ztratila u Malše

V A skupině B třídy klopýtli oba aspiranti postupu. Klikov zachraňoval Maxou bod s nebezpečným Frymburkem, toho mohla využít první Nová Ves v Roudném a odpoutat se od svých pronásledovatelů. Výborný zápas s příchutí derby, neboť za hosty hraje řada hráčů, kteří ať v mužích nebo mládeži nosili domácí dres. Šance byly na obou stranách, rozhodla zkušenost. Minutu před první brankou Malše trefil hostující Janeček břevno výborně chytajícího Konečného. Poslední místo opustila Olešnice po derby s Ledenicemi, na chvost se po debaklu v K. Újezdě propadly Chvalšiny. Čtyřikrát pokořil jejich obranu Petr Fišer.

Ve skupině B nepoznaly na domácím trávníku hořkost porážky pouze Netolice. Cehnického nováčka smázly zásluhou hattricku Václava Vláška. Poslední Zdíkov marně vzdoroval druhým Sousedovicím, první Lažiště si po čtvrt hodině zdělalo na dvoubrankový náskok s předposledním Vl. Březím. V Dřítni loupily Strunkovice, domácí stačili jen korigovat. Čkyně zásluhou dvou zásahů stopera a kapitána Václava Turka zabodovala v Chelčicích.

Lišov jde do trháku

Čtyři výhry po sobě katapultovaly nedávno poslední Hradiště na páté místo skupiny C, kterou zaslouženě vedou Semice. S Božeticemi vedly již po devíti minutách 2:0, hosté dvakrát snížili na minimální rozdíl, ale poslední slovo měl expísecký Zborník. Sedlice zásluhou hattricku Vladimíra Klímy skolila v derby Bělčice. Třemi góly se blýskl také osecký Josef Diviš, když proměnil dvě penalty proti Putimi. Po šesti vydařených kolech ztratily Chyšky v Klukách. One man show předvedl Martin Tupý, kapitán Sepekova. V Kestřanech nejprve gólem do šatny srovnal, aby pak během čtvrt hodiny přidal další tři!

Ve skupině D se hrálo o černého Petra v Malšicích. Jistebnice tu dokázala otočit skóre a přenechat poslední flek domácím. Náročný víkend absolvovaly druhé Třebětice. V sobotu musely stále dotahovat náskok K. Řečice, v nedělní dohrávce se projevila únava v bezgólové domácí remíze s D. Bukovskem. Slavonice si vylepšily mínusové skóre s Řepčí, brankáře Sarvadiho překonal třikrát David Bártů. Zdařilý finiš dotáhla k obratu Ml. Vožice. Na prvním místě přezimuje Lišov. V Chotovinách narazil na jednoho z nejtěžších soupeřů a proti Šimákovi a spol. přečkal bez újmy 25minutové oslabení.

VÝSLEDKY 13. KOLA I. TŘÍD

I. A třída, skupina A

FC Mariner Bavorovice - Lokomotiva Č. Budějovice 2:0 (1:0)
Góly: 13. Štěpánek, 72. Babka.

SK Vacov - SK Planá 2:2 (0:1)
Góly: 54. Zitta, 57. A. Mach - 40. Fujdiar, 72. Carda.

FK Olympie Týn n/Vlt. - FC Velešín 4:2 (1:1)
Góly: 9. a 73. Tupý, 54. Vařil, 63. Dvořák - 30. Šálek, 80. Semerád. Diváků: 180.

TJ Blatná - Šumavan Vimperk 2:2 (0:1)
Góly: 64. Křivanec, 66. Motyka - 2. a 65. Chvosta. ČK: 0:1 (59. Tischler). Diváků: 150.

SK Větřní - SK Slavia Č. Budějovice 2:3 (1:2)
Góly: 3. Weinhard (pen.), 55. Pliška - 11. Bohůnek, 30. Nevosad, 84. Bravenec.

FK Tatran Prachatice - FK Vodňany 2:3 (1:1)
Góly: 10. a 52. Fischer - 22. Kunc, 72. a 77. Krejčí.

FK Junior Strakonice - SK Sedlec 2:2 (1:1)
Góly: 40. Špán (vlastní), 81. Cibulka - 38. T. Kučera, 61. Ambrož. Diváků: 150.

I. A třída, skupina B

Spartak Trhové Sviny - TJ Sokol Lom 1:4 (1:2)
Góly: 13. Chromčák (pen.) - 19. a 23. Neužil, 67. a 75. Kolací.

Slavoj Hrdějovice - Sokol Bernartice 0:1 (0:0)
Gól: 57. Trantina.

SK Čtyři Dvory - FC Chýnov 2:1 (1:1)
Góly: 33. Maruška, 74. Janeček (pen.) - 14. Prášek.

SK Ševětín - Sokol Planá nad Lužnicí 1:1 (0:1)
Góly: 62. Hindy - 32. Široký.

SK Dobrá Voda - FK Meteor Tábor 1:0 (0:0)
Gól: 48. Šteyer.

SK Nemanice - Lokomotiva Veselí n/Luž. 2:4 (1:3)
Góly: 29. Záveský, 76. Motl - 23. a 34. Ježek, 38. Čížek, 81. Hájek.

FC ZVVZ Milevsko B - FK J. Hradec 1910 B 1:4 (1:3)
Góly: 33. Masopust - 13. a 72. Horák, 25. Princ, 28. Beneš.

I. B třída, skupina A

Blesk Klikov - FC Šumava Frymburk 1:1 (0:0)
Góly: 80. Maxa - 68. Flöring.

FK Boršov n.Vltavou - FK Nová Ves-Brloh 3:0 (0:0)
Góly: 63. Gruber, 82. Čuřík, 90. Řežáb.

Sokol Suchdol nad Luž. - SK Zlatá Koruna 3:2 (3:1)
Góly: 10. Míka, 20. Kamiš, 24. R. Arenberger - 13. Fuciman, 76. Rychtář. Diváků: 110.

FK Spartak Kaplice - Vltavan Loučovice 2:0 (1:0)
Góly: 10. Pál, 79. Daniel.

Sokol Olešnice - Slavoj Ledenice 3:1 (1:0)
Góly: 14. Koktavý, 51. Horelica, 83. Chovanec - 81. Kožant.

Malše Roudné B - TJ Nová Ves 2:0 (0:0)
Góly: 78. Zíka, 82. Samek. Diváků: 200.

Sokol Kamenný Újezd - Sokol Chvalšiny 7:1 (2:0)
Góly: 5., 62., 79. a 80. Fišer, 31. a 88. Mráz, 75. Černý - 52. Cába.

I. B třída, skupina B

Sokol Zdíkov - FC Westra Sousedovice 1:5 (0:2)
Góly: 81. Schwarz - 27. a 77. M. Glazunov, 33. F. Duba (pen.), 51. Marcinko, 61. Kacetl.

1.FC Netolice - Sokol Cehnice 5:1 (1:0)
Góly: 15., 71. a 81. Vlášek, 50. Baloušek (pen.), 89. Jirkovský - 69. Krejsa.

TJ Dříteň - Blaník Strunkovice 1:3 (0:1)
Góly: 70. Klimeš - 1. a 56. Žurek, 65. Němeček (pen.).

SK Lhenice - SK Vacov B 5:1 (2:1)
Góly: 10. Tůma (pen.), 23. Prenner, 46. a 49. Balica, 76. Pořádek (pen.) - 31. Vítovec.

FK Chelčice - SK Čkyně 1:2 (0:1)
Góly: 55. Šácha - 45. (pen.) a 90. V. Turek.

SK Slavoj Volyně - Sokol Stachy 4:0 (1:0)
Góly: 12. a 87. Mack, 55. Prihara, 82. F. Gašpar.

FK Lažiště - FC Vlachovo Březí 3:0 (2:0)
Góly: 10. Sedláček, 15. Pěsta, 85. Stupár (pen.).

I. B třída, skupina C

FC Alko Semice - TJ Božetice 5:3 (3:2)
Góly: 5. Veleman, 9. Škulina, 22. J. Keclík, 72. P. Keclík, 81. Zborník - 39. Stejskal, 44. Pinc, 75. Kysela (vlastní).

TJ ZD Kovářov - TJ Hradiště 0:3 (0:1)
Góly: 20. Blažek, 62. Matějka, 73. Rybár.

Sokol Sedlice - Sokol Bělčice 4:1 (0:1)
Góly: 50., 62. a 70. Klíma, 57. Mikeš - 30. Průcha.

FK IPD service Kestřany - Sokol Sepekov 1:4 (1:1)
Góly: 29. Straka - 40., 52., 55. a 67. Tupý.

SK Mirovice - TJ Podolí II 4:2 (3:1)
Góly: 27. a 30. Převrátil, 33. a 54. Jelínek - 8. Blanchard, 82. Mařík.

1.FC Boston Kluky - FC Chyšky 3:1 (2:0)
Góly: 33. Nedvěd, 40. Mareš, 51. Vlášek (pen.) - 87. Málek.

TJ Osek B - Sokol Putim 5:2 (2:1)
Góly: 35., 54. (pen.) a 70. (pen.) Diviš, 11. Drůba, 47. Carda - 17. a 60. Šitner.