Porovnání sil nováčků se Sedlcem ovládly domácí Bavorovice

středa, 25. října 2017, 09:35

V souboji dvou nováčků přinesla první čtvrthodinka vzájemné oťukávání a celkem vyrovnanou hru. Na jejím konci hlavičkoval přesně Smékal a otěže dění na hřišti převzali definitivně domácí. Hosté stále častěji nestíhali dobrou kombinační hru Bavorovice a za celý zápas nevyslali na Sýkoru jedinou přímou střelu. Do půle domácí náskok navýšili na tři branky a ve druhé části již na hřišti kralovali. Přestože prostřídali celou lavičku, konečný účet zdvojnásobili.

V desáté minutě Blažkův roh zakončoval v tísni Rottenborn těsně vedle. První čtvrthodinu zakončil nadýchaný Blažkův centr a přesná hlavičkaTomáše Smékala – 1:0. Domácí dále ostřelovali sedleckou klec, až ve 28. min. zkusil hostující Kučera přehodit z dálky netakticky stojícího Sýkru a balonu k zásahu do černého moc nechybělo.

Další čtvrthodinu zakončil Marian Hurný z ostrého úhlu druhým zásekem – 2:0. Čtyři minuty před přestávkou centroval do ohně pronikající Hurný a zasáhl ruku hostujícího hráče. Přestože si brankář Hanzal na míč sáhl, Filip Šafránek penaltovou šanci nepromarnil – 3:0.

Ve druhé polovině mače se převaha favorita stupňovala, zvláště když hostující trenér měl na střídání minimum borců. Další brankostroj rozjel všudybyl Blažek, jenž po svém typickém průniku přistrčil před šestnáctkou Tomáši Smékalovi, a ten trefil přesně k boční konstrukci – 4:0.

V 62. min. se stačil těsně po střídání přesunout do obranné zóny hostů Tomáš Kučera a poslal merunu po Blažkově nahrávce do sítě popáté – 5:0. Čtvrt hodiny před koncem bavorovická vozba čtyř hráčů rozebrala sedlecké zázemí, avšak Kučerovu umístěnou petelici Hanzal robinzonádou zlikvidoval. Pět minut před koncem se prodral do pokutového území Smékal a mičudu předložil dobíhajícímu Denisi Klímovi k šesté trefě – 6:0.

Domácí zahráli výtečně jako celek, přesto lze vyzdvihnout Jakeše, Blažka, Hurného a Smékala. U hostů kromě lapáka Hanzala žádný hráč k vyniknutí příležitost nedostal.

FC Mariner Bavorovice – SK Sedlec 6:0 (3:0)

Branky: 15. a 56. Smékal, 30. Hurný, 41. Šafránek (PK), 62. Kučera, 85. Klíma. Rozhodčí: Vítek - Ševčák, Landík. Delegát svazu: Szücs. ŽK: 0:2 (39. Koch, 50. Chromý). Střely na branku 9:0, mimo 6:3, rohové kopy 3:3, ofsajdy 2:5, fauly 10:9. Diváků: 50.

Bavorovice: Sýkora (76. Nováček) – Jakeš, Hanousek, Rottenborn, Koranda – Štěpánek (60. Kučera), Šafránek (67. Klíma), Blažek, Hurný – Smékal, Babka (75. Vacek).

Sedlec: Hanzal – M. Kučera, Koch, Martin Pešek, Špán – Staněk, Zíka, Ambrož, Milan Pešek (64. Holba) – T. Kučera, Chromý.