I. třídy: Derby pro Slavii. Vodňany přejely Vacov

neděle, 1. října 2017, 18:51

AKTUALIZOVÁNO - Obrana posledního Velešína připomíná cedník. Po deseti gólech od Bavorovic jim dal Sedlec (oba nováčci) ještě o jeden navíc. V městském derby u Malého jezu vyhráli slávisté nad Lokomotivou obratem během jedné minuty a vrátili se na první příčku A třídy, skupiny A. Chýnov si špatně zvyká na pozici lídra, ve Veselí ztratil dva body v nastavení. Poslední Hradec překvapil výhrou proti Ševětínu. Nová Ves se usadila na špici I. B třídy (sk. A), první Putim poprvé prohrála v derby se Semicemi, které se jí přiblížily na jediný bod. Premiérový gól dal za Chotoviny Jan Šimák.

Velešín jel na Sedlec v poslepované sestavě, zaskakovali hráči z béčka a dorostu, oprášit brankářské rukavice musel trenér Miroslav Lenčéš (54 let). Domácí oslabené hosty nešetřili, tři góly dal Pešek, dva exjankovský nestor Holba a Chromý. Z penalty skóroval i brankář Hanzal. Vimperk po zodpovědném výkonu zaslouženě vyhrál nad Týnem. Vodňany po přestávce předvedly exhibici s Vacovem, Prachatice už v první půli nad Větřním. Strakonice doma podlehly Plané a na první místo ztrácejí už pět bodů. Slavia hrála potřetí za sebou doma a o vítězství s Lokomotivou se musela ve druhé půli strachovat. Vysvobodil ji až gól Vranovského v 86. minutě. Červenobílí se vrátili na vedoucí příčku, Bavorovice hrály v Blatné jen bez gólů.

Jen dva dny se držel na špici B skupiny A třídy Chýnov. Ztratil remízou ve Veselí, čehož využily Bernartice a znovu usedly na první místo. Čtyři Dvory poprvé ztratily venku, v T. Svinech rozhodly dvě trefy domácího Spartaku během dvou minut. Dobrá Voda musela odehrát celý zápas v Lomu jen o desíti hráčích, zároveň jí hrálo i béčko a to se při úzkém kádru dává těžko dohromady. Se silami vydržela 50 minut, pak byl k neudržení Jiří Turek, autor čtyř lomských branek. Nemanice se po dvou venkovních porážkách propadly z prvního až na páté místo. V Milevsku vymazalo třígólovou ztrátu, ale čtvrtá branka vzduchotechniků se ukázala jako rozhodující.

Drtivé venkovní výhry Lažiště a Lhenic

Olešnice se pod taktovkou trenéra Martina Havla (syn Lukáš válí v Dynamu) ne a ne odpoutat z chvostu tabulky skupiny A. Ideální příležitost k tomu měla na půdě čtyřbodových Chvalšin, ale když už vyrovnala střídajícím Fialou v 76. minutě na 2:2, obdržela o pár minut později od kapitána Motze (44) třetí branku. To v Kaplici na chvilku zavládla radost po výhře se Suchdolem. Klub s divizní minulostí slavil druhé vítězství, ale obavy nad možným pádem do okresu zůstávají. Čtyři výhry po sobě vyšvihly Frymburk za vedoucí tandem N. Ves – Klikov.

Ve skupině B pokračují dostihy vedoucího 21bodového trojlístku. Lažiště předvedlo kanonádu ve Stachách, kde příděl 0:7 dlouho nepamatují. Sousedovice se trápily v derby s Cehnicemi. Čekání na gól ukončil až Milan Glazunov v 76. minutě. Čkyně doma nerozdává a výhra nad předposledním Vl. Březím byla povinností, o níž se nejvíce přičinil hattrickem Josef Fiedler.  Překvapila vysoké domácí porážka Strunkovic se Lhenicemi. „Peckáři“ zvítězili 8:0, pět branek dali po hodině hry. Tříbodový zisk s Kestřany zajistil osecké rezervě střídající pendl Jan Hoch, který naskočil do zápasu v 76. minutě.

Došlo i na Putim s Třeběticemi

Dvě porážky na hřištích soupeřů sesadily Sedlici z pozice lídra na čtvrtou příčku. Body nechala i u nováčka v Kovářově, kde se střelecky neprosadila. Chyšky stále drží kontakt se špicí tabulky, neboť dokáží bodovat i venku. Mirovice absolvovaly všechny zápasy „anglického týdne“ venku a nevytěžily z nich ani bod. První Putim prohrála derby se Semicemi, v němž sehrál hlavní roli střelec dvou gólů Martin Škulina.

Šlágrem skupiny D byl nedělní střet dvou vedoucích celků. Třebětice, poslední neporažený celek krajských soutěží, hostily Lišov a 150 přítomných diváků nepotěšily. Sokolové přišli po první prohře o první místo a do dvoubodového trháku jde zase Lišov. Nováček Chotoviny udržel Jistebnici na chvostu po výhře 4:0, poprvé se trefila posila Jan Šimák, premiérový gól v A-týmu dal mladíček Ondřej Čech. Poslední šampion táborského okresu se drží v závěsu za hlavními kandidáty postupu a s bývalým reprezentantem bude pro každého soupeře těžkým oříškem.

Výsledky 8. kola I. tříd

I. A třída, skupina A

SK Sedlec - FC Velešín 11:1 (4:0)
Góly: 36., 79. a 88. Pešek, 18. a 42. Holba, 39. a 63. Chromý, 52. M. Kučera, 67. Hanzal (pen.), 77. T. Kučera, 87. Staněk - 57. Šálek.

Šumavan Vimperk - FK Olympie Týn n/Vlt. 3:0 (1:0)
Góly: 35. Pankratz, 72. Vondrášek, 83. Chvosta.

FK Vodňany - SK Vacov 7:0 (2:0)
Góly: 3., 66. a 85. Varyš, 28. Bače, 47. Bečvář, 49. Polanský, 63. Hudák. Diváků: 200.

SK Slavia Č. Budějovice - Lokomotiva Č. Budějovice 3:1 (2:1)
Góly: 30. Nevosad, 31. Slípka, 86. Vranovský - 2. Nechuta. Diváků: 120.

TJ Blatná - FC Mariner Bavorovice 0:0

FK Tatran Prachatice - SK Větřní 7:0 (6:0)
Góly: 1. a 33. Tesař, 10. a 26. Fischer, 15. Šandera, 28. Málek, 90. Škopek.

FK Junior Strakonice - SK Planá 1:3 (0:0)
Góly: 70. T. Kostka (pen.) - 62. a 75. Balogh, 72. Plojhar. Diváků: 154.

I. A třída, skupina B

Sokol Planá nad Lužnicí - Slavoj Hrdějovice 4:1 (1:0)
Góly: 31. Švec, 73. Janovský, 76. Hofbauer, 85. Pospíchal - 54. Novotný.

Lokomotiva Veselí n/Luž. - FC Chýnov 1:1 (0:0)
Góly: 91. Koktavý - 80. Král.

Spartak Trhové Sviny - SK Čtyři Dvory 5:2 (2:1)
Góly: 9. Chromčák, 23. Šemro, 71. Valut, 73. L. Gažák, 89. Kodras - 6. Janeček, 65. Raab.

FK J. Hradec 1910 B - SK Ševětín 4:2 (2:1)
Góly: 2. Sváta (vlastní), 28. Rakušan, 72. M. Votava, 85. Horák - 18. Hindy, 83. Kupec (pen.).

FC ZVVZ Milevsko B - SK Nemanice 4:3 (3:1)
Góly: 3. a 74. Sedlák, 17. Masopust, 29. Csanda - 45. Sulek (pen.), 53. a 56. Lukáš. Diváků: 100.

Sokol Bernartice - FK Meteor Tábor 3:0 (1:0)
Góly: 39. Rakovan, 55. Novák, 87. Kloboučník. Diváků: 100.

TJ Sokol Lom - SK Dobrá Voda 7:2 (1:0)
Góly: 56., 70. , 74. a 81. Turek, 16. Neužil, 52. Trantýr, 83. Kolací - 61. Lašák, 80. Hájek.

I. B třída, skupina A

Slavoj Ledenice - FK Nová Ves-Brloh 0:0

TJ Nová Ves - SK Zlatá Koruna 5:0 (1:0)
Góly: 28. Vávra, 67. Boháč, 70. Srbený, 72. Procházka, 81. Neumann.

Blesk Klikov - Malše Roudné B 2:0 (0:0)
Góly: 64. Zegermacher, 72. Benhák.

Vltavan Loučovice - FK Boršov n.Vltavou 1:1 (1:0)
Góly: 34. Zbořil - 52. Matoušek.

Sokol Chvalšiny - Sokol Olešnice 3:2 (0:1)
Góly: 48. Fučík, 58. Hynšt, 80. Motz - 43. Brousek, 76. Fiala. Diváků: 100.

FC Šumava Frymburk - Sokol Kamenný Újezd 5:0 (3:0)
Góly: 13. Flöring, 26. Soukup (vlastní), 37. a 51. Budík, 86. Rillich. Diváků: 100.

FK Spartak Kaplice - Sokol Suchdol nad Luž. 5:2 (4:0)
Góly: 3. a 14. Urazil, 24. Janura, 35. Micák, 90. Řepa - 62. a 70. Míka. Diváků: 110.

I. B třída, skupina B

Sokol Stachy - FK Lažiště 0:7 (0:3)
Góly: 4. a 76. Vokatý, 18. Sedláček, 24. Pěsta, 65. Hrbek, 87. Stupár, 90. Makoš.

SK Čkyně - FC Vlachovo Březí 4:0 (2:0)
Góly: 25., 43. a 72. Fiedler, 61. Gerold.

TJ Dříteň - Sokol Zdíkov 4:1 (2:0)
Góly: 22. a 48. Klimeš, 27. (pen.) a 47. T. Kovařík - 64. Kluibr.

FC Westra Sousedovice - Sokol Cehnice 2:0 (0:0)
Góly: 76. M. Glazunov, 83. Kacetl.

SK Slavoj Volyně - 1.FC Netolice 2:0 (0:0)
Góly: 49. Malina, 88. P. Gašpar. Diváků: 100.

Blaník Strunkovice - SK Lhenice 0:8 (0:3)
Góly: 13. a 87. Iliev, 61. a 65. Balica Tomáš, 79. a 85. Beran, 5. Prenner, 42. Kiš.

SK Vacov B - FK Chelčice 0:2 (0:2)
Góly: 25. a 38. Šácha. Diváků: 100.