I. třídy: Bavorovice se prostřílely do čela. Novým lídrem je Chýnov

čtvrtek, 28. září 2017, 22:44

Podzimní část krajských tříd završila první půlku. V A třídě deklasovaly Bavorovice deseti góly poslední Velešín, a protože Slavia ČB prohrála u Malého jezu se Strakonicemi, vrátily se na první příčku. Skupinu B nově vede rozjetý Chýnov. Po Bernarticích sesadil z čela další tým, tentokrát porazil Nemanice. V B třídě okusili první hořkost porážky lídři Klikov a Sedlice, bez porážky zůstávají už jen vedoucí celky Putimi a Třebětic.

Bernartice si bez větších potíží poradily s béčkem Milevska. Hattrick zaznamenal Karel Trantina a všechny své góly vsítil hlavou. Bavorovice nedaly šanci domácímu Velešínu a uštědřily mu dvouciferný debakl. Po třech brankách dali Michal Blažek a Filip Šafránek. Třetí vítězství za sebou brala budějovická Lokomotiva. Dvěma góly z první půle zdolala Větřní. Oslabený Sedlec se znovu nevyvaroval chyb v obraně a toho využily Prachatice, které vedení pečetily z brejků. Vacov opět využil výhody domácího trávníku, po Vimperku zdolal i Týn.

Exkrajský Ševětín zadělal už do přestávky na jasnou výhru s D. Vodou. Hattrick si připsal Patrik Mohamed, skórovali i stálice ševětínské sestavy, bratři Novotní a Kupec. Zabodoval i druhý loňský účastník nejvyšší soutěže v kraji. Planá nad Lužnicí překvapila v derby s Lomem, favorizovaný domácí celek zaskočila Pospíchalovými góly. Stoprocentní bilanci udržely venku Čtyři Dvory. V Čekanicích s Meteorem si za pět minut hry vytvořily rozhodující náskok. Nemanice dorazily do Chýnova v pozici prvního týmu, poprvé ve své historii, ale dlouho se na čele neohřály. Zřejmě za to mohla neproměněná penalta Záveského, kterou brankář Průša za stavu 0:0 vyrazil. Než se šlo do kabin, domácí sehráli povedený závěr korunovaný dvěma góly, po němž se hosté už nevzpamatovali.

Byl to spíš remízový zápas, říká k mači u Maláku sudí Vítek

Slavia ČB prohrála se Strakonicemi. Z obou týmů bylo cítit odhodlání a opatrnost neinkasovat. Junior udržel ve vypjatém závěru nejtěsnější vedení. Na konci takticky zdržoval, slávisty k ničemu nepustil. Směrem dopředu byli bezzubí, žádnou šanci si nevypracovali.  Spolehlivě si vedl rozhodčí Miroslav Vítek (na snímku), jehož jsme se zeptali, jak viděl zápas svýma očima. „Bylo to spíše remízové utkání. Rozhodlo zaváhání domácího brankáře, který pozdním vyběhnutím daroval hostům rohový kop, ze kterého vsítili vítězný gól. Zušťák měl jen jednu pološancí, spíše byl neviditelný. Nastavoval jsem devět minut,“ shrnul muž v černém, který musel řešit i dva nelehké momenty. Zákrok obránce červenobílých, kdy rukou zachytil unikajícího protihráče a následovala žlutá karta. Na druhé straně se domácí dožadovali penalty. „Na červenou kartu pro domácího hráče to nebylo, protože se nejednalo o vyloženou šanci. Penalta v žádném případě nebyla, spíše se jednalo o nafilmovaný pád domácího hráče,“ vysvětlil Vítek.

Ledenice překvapily s Klikovem

Frymburk v derby u Lipna zatroubil k otočení skóre s Kaplicí po přestávce. Hlavní roli sehrál Milan Račák, který stihl čistý hattrick za čtvrt hodiny! Ledenice se po sérii porážek vytáhly na první Klikov a připravily mu první porážku. Góly extřeboňského Maxy přišly vniveč. Nová Ves se bodově dotáhla na Klikov, s poslední Olešnicí si za půl hodiny vystřílela třígólový náskok, který stačil soupeř jen korigovat. Sousedské derby K. Újezda s Boršovem patřilo nováčkovi, který otočil výsledek z 2:1 na 2:3. Suchdol nad Lužnicí po dvou porážkách znovu zabral za tři body. V Nové Vsi - Brlohu šlo mužstvo trenéra Maxy rychle do vedení po brankách Pavla Špaleho (5.) a Radka Arenbergera (7.), domácí sice snížili na začátku druhé půle, ale proměněný pokutový kop znamenal výhru 1:3 pro hosty.

Skupina B byla na státní svátek nejchudší na góly. V sedmi zápasech jich padlo jen 13. Z toho téměř půlku daly Stachy v čele s Martinem Šípem. Slibně rozehranou partii měl poslední Zdíkov v Cehnicích, vedl už o dva góly, ale souboj okresních šampionů vyhrály Cehnice. Bez gólů se obešla utkání Vl. Březí s Netolicemi a Strunkovic s Volyní, které se těšilo slušné návštěvě.  Kapitán Sousedovic Jan Hrach nasměroval lídra za povinnými body s Chelčicemi. Lažiště vyhrálo ve Lhenicích proměněnou penaltou Sedláčka, Čkyně spálila s Dřítní velké množství šancí, zahodila i penaltu, a přestože se hrálo téměř na jednu branku, pojistku nepřidala.

Putim si zvyká na první místo

Sedlice přišla o neporazitelnost v Chyškách. Kapitán Zdeněk Mikeš sice vyrovnal, ale v 87. minutě vrátil domácím vedení Tadeáš Vaverka. Na první příčku se vyšvihla neporažená Putim. Kovářovu nadělila půltucet. Bělčice dotáhly dvougólové manko s Kestřany. Hradiště v duelu dvou mužstev z chvostu slavily s Božeticemi první vítězství od sestupu z A třídy. Podruhé v řadě venku neuspěly Mirovice, Sepekov úřadoval po přestávce.

Vedoucí tandem Třebětice a Lišov doma naděloval. Řepeč opustila chvost skupiny D, když porazila D. Bukovsko. Na poslední flek se propadla Jistebnice. S Lomnicí si nepohlídala závěr a rybník jí vypálil střídající Dlouhý. Po minutovém pobytu na hřišti vsítil vítězný gól Tatranu. Béčko Třeboně zachraňovalo body s Malšicemi až v závěrečných pěti minutách. Bezgólové derby blízkých rivalů se hrálo v Ratibořských Horách. Chotoviny vyrukovaly do boje s Janem Šimákem, bývalým reprezentantem, jehož příchod z Horního Jiřetína se upekl v minulém týdnu.

Výsledky 1. kola I. tříd

I. A třída, skupina A

Šumavan Vimperk - SK Planá 1:1 (0:1)
Góly: 82. Pospíchal - 43. Carda.

SK Sedlec - FK Tatran Prachatice 1:4 (1:2)
Góly: 20. Pešek - 14. Tesař, 43. Fürbach, 78. Fischer, 81. Málek. Diváků: 120.

FK Vodňany - TJ Blatná 2:2 (2:2)
Góly: 17. a 41. Varyš - 25. a 43. Motyka.

SK Slavia Č. Budějovice - FK Junior Strakonice 0:1 (0:0)
Gól: 69. Kratochvíl. Diváků: 100.

Lokomotiva Č. Budějovice - SK Větřní 2:0 (2:0)
Góly: 18. Sudek, 45. Choutka.

FC Velešín - FC Mariner Bavorovice 2:10 (1:5)
Góly: 33. a 73. Semerád - 12., 65. a 85. Šafránek, 25., 40. a 70. Blažek, 18. Hanousek, 30. Štěpánek, 60. Rottenborn, 68. Babka.

SK Vacov - FK Olympie Týn n/Vlt. 2:0 (0:0)
Góly: 70. Král, 89. A. Bujok. Diváků: 120.

I. A třída, skupina B

SK Ševětín - SK Dobrá Voda 6:3 (5:1)
Góly: 25. (pen.), 33. a 90. Mohamed, 5. R. Novotný, 31. P. Novotný, 43. Kupec - 19. a 85. Šteyer, 81. Hostek.

Lokomotiva Veselí n/Luž. - Slavoj Hrdějovice 3:1 (3:1)
Góly: 30. Hájek (pen.), 38. Kolář, 40. Frejlach - 28. Turek.

FK Meteor Tábor - SK Čtyři Dvory 0:2 (0:2)
Góly: 2. Nečekal, 5. Janeček.

FK J. Hradec 1910 B - Spartak Trhové Sviny 1:5 (0:2)
Góly: 63. Horák - 33. a 65. Macák, 38. L. Gažák, 70. Hruška, 87. Kodras.

FC Chýnov - SK Nemanice 3:1 (2:0)
Góly: 44. Král, 45. Mládek, 70. Prášek (pen.) - 90. Borovka. Diváků: 130. Hostující Záveský nedal ve 30. min. penaltu.

Sokol Bernartice - FC ZVVZ Milevsko B 4:0 (2:0)
Góly: 11., 43. a 87. Trantina, 73. Novák. Diváků: 100.

TJ Sokol Lom - Sokol Planá nad Lužnicí 0:2 (0:2)
Góly: 5. a 40. (pen.) Pospíchal.

I. B třída, skupina A

Slavoj Ledenice - Blesk Klikov 3:2 (3:1)
Góly: 14. (pen.) Fencl, 28. a 43. Hrubý - 13. (pen.) a 55. Maxa.

TJ Nová Ves - Sokol Olešnice 3:2 (3:0)
Góly: 4. Pech, 20. Procházka, 30. Horelica (vlastní) - 51. Horelica, 88. Brousek.

SK Zlatá Koruna - Malše Roudné B 1:4 (1:2)
Góly: 31. Štěpánek - 44. a 72. Šolc, 21. Samek, 63. Růžička.

Vltavan Loučovice - Sokol Chvalšiny 5:3 (2:1)
Góly: 29., 78. a 82. Toman, 21. Zbořil, 64. Fejtek - 34. Hynšt Petr, 71. a 90. Cába. Diváků: 100.

FC Šumava Frymburk - FK Spartak Kaplice 4:1 (0:1)
Góly: 53., 63. a 68. M. Račák, 48. Vágner - 25. Doubrava. Diváků: 150.

Sokol Kamenný Újezd - FK Boršov n.Vltavou 2:3 (1:1)
Góly: 22. Mráz, 52. Černý - 33. Čuřík, 66. Šimeček, 78. Filištein. Diváků: 150.

FK Nová Ves-Brloh - Sokol Suchdol nad Luž. 1:3 (0:2)
Góly: 54. Vlček - 5. a 64. (pen.) Špale, 7. Arenberger.

I. B třída, skupina B

Sokol Cehnice - Sokol Zdíkov 3:2 (0:1)
Góly: 55. a 71. (pen.) Vaněk, 83. Mára - 26. Fořt, 54. Holzknecht.

Sokol Stachy - SK Vacov B 6:0 (2:0)
Góly: 3., 76. a 80. M. Šíp, 32. a 56. Heidenreich, 53. Pešl.

FC Vlachovo Březí - 1.FC Netolice 0:0

SK Čkyně - TJ Dříteň 1:0 (1:0)
Gól: 8. Chalupa a nedal v 58.min. penaltu.

SK Lhenice - FK Lažiště 0:1 (0:0)
Gól: 51. Sedláček (pen.)

Blaník Strunkovice - SK Slavoj Volyně 0:0
Diváků: 180.

FC Westra Sousedovice - FK Chelčice 2:1 (1:1)
Góly: 37. a 59. Hrach - 4. Šácha.

I. B třída, skupina C

Sokol Sepekov - SK Mirovice 4:0 (0:0)
Góly: 55. a 73. Hlavín, 68. J. Hadáček, 84. Tupý.

FC Alko Semice - 1.FC Boston Kluky 5:1 (1:0)
Góly: 44. a 48. Veleman, 62. Nousek, 79. Zborník (pen.), 86. Císařovský - 83. Bláha. Diváků: 150.

TJ Podolí II - TJ Osek B 0:0

FC Chyšky - Sokol Sedlice 2:1 (1:0)
Góly: 39. Šimák, 87. Vaverka - 48. Mikeš.

TJ Hradiště - TJ Božetice 4:0 (1:0)
Góly: 48. a 69. Čejka, 18. Blažek, 89. Zabloudil.

Sokol Bělčice - FK IPD service Kestřany 2:2 (0:2)
Góly: 68. Hanzlík, 81. Lukáš Krameš - 21. Lebeda, 25. Průcha.

Sokol Putim - TJ ZD Kovářov 6:1 (2:0)
Góly: 20. a 85. Šťastný, 66. a 70. Šitner, 31. Šteier, 60. Bican - 55. Nevolný.