I. třídy: Nemanice zúročily přesilovku šesti góly! Větřní zaskočilo Strakonice. Sousedské derby pro Klikov a Sepekov

neděle, 24. září 2017, 23:40

AKTUALIZOVÁNO - Početní převahu dokonale využily Nemanice v derby s Hrdějovicemi. Po přestávce nasázeli sousednímu klubu před početnou návštěvou půltucet branek, o pět se postaralo obávané duo Záveský – Bašta. Podruhé venku klopýtly Strakonice, nad jejich síly bylo předposlední Větřní pod taktovkou Rudolfova Weinharda. Na špici skupiny A I. A třídy se udržela budějovická Slavia, která udolala letitého rivala z Plané až Kindermannovou dorážkou v 78. minutě.

Ambice Strakonic na postup do krajského přeboru dostaly ve Větřní další povážlivou trhlinu. Junior neustrážil špílmachra Rudolfova Weinharda a ten dvěma góly rozhodl o vítězství svého týmu. Poprvé doma klopýtl Týn, když nestačil najít odpověď na gól Blatné v 83. minutě. Velešín si v posledních dvaceti minutách vytvořil s Vodňany převahu, ale ta vyústila jen v korekci stavu na 2:3.

Budějovická „Lokotka“ potvrdila body z Vodňan se Sedlecem a uniká z pásma sestupu. Využila hrubých chyb v obraně nováčka a po jeho neplodné převaze pečetila v závěru výhru třetí brankou z brejku. Hosté v poslední minutě neproměnili Bláhou ani penaltu. Citelně jim scházel tvůrce Chromý, který musel už ve 12. minutě střídat pro zranění. V šumavském derby porazil Vacov Vimperk proměněnou penaltou Radovana Macha. Vedoucí Slavia ČB dlouho dobývala obranu Plané, dočkala se až 12 minut před koncem, kdy nepřehlednou situaci před brankářem Hotovým zakončil pohotový Petr Kindermann vítěznou trefou.

Nemanice se nasázeným půltuctem Hrdějovicím posunuly na první příčku skupiny B. A opouštět jí na rozdíl od minulého víkendu nemusely. Bernartice totiž nestačily ve šlágru kola na s chutí hrající Chýnov, který potvrdil mimořádnou formu a střeleckou pohodu. Ambiciózní Lom po dvou remízách nezaváhal v Ševětíně a společně s Nemanicemi zůstává bez porážky. Zlepšení potvrzují Čtyři Dvory, s rezervou Milevska poprvé zvítězily na domácím hřišti, zatímco venku byly ve třech zápasech stoprocentní. František Lorenc dotáhl hattrickem Meteor Tábor k povinné výhře nad posledním béčkem Hradce. Poprvé se radovala Dobrá Voda, zásluhou dvou gólů Tomáše Bartoše v rozmezí dvou minut si poradila s T. Sviny.

Čkyně padla v Cehnicích

Největším tahákem I. B třídy bylo ve skupině A derby sousedů mezi Suchdolem a Klikovem. Nováček v čele s Tomášem Maxou si zaslouženě odvezl tři body. Zápas sledovala návštěva kola, 230 diváků. Kaplice prohrála v Boršově, paradoxně se o to postaral bývalý hráč Spartaku Radek Řežáb. Nová Ves vyrukovala na Frymburk i s veterány Martinem Wohlgemuthem a střídajícím Václavem Šánou, ale body jim vyfoukl střídající Martin Koza po dvouminutovém pobytu na trávníku.

První bodová ztráta potkala Čkyni. Tvrdě narazila u nováčka v Cehnicích, který třikrát po sobě nebodoval. Lídra srazily do kolen dva bleskové góly exkatovického Pavla Krejsy v 56. a 58. minutě. Ve dvou zápasech měli možnost zahrávat dva pokutové kopy sousedovický Filip Duba a Miroslav Baloušek z Netolic. Ani jeden nezaváhal.  Westra se pod hladké výhře s Vacovem B vrátila do čela skupiny B. Poslední nováček Zdíkov nestačil na předposlední Chelčice a potvrdil, že krajská soutěž je nad jeho síly. Exhibici pořádaly Lhenice. Stachům nadělily „sedmičku“, béčko v okresním přeboru zase nastřílelo Volarům rekordních 13 gólů. V zápase A-týmu se blýskl náhradník David Lukáč, který naskočil do hry v 82. minutě a ještě stihl vsítit dvě branky.

Derby pro Sepekov

První Sedlice se nadřela na body v derby s béčkem Oseka. Hosty poslal do vedení trenér „áčka“ Jaroslav Voříšek, favorita vysvobodil Mezerův gól v 86. minutě. Stále se trápí loňský účastník A třídy Hradiště, který zůstává na dně s jediným bodem. Přáno mu nebylo ani v Semicích, kde prohrál gólem osm minut před posledním hvizdem rozhodčího. Předposlední Kestřany se vytáhly proti Mirovicím a dvěma zásahy v závěru se postaraly o překvapení kola. Dvě stě diváků sledovalo velké derby mezi Sepekovem a blízkými Božeticemi. Oba rivaly od sebe dělí necelé čtyři kilometry. Jediný gól obstaral ze vzduchu krátce před poločasem domácí Jan Staněk. Chyšky hostily Putim a souboj třetího s druhým se lámal po hodině hry, kdy hosté otočili stav kapitánem Vlastimilem Holanem a z penalty Filipem Šťastným.

Třebětice obhajovaly pozici lídra u poslední Řepče a domácí jim statečně a dlouho vzdorovali. Slavonice jako první vyzrály na Mladou Vožici a dotáhly se na ní bodově. Táborská okresní derby vyhrávaly domácí celky, nováček Chotoviny zvládl duel s Malšicemi, v němž sehrál důležitou úlohu Volodymyr Bondarev, a Ratibořské Hory udolaly Jistebnici povedenou střelou Vojtěcha Říhy z 25 metrů. D. Bukovsko mělo vítězství s K. Řečicí na dosah, střídající Jiří Matoušek v 84. minutě otevřel skóre, ale radost domácích zkazil už za dvě minuty vyrovnáním Petr Bobál. Nejproduktivnějším týmem v krajských soutěžích je Lišov. Nedaleké Třeboni B nadělil ostudný debakl (8:2), který je k vidění spíše na hokejových kluzištích. Hosté přišli o naděje od 60. do 69. minuty, kdy dostali čtyři góly, a Dušan Mlýnek, který to vše odstartoval, završil na konci hattrick.

Výsledky 7. kola (6. hrané) I. tříd

I. A třída, skupina A

FC Mariner Bavorovice - FK Tatran Prachatice 3:1 (2:0)
Góly: 17. Šafránek (pen.), 42. a 64. Procházka - 53. Tesař.

Lokomotiva Č. Budějovice - SK Sedlec 3:0 (2:0)
Góly: 8. Novák, 29. Choutka, 80. Fantyš. Diváků: 150.

FK Olympie Týn n/Vlt. - TJ Blatná 1:2 (0:1)
Góly: 74. Šejvar (vlastní) - 25. Křivanec, 83. Čadek. Diváků: 120.

SK Slavia Č. Budějovice - SK Planá 1:0 (0:0)
Gól: 78. P. Kindermann.

FC Velešín - FK Vodňany 2:3 (0:3)
Góly: 75. Falc, 90. Hrmo - 22. Varyš, 33. a 40. (pen.) Kunc.

SK Větřní - FK Junior Strakonice 3:1 (2:1)
Góly: 10. a 90. Weinhard, 30. Bordáč - 21. Kratochvíl. Diváků: 120.

SK Vacov - Šumavan Vimperk 2:1 (1:1)
Góly: 35. Ketzer, 52. R. Mach (pen.) - 2. Vondrášek. Diváků: 170.

I. A třída, skupina B

SK Čtyři Dvory - FC ZVVZ Milevsko B 3:1 (0:1)
Góly: 48. Raab, 68. Nečekal, 74. Janeček - 32. Kutil.

FK Meteor Tábor - FK J. Hradec 1910 B 3:0 (1:0)
Góly: 41., 54. a 85. Lorenc.

SK Dobrá Voda - Spartak Trhové Sviny 2:0 (0:0)
Góly: 77. a 79. Bartoš.

Lokomotiva Veselí n/Luž. - Sokol Planá nad Lužnicí 1:1 (1:1)
Góly: 7. Ježek - 5. Pěknic.

SK Nemanice - Slavoj Hrdějovice 6:1 (0:1)
Góly: 55., 57. a 71. Záveský, 48. a 61. Bašta, 89. Severa - 3. Netočný Marek. ČK: 0:1 (45. Suchan). Diváků: 250.

FC Chýnov - Sokol Bernartice 4:1 (2:1)
Góly: 33. (pen.) a 84. Prášek, 11. Mareš, 80. Mládek - 4. Rakovan. Diváků: 150.

SK Ševětín - TJ Sokol Lom 1:4 (1:1)
Góly: 3. R. Novotný - 40. Janů, 49. a 72. Trantýr, 68. Neužil.

I. B třída, skupina A

Malše Roudné B - Sokol Olešnice 3:2 (1:0)
Góly: 10. M. Lerch, 65. Šolc, 74. Lacko - 57. Lenk, 48. Burda.

TJ Nová Ves - Sokol Chvalšiny 3:0 (2:0)
Góly: 15. Pech, 30. Graman, 83. Procházka. Diváků: 100.

SK Zlatá Koruna - Slavoj Ledenice 2:0 (0:0)
Góly: 70. a 71. Rychtář.

FK Boršov n.Vltavou - FK Spartak Kaplice 3:1 (1:0)
Góly: 30. a 50. Řežáb, 82. Fessl - 51. Urazil.

Sokol Kamenný Újezd - Vltavan Loučovice 3:2 (2:2)
Góly: 35. a 43. Prokop, 90. Černý - 27. a 33. Dudla. Diváků: 100.

Sokol Suchdol nad Luž. - Blesk Klikov 1:4 (1:3)
Góly: 5. Arenberger - 6., 30. a 56. Maxa, 8. Čapek. Diváků: 230.

FK Nová Ves-Brloh - FC Šumava Frymburk 1:2 (1:1)
Góly: 16. Hüttner - 29. Rillich, 85. Koza.

I. B třída, skupina B

Sokol Zdíkov - FK Chelčice 0:4 (0:2)
Góly: 36. a 65. Kouba, 44. Křenek, 90. Pešek (vlastní).

Sokol Cehnice - SK Čkyně 4:0 (1:0)
Góly: 18. Martínek, 56. a 58. Krejsa, 77. Bízek.

1.FC Netolice - TJ Dříteň 4:0 (1:0)
Góly: 33. a 50. Baloušek (obě z pen.), 47. Jirkovský, 71. Meindl.

FK Lažiště - SK Slavoj Volyně 3:1 (1:1)
Góly: 18. Pěsta, 54. Linhart, 81. Sedláček (pen.) - 17. F. Gašpar.

SK Lhenice - Sokol Stachy 7:1 (3:1)
Góly: 4. Pořádek, 15. Iliev, 45. Tůma (pen.), 55. Balica, 70. Beran, 86. a 88. Lukač - 34. M. Šíp.

FC Westra Sousedovice - SK Vacov B 5:0 (2:0)
Góly: 4. a 68. F. Duba (obě z pen.), 39. a 59. M. Glazunov, 85. T. Glazunov.

FC Vlachovo Březí - Blaník Strunkovice 0:0

I. B třída, skupina C

FC Alko Semice - TJ Hradiště 2:1 (1:1)
Góly: 29. Antony, 82. Zborník - 43. Matějka.

1.FC Boston Kluky - TJ ZD Kovářov 3:1 (2:0)
Góly: 2. V. Košatka, 25. Nedvěd, 49. J. Košatka - 84. Růzha.

Sokol Sedlice - TJ Osek B 3:2 (1:1)
Góly: 40. Čabrádek, 49. Lávička, 86. Mezera - 9. Voříšek, 79. Hanák. ČK: 1:0 (92. Čabrádek).

FK IPD service Kestřany - SK Mirovice 3:2 (1:1)
Góly: 3. Lebeda, 78. Kupec, 87. Kinský - 19. Hanzlík, 49. Mrlina.

Sokol Bělčice - TJ Podolí II 2:0 (0:0)
Góly: 76. Páca, 90. Ježek.

Sokol Sepekov - TJ Božetice 1:0 (1:0)
Gól: 39. Staněk. Diváků: 200.

FC Chyšky - Sokol Putim 1:2 (1:0)
Góly: 23. Brož - 68. Holan, 85. Šťastný (pen.).

I. B třída, skupina D

FK Řepeč-Opařany - FK Sokol Třebětice 2:4 (2:2)
Góly: 6. a 30. Vlk - 16. Chvátal, 21. Dolák, 59. Pokorný, 87. Šťastný.

Sokol Chotoviny - TJ Malšice 3:2 (2:1)
Góly: 8. Vrhel, 31. (pen.) a 76. Bondarev - 27. a 54. Mach.

Sokol Slavonice - Sokol Mladá Vožice 1:0 (0:0)
Gól: 65. Bodlák.

SK Lišov - Jiskra Třeboň B 8:2 (2:1)
Góly: 60., 82. a 84. D. Mlýnek, 14. (pen.) a 69. Bouchal, 19. Werner, 66. Kandl, 67. O. Mach - 45. a 90. Brousek.

Jiskra Nová Bystřice - Tatran Lomnice n/Luž. 0:3 (0:2)
Góly: 16. Božovský (pen.), 31. Krejník, 85. Leiš.

TJ Dolní Bukovsko - Sokol Kardašova Řečice 1:1 (0:0)
Góly: 84. Matoušek - 86. Bobál.

SK Ratibořské Hory - 1.FC Jistebnice 1:0 (0:0)
Gól: 47. Říha.