I. třídy: Drtivé vítězství Chýnova u Vajgaru, Lokomotiva ČB zaskočila Vodňany

neděle, 17. září 2017, 20:01

AKTUALIZOVÁNO - Řadu zajímavých výsledku přineslo páté dějství oblastních tříd. Slávisté udrželi postavení na špici A skupiny I. A třídy. Blízko k dvouciferné výhře měl Chýnov proti rezervě Hradce. Čelo skupiny B patřilo do neděle Nemanicím. Hattrickem Bašty zabodovaly v Plané. Ve šlágru B třídy připravila Čkyně první porážku Sousedovicím a vystřídala je na první příčce. Vedoucí Sedlice (sk. C) remizovala v Mirovicích, novým lídrem skupiny A je nováček Klikov.

Třemi góly Radka Pelešky v rozmezí 22 minut první půle porazila Blatná Vacov. Vodňany podruhé přenechaly body budějovickému mužstvu. Na domácím hřišti překvapivě podlehly poslední Lokomotivě, na gól Tunisana Ayeba ze 4. minuty nedokázaly odpovědět. Z prvního vítězství se těšila i Planá s Větřním, které své šance nevyužilo. Týn brankou Lukeše na konci střetnutí obral o body domácí Prachatice. Strakonice odčinily předchozí ztráty a dvěma proměněnými penaltami Tomáše Kostky porazily Bavorovice.

Ve skupině B nezaváhaly vedoucí Bernartice s Veselím, hosté byli sice kombinačně lepší, ale jejich snaha končila u šestnáctky domácích, kteří podnikali rychlé brejky a také z nich zaznamenali druhý a třetí gól. Nováček T. Sviny si poradil s exkrajským Ševětínem a připsal si první domácí vítězství. D. Voda přijela do Milevska bez náhradníků a se silami vydržela jen první poločas. Dvě branky vzduchotechniků dal nestárnoucí Marek Masopust. Lom nevyzrál na obranu táborského Meteoru a musel se spokojit jen s bodem za bezbrankovou remízu. Hrdějovice poprvé padly v derby se Čtyřmi Dvory. Výrazně se o to přičinilo vyloučení brankáře Nováka, který předčasně dohrál v poločasové přestávce, kdy rozhodčího Vítka nazval vidlákem… V oslabení stačil kapitán Jordán vyrovnat, ale Maruška vrátil „Čtyráku“ vedení, které pojistil v poslední minutě střídající Čepička.

V B třídě je bez ztráty jen Čkyně

Nová Ves okusila první porážku v Ledenicích. Domácí nemusela mrzet neproměněná penalta. První body Hanzalovým gólem slavila Olešnice se Suchdolem. Gondek s Janurou táhli Kaplici k prvnímu zisku nad K. Újezdem. Frymburk si za dvacet minut vytvořil třígólový náskok nad Zlatou Korunu, ale nováček dokázal utkání ještě zdramatizovat. Do Chvalšin si dojela roudenská rezerva pro první body zvenku. Čelo patří Klikovu. V souboji nováčků zdolal Boršov, výrazně se mu vyplácí angažování třeboňského Tomáše Maxy.

S jedním bodem zůstávají na chvostu skupiny B nováček Zdíkov a Chelčice, které prohrály derby s Netolicemi až po penaltě v nastavení. Do 90. minuty se vyplatilo bojovat Lhenicím ve Volyni, kde srovnalo Ilievem. Stachy potvrdily minulou výhru z Cehnic doma proti Vl. Březí. Cehnice naopak zažily totální propadák ve Strunkovicích, v závěrečné dvacetiminutovce inkasovaly pětkrát. Nezaváhaly ani Lažiště v Dřítni a drží se v závěsu za vedoucí trojicí. Dvanáct minut před koncem nastal klíčový moment šlágru mezi druhou Čkyní a prvními Sousedovicemi. Westra přišla o stoprocentní bilanci po nastřelené ruce a penaltě, kterou proměnil Chalupa.

Tahák skupiny C se odehrál před stovkou diváků v Mirovicích. Vedoucí Sedlice tu uhrála jen remízu a poprvé ztratila. Bodově ji dotáhla Putim, ta hattrickem exčížovského Radka Šitnera porazila Bělčice. Bez porážky stále zůstávají Chyšky, zatím největší překvapení podzimu. Plusový bod získaly na Hradišti, které zůstává za očekáváním a stále na chvostu.  Božetice zabraly s Kestřany, do poločasu si vytvořily rozhodující náskok. V utkání nováčka Podolí II, který má domácí stánek v Šamonicích, se Sepekovem padaly góly jen v první půli. Krutý debakl utržil nováček z Kovářova od Semic.

Oba poslední celky skupiny D vymazaly nulu na kontě a shodně to dokázaly na půdě soupeřů. Řepeč se radovala v Třeboni s béčkem Jiskry, když domácí Brousek jen korigoval.  D. Bukovsko poprvé v sestavě s Radimem Kokešem, bývalým trenérem Čížové, vypálilo rybník domácí Lomnici. Bývalý lomnický trenér Milan Moštek měl z výhry dvojnásobnou radost, neboť měl šťastnou ruku při střídání. Matoušek po čtyřminutovém pobytu na trávníku vsítil rozhodující branku. Slavonice táhla za obratem v K. Řečici dvojice Balík – Bodlák, která nastřílela sama všech pět gólů. V derby dvou blízkých sousedů se červenalo. Rozhodčí Křížovský vyloučil čtyři hráče. Tři z Ml. Vožice a jednoho z Chotovin. Domácí Sokol přišel nerozhodným výsledkem 1:1 o první pozici, na kterou se po hladké výhře s N. Bystřicí posunuly Třebětice.

Výsledky 5. kola I. tříd

I. A třída, skupina A

SK Sedlec - SK Slavia Č. Budějovice 1:2 (0:1)
Góly: 89. Bláha - 26. Sedláček, 64. Vranovský.

Šumavan Vimperk - FC Velešín 4:1 (2:0)
Góly: 23. a 78. Chvosta, 12. Vondrášek (pen.), 52. V. Blahout - 86. Pomije.

FK Vodňany - Lokomotiva Č. Budějovice 0:1 (0:1)
Gól: 4. Ayeb.

TJ Blatná - SK Vacov 4:1 (3:0)
Góly: 19., 34. a 41. Peleška, 71. Mišiak - 77. Zitta.

SK Planá - SK Větřní 3:0 (1:0)
Góly: 15. Kneys, 69. T. Pintér (pen.), 84. Balogh. Diváků: 120.

FK Tatran Prachatice - FK Olympie Týn n/Vlt. 0:1 (0:0)
Gól: 87. Lukeš.

FK Junior Strakonice - FC Mariner Bavorovice 2:0 (0:0)
Góly: 63. a 85. T. Kostka (oba z pen.).

I. A třída, skupina B

Sokol Planá nad Lužnicí - SK Nemanice 2:5 (2:4)
Góly: 37. Pěknic, 39. Hofbauer - 11., 24. a 45. Bašta, 41. Novotný, 51. Záveský.

Spartak Trhové Sviny - SK Ševětín 3:1 (2:0)
Góly: 29. a 53. Macák, 34. Šemro - 51. Hindy.

FK J. Hradec 1910 B - FC Chýnov 2:9 (1:3)
Góly: 23. Horák, 58. Cettl - 13. a 52. Král, 57. a 88. Václav Hruška, 59. a 81. Prášek, 36. Hladík, 41. Mareš, 72. Mládek.

FC ZVVZ Milevsko B - SK Dobrá Voda 5:2 (2:2)
Góly: 14. (pen.) a 62. Masopust, 34. Marvan, 77. Skalický, 87. Sedlák - 19. Milaberský (vlastní), 22. Hostek (pen.).

Slavoj Hrdějovice - SK Čtyři Dvory 2:4 (1:2)
Góly: 26. a 54. Jordán - 41. (pen.) a 45. Raab, 65. Maruška, 90. Čepička. ČK: 1:0 (brankář Novák o přestávce).

Sokol Bernartice - Lokomotiva Veselí n/Luž. 3:0 (1:0)
Góly: 19. Trantina, 69. Staněk, 90. Rakovan.

TJ Sokol Lom - FK Meteor Tábor 0:0

I. B třída, skupina A

Blesk Klikov - FK Boršov n.Vltavou 4:0 (2:0)
Góly: 23. (pen.) a 61. Maxa, 44. Zegermacher, 89. Plucar.

Slavoj Ledenice - TJ Nová Ves 1:0 (1:0)
Gól: 25. Hrubý.

Vltavan Loučovice - FK Nová Ves-Brloh 5:0 (2:0)
Góly: 3. a 42. Zbořil, 53. Dudla, 68. a 87. Toman. Diváků: 100.

Sokol Chvalšiny - Malše Roudné B 1:2 (0:2)
Góly: 71. Fučík - 25. M. Lerch, 38. Šolc.

FC Šumava Frymburk - SK Zlatá Koruna 4:2 (3:1)
Góly: 7. Matúš, 10. Budík (pen.), 21. D. Račák, 78. Pavlík - 42. Fuciman, 53. Homer (pen.).

Sokol Olešnice - Sokol Suchdol nad Luž. 1:0 (0:0)
Gól: 80. Hanzal. Diváků: 150.

FK Spartak Kaplice - Sokol Kamenný Újezd 5:1 (3:0)
Góly: 19. (pen.) a 61. Gondek, 21. a 42. Janura, 88. Kuchař - 85. Mráz.

I. B třída, skupina B

Sokol Stachy - FC Vlachovo Březí 5:2 (3:1)
Góly: 19. Hubáček (vlastní), 24. Vozobule, 40. a 72. (pen.) M. Šíp, 90. Pešl - 23. Hojdekr, 86. Daniel.

SK Čkyně - FC Westra Sousedovice 2:1 (0:0)
Góly: 58. Král, 78. Chalupa (pen.) - 64. F. Duba (pen.).

TJ Dříteň - FK Lažiště 1:3 (0:2)
Góly: 56. Pojer (pen.) - 22. a 30. Volmut, 90. Brzobohatý (pen.).

FK Chelčice - 1.FC Netolice 1:2 (1:1)
Góly: 11. Šácha - 16. Vlášek, 91. Baloušek (pen.).

SK Slavoj Volyně - SK Lhenice 1:1 (0:0)
Góly: 57. F. Gašpar - 90. Iliev. Diváků: 120.

Sokol Zdíkov - SK Vacov B 1:3 (1:2)
Góly: 23. Pešek - 37. a 43. Švihel, 65. Hlásek.

Blaník Strunkovice - Sokol Cehnice 6:0 (2:0)
Góly: 32. a 70. Žurek ml., 78. a 86. Škopek, 12. Němeček, 84. Pelech.

I. B třída, skupina C

TJ Podolí II - Sokol Sepekov 2:1 (2:1)
Góly: 20. Sleza, 37. Girardey (po minutě na hřišti) - 32. Bolek.

TJ Božetice - FK IPD service Kestřany 5:2 (4:1)
Góly: 5. J. Fara, 28. Čanda, 39. Zeman, 42. Januš, 87. M. Fara - 20. Mikas, 51. Kinský (pen.).

SK Mirovice - Sokol Sedlice 1:1 (0:0)
Góly: 63. Jelínek - 47. Mikeš. Diváků: 100.

Sokol Putim - Sokol Bělčice 6:3 (2:2)
Góly: 41., 68. a 80. Šitner, 11. Bican, 60. Šťastný, 73. Petráš - 20. a 39. Průcha, 75. Zeman.

TJ Osek B - 1.FC Boston Kluky 2:1 (2:0)
Góly: 12. Hanák, 33. Šůs - 76. Štěpán.

TJ ZD Kovářov - FC Alko Semice 1:6 (1:2)
Góly: 20. Nevolný - 58. a 72. P. Keclík, 32. J. Keclík, 45. Holub, 65. Císařovský, 86. Mendel.

TJ Hradiště - FC Chyšky 2:2 (1:1)
Góly: 36. a 55. Pichlík - 20. Čapek, 65. Šimák.

I. B třída, skupina D

TJ Malšice - SK Ratibořské Hory 2:3 (1:2)
Góly: 42. Šimák, 89. Roztočil - 13. Kment, 32. Katolický, 73. Feichtinger.

1.FC Jistebnice - SK Lišov 0:4 (0:1)
Góly: 37. Kándl, 65. Formánek, 86. Kandl, 89. D. Mlýnek.

Sokol Kardašova Řečice - Sokol Slavonice 2:5 (2:1)
Góly: 3. Jánošík, 7. Janeček (pen.) - 24. (pen.), 62. a 84. Balík, 71. a 87. Bodlák.

Tatran Lomnice n/Luž. - TJ Dolní Bukovsko 1:2 (1:0)
Góly: 37. Mikuláštík - 53. Kadlec, 82. Matoušek.

Jiskra Třeboň B - FK Řepeč–Opařany 1:2 (0:1)
Góly: 79. Brousek - 44. Mikšovský, 48. Vlk.

FK Sokol Třebětice - Jiskra Nová Bystřice 6:1 (2:0)
Góly: Góly: 44. a 76. V. Habr, 38. V. Bastl, 50. Pokorný, 54. Kelbler, 88. V. Novák - 58. Frühauf.

Sokol Mladá Vožice - Sokol Chotoviny 1:1 (1:0)
Góly: 18. Š. Kukla - 56. Bondarev. ČK: 3:1 (75. Svatek, 76. Pešek, 90. Š. Kukla - 75. Kromka).