Jihočeský fotbal

Na turnaji ve Vodňanech se vítězný Protivín spoléhal na střelce Jana Moravce a Jaromíra Vorla

neděle, 6. srpna 2017, 19:05

V sobotu se na hřišti Vodňan v Bavorovské ulici uskutečnil 23. ročník Memoriálu Josefa Macha. Turnaj byl mimořádně bohatý na góly. Ve čtyřech zápasech padlo úctyhodných 26 branek!

VÝSLEDKY TURNAJE

FK Vodňany – SK Čtyři Dvory 5:5 (2:4), penalty 2:4

Góly: Malík, Kunc, Varyš, Hudák, Vrána – Maruška 2, Janeček 2, vlastní.

Utkání hrané na 2 x 35 minut se zvrhlo v desetigólovou přestřelku. Hosté vedli do přestávky již 4:2, domácí stačili po obrátce vyrovnat, Janeček opět vrátil Čtyřdvorským vedení, ale Vrána stanovil konečnou remízu. V penaltách se více dařilo Čt. Dvorům.

FK Tatran Prachatice – FK Protivín 3:5 (1:2)

Góly: Ryšánek, Juroš, Tesárek – Moravec 4, Zb. Vorel.

Protivín měl účast na turnaji jako generálku na novou sezonu a zásluhou střelecky disponovaného Jana Moravce vyhrál rozdílem dvou branek. Skóre otevřel Zbyněk Vorel, Tatran odpověděl Ryšánkem, ale pak sehrál hlavní roli Moravec a čistým hattrickem zvýšil na 1:4. Prachatice ještě dokázaly utkání zdramatizovat a zásahy Juroše a Tesárka snížily na minimální rozdíl, avšak poslední slovo patřilo opět Moravcovi, který se se čtyřmi góly stal nejlepší střelcem turnaje.

O třetí místo:

FK Vodňany – FK Tatran Prachatice 3:2 (1:1)

Góly: vlastní, Rauscher, Varyš – Kryvyi, Škopek.

Obě mužstva se střídala ve vedení. Prachatičtí po změně stran zvrátili stav na 1:2, ale domácí stačili po trefách Rauschera a Varyše výsledek otočit na vlastní stranu a zajistit si třetí místo.

Finále:

FK Protivín – SK Čtyři Dvory 3:0 (1:0)

Góly: Jar. Vorel 3.

Po Moravcovi sehrál v protivínském dresu další one man show kapitán Jaromír Vorel. Nejlepšího brankáře turnaje Patrika Sobolíka překonal ve finále (hrálo se 2 x 40 minut) třikrát a vystřílel Protivínu první místo. Svěřenci Martina Wohlgemutha se museli spojit s druhou příčkou.

Nejlepší střelec: Jan Moravec (Protivín)
Nejlepší brankař: Patrik Sobolík (Čtyři Dvory)
Nejlepší hráč: Jaroslav Rauscher (Vodňany)

Utkání řídili Roman Mráz, Marek Mráz a Martin Jevčák.

Napsal(a) Redakce | Foto Radek Kapusta

SK Čtyři Dvory skončil druhý.Pořadatelé turnaje ve Vodňanech měli co rozdávat.Jan Moravec získal sošku pro nejlepšího střelce turnaje.Předseda FK Vodňany Karel Handšuh st. předává Patriku Sobolíkovi cenu pro nejlepšího brankáře.Kapitán Protivína Jaromír Vorel přebírá vítězný pohár.

Kam dál?

Čížové se v generálce v Plzni nedařilo. Třetiligový podzim stráví ve StrakonicíchČížové se v generálce v Plzni nedařilo. Třetiligový podzim stráví ve Strakonicích

Čížové se v generálce v Plzni nedařilo. Třetiligový podzim stráví ve Strakonicích

neděle, 6. srpna 2017, 15:51K poslední přípravě před premiérou ve třetí lize se Čížová vydala na západ Čech. V plzeňské...

Výhru Čimelic s píseckým dorostem vystřílel SuchanVýhru Čimelic s píseckým dorostem vystřílel Suchan

Výhru Čimelic s píseckým dorostem vystřílel Suchan

neděle, 6. srpna 2017, 14:23V předposledním přípravném utkání nastoupilo mužstvo Čimelic v Semicích proti písecké devatenáctce.

Hodinová exhibice Katovic se zastavila na skóre 6:0, Bernartice korigovaly v závěruHodinová exhibice Katovic se zastavila na skóre 6:0, Bernartice korigovaly v závěru

Hodinová exhibice Katovic se zastavila na skóre 6:0, Bernartice korigovaly v závěru

neděle, 6. srpna 2017, 13:07V generálce na podzimní část nového ročníku krajského přeboru se utkala mužstva, která spolu vždy...