Jihočeský fotbal

Mimořádně produktivní Rakovník trestal chyby Jankova. Porážku zmírnili Afričané

úterý, 5. září 2017, 13:07

V Rakovníku se v neděli hned vedle Městského stadionu konala pouť, díky níž si do ochozů na utkání 4. kola divize mezi domácím SK a hostujícím Jankovem našlo cestu poměrně mnoho fotbalových fanoušků. Hosté zřejmě nechtěli sváteční neděli domácím kazit a po mizerném výkonu plném chyb odešli zaslouženě poraženi.

Jankov nastoupil v totožné sestavě jako před týdnem v úspěšném utkání s Klatovy. Jenže hned od úvodu hosté zaostávali v osobních soubojích i nasazení, navíc brzy inkasovali po standardní situaci, na které se připravovali.

V 6.minutě poslal dlouhý nákop do šestnáctky Jankova Sklenka, míč si našel nikým nehlídaný Matěj Schwendt a hlavou zajistil Rakovníku vedení - 1:0. Následné minuty toho s divizním fotbalem neměly příliš mnoho společného. Domácí hráli velice důrazně, což jim hlavní rozhodčí toleroval a Jihočeši s tím měli evidentní problémy. Prohrávali osobní souboje, nesbírali odražené míče.

Ani domácí hráči ve žlutých dresech neměli potřebnou kvalitu k nějakému ohrožení hostující branky. Proto se početné publikum dočkalo jakého si náznaku šance až v 42.minutě, kdy si Zajícův centr našel Bürger, avšak v pádu nezamířil přesně. Závěr poločasu si za rámeček nedá jankovský Václav Jirkovský, který v roli posledního netrefil dlouhý nákop gólmana Peška, čehož využil Matěj Schwendt k sólovému úniku a suverénnímu zakončení pod břevno - 2:0.

Václav Jirkovský a Martin Popelka se marně snaží zastavit gólovou střelu Matěje Schwendta z 45.minuty.

Jestliže Jankovští vstupovali do druhého poločasu s odhodláním ještě zápas alespoň vyrovnat, museli si nechat zajít chuť. Hned po čtyřech minutách zastavil Šebelka nedovoleně průnik dobře hrajícího Matěje Schwendta a následnou penaltu sám faulovaný přetavil v hattrick - 3:0. Uběhly čtyři minuty a Aleš Pavelec čelil dalšímu pokutovému kopu, tentokrát po faulu Kroneisla na Hamouze. Exekuce se ujal Jakub Sklenka a nemýlil se - 4:0.

O vítězi bylo rozhodnuto. Otázkou jen bylo, jestli se hosté seberou a odvrátí hrozící debakl. K tomu je nasměrovala další individuální chyba v zadních řadách, které se dopustil Popelka a pátou trefu v Pavelcově síti v podání domácího výběru zaznamenal Jaroslav Červený - 5:0. V tento okamžik měl Rakovník pět střel na branku, pět gólů. Tuto bilanci si trochu ve svůj prospěch vylepšil Pavelec o pár minut později, kdy i s pomocí tyče zneškodnil efektní zakončení Schwendta po hezké akci svých spoluhráčů.

Jankov ostudný výsledek zkorigoval až v závěrečných minutách díky předsezónním ghanským posilám. V 79.minutě se Solomon Armah individuální akcí dostal k prvnímu zakončení hostujícího celku mezi tři tyče a po pěkné přízemní střele z toho byl čestný úspěch zelenobílých - 5:1. Na ten navázal po třech minutách David Tetteh Mensah, jenž hlavou usměrnil míč do sítě po pěkném centru Rytíře – 5:2. Pro Martina Rytíře to však byl poslední pozitivní moment na trávníku, jelikož hned v následující minutě v přerušené hře strčil do protihráče a byl správně vyloučen! V utkání bohatém na góly zvítězil zaslouženě Rakovník, který coby nováček vstoupil do divizní sezóny velice úspěšně.

Ivo Čech, trenér Jankova: „Domácí nás přehráli, byli velmi efektivní, důrazní na útočné polovině a v pokutovém území, tam se rozhoduje. Přesto musím říct, že jsme jim svou nedůsledností a hloupými až naivními chybami vítězství nabídli. Jsem zklamán, hráče jsem se snažil na ty situace připravovat, ale musí si to oni vzít za své, myslet na to a být koncentrovaní. S něčím jdeme do zápasu a odpálíme to nepokrytím standardky v 5. minutě a s hvizdem končícím první půli dáme dárek v podobě druhé branky. O přestávce si k tomu řekneme, ale po třech minutách totálně podceníme situaci v pokutovém území a je z toho penalta, vůbec tomu nerozumím. Nezbývá než se z toho poučit a urvat body hned v dalším zápase. Domácím gratuluji, na rozdíl od nás šli utkání vyhrát, navíc mají i dobré zázemí.“

SK Rakovník - SK Jankov 5:2 (2:0)

Branky: 6., 45. a 49. z pen. Schwendt, 53. Sklenka z pen., 73. Červený - 79. Armah, 82. Mensah. Rozhodčí: Šimeček - Baum, Klupák. Delegát: Koňák. ŽK: 3:3 (Červený, Schwendt, Spal - Kollár, Bürger, Popelka). ČK: 0:1 (83. Rytíř). Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:4. Diváci: 265.

SK Rakovník: Pešek - Krupička, Besta, Polák, Severin (89. Jirásek) - Hamouz, Pucholt, Sklenka, Tvrz (80. Čech) - Červený (78. Spal), Schwendt (86. Nwogu).

SK Jankov: Pavelec – Jirkovský (46. Šebelka), Popelka (74. Fajtl), Lošek, Zajíc - Bürger, Kroneisl, Kollár (58. Maršán), Beránek (36. Rytíř) - Armah, Sedlic (64. Mensah).

Nejlepší hráči: Schwendt - Lošek

Napsal(a) SK Jankov | Foto David Svoboda

Kam dál?

VIDEO: Petr Listopad si řekl o nominaci na Gól roku. Darido, kdes to trénoval? křičeli fanoušciVIDEO: Petr Listopad si řekl o nominaci na Gól roku. Darido, kdes to trénoval? křičeli fanoušci

úterý, 5. září 2017, 11:49Ve 4. kole krajského přeboru zavítalo mužstvo Čimelic na hřiště nováčka soutěže TJ Nová Včelnice.

Kaplice se prvních bodů nedočkala, po brankářově chybě prohrála se Zlatou KorunouKaplice se prvních bodů nedočkala, po brankářově chybě prohrála se Zlatou Korunou

Kaplice se prvních bodů nedočkala, po brankářově chybě prohrála se Zlatou Korunou

úterý, 5. září 2017, 10:45Kapličtí v dalším střetnutí přivítali v domácím prostředí nováčka ze Zlaté Koruny a v tomto...

Juniorka Dynama vzdorovala vedoucím Teplicím jen poločasJuniorka Dynama vzdorovala vedoucím Teplicím jen poločas

Juniorka Dynama vzdorovala vedoucím Teplicím jen poločas

pondělí, 4. září 2017, 17:51Jihočeši měli před sebou těžký úkol, uhrát nějaké body na hřišti vedoucího celku. Ten prozatím moc...